[O1] Wyciek płynu z obudowy termostatu.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • slawPL
    Classic
    • 2010
    • 8

    [O1] Wyciek płynu z obudowy termostatu.

    Cudów nie będzie, ale możesz zrobić
    Mycie okien wewnątrz
    Odgrzybianie parownika
    Sprawdzenie filtra w kabinie /już trochę syfu znajdziesz/
    Jak masz jumboxa ustaw nawiewy na szybę
    Sprawdź czy działa obieg wewnętrzny
    Rzuć okiem na mój temat filtr kabinowy
  • grzesiu2400
    Ambiente
    • 2009
    • 193
    • Octavia I (1U2)
    • AKL 1.6 MPI 101 KM

    #2
    [O1] Wyciek płynu z obudowy termostatu.

    Od kilku dni borykam się z plamami pod autem po nocy, oczywiście płyn z układu chłodzenia. Otóż dziś przy bardzo niskiej temperaturze znalazłem miejsce wycieku, lecz kompletnie nie mam pojęcia jak go się pozbyć ponieważ nie wyczułem tam żadnych śrub żeby dociągnąć ani nic podobnego. Domyślam się że tam dochodzi jakiś wąż, w jaki sposób on jest tam zamocowany do tej obudowy? Można się pozbyć tego nie spuszczając płynu?
    (zdjęcia zapożyczone z sieci)
    Załączone pliki

    Komentarz

    • krzysiek80
      Ambiente
      • 2010
      • 182

      #3
      witaj kolego sprawa bardzo prosta sam to robiłem 3 tygodnie temu u kolegi 30minut i po sprawie ,zeby zlikwidowac wyciek musisz troszke płynu spuscić do tego poziomu co jest ten czujnik,w tym miejscu masz czujnik zeby go zdemontować należy od spodu wysunąć zasuwke w duł i wyjąć czujnik tylko wczesniej odłacz kostkę z prądem bedzie łatwiej,nastepnie jak juz wyciągniesz czujnik to na czujniku bedziesz miał gumowy oring[taka okrągła gumowa uszczelka]sciągnij ten oring załóż nowy i poskładaj wszystko do kupy zalej płynem i smigaj ma działac.[koszt gumki to 5zł] pozdrawiam .ps.a teraz wcisnij pomógł

      Komentarz

      • grzesiu2400
        Ambiente
        • 2009
        • 193
        • Octavia I (1U2)
        • AKL 1.6 MPI 101 KM

        #4
        A tak na marginesie to od czego ten czujnik jest? Za co on odpowiada? Ogólnie starałem się ręką wyczaić co tam jest ale czujnika nie wyczaiłem żadnego. :shock:

        Komentarz

        • mariom122
          Ambiente
          • 2011
          • 117

          #5
          No akurat to czujnik nie jest niestety tylko połączenie obudowy termostatu z pompą wody za pośrednictwem plastikowej rury. Rura jest uszczelniona w obudowie termostatu oringiem i to pewnie ten oring trzeba wymienić. Trzeba wykręcić całą obudowę i wyjąć zabezpieczenie z tego połączenia i wymienić oringi. Najlepiej kupić oring i zabezpieczenie bo klip ciężko wychodzi i może się złamać. Oring przed złożeniem dobrze posmarować troszkę dla poślizgu

          Komentarz

          • grzesiu2400
            Ambiente
            • 2009
            • 193
            • Octavia I (1U2)
            • AKL 1.6 MPI 101 KM

            #6
            Oring zamuwiony dzisiaj o nr. 032 121 666 i zmartwiles mnie troche bo mam zamiar podjac sie wymiany oringu bez demomtazu obudowy termostatu i zawleczki nie wzialem pod uwage ze moze nie wytrzymac.

            Komentarz

            • mariom122
              Ambiente
              • 2011
              • 117

              #7
              Nie da się za bardzo a oringi są dwa i lepiej od razu wymienić oba. Jeden pomiędzy silnikiem a termostatem a drugi na rurze pomiędzy rurą a obudową termostatu. Ze zdjęcia wynika że wyciek jest z tego na rurze, a jego bez demontażu całego elementu nie wymienisz.

              Komentarz

              • grzesiu2400
                Ambiente
                • 2009
                • 193
                • Octavia I (1U2)
                • AKL 1.6 MPI 101 KM

                #8
                Skoro tak piszesz to tak zrobie. Lecz podejrzewam ze ten oring przy pompie wody rowniez wypadalo by wymienic skoro wszystko bede mial na wierzchu. Nie usmiecha mi sie robic to w takich temperaturach no ale... Puki co dzieki za cenne informacje.

                Komentarz

                • mariom122
                  Ambiente
                  • 2011
                  • 117

                  #9
                  Oring przy pompie wody to o ile pamiętam żeby wymienić to trzeba wyjąć pompę wody bo ta rura to wychodzi w strronę pompy wody.

                  Komentarz

                  • grzesiu2400
                    Ambiente
                    • 2009
                    • 193
                    • Octavia I (1U2)
                    • AKL 1.6 MPI 101 KM

                    #10
                    Trochę pokrzyżowali mi plany bo plamki pod samochodem niezłe już zostawiam, a dostępność poniektórych części w sklepach trochę nie za bardzo. Nigdzie nie mogę dostać oringu co jest między silnikiem a obudową (032 121 119H) zamówienia 3 dniowe :evil: I chyba będę musiał na razie na dolewkach jeździć. Natomiast pozostałe to sprawa groszowa.

                    Komentarz

                    Pracuję...