DSG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • iro300
    Classic
    • 2013
    • 1

    DSG

    Zamieszczone przez mkania777
    Jeżeli chodzi o Rapida i porównania jego do 02 Tour, to po samym cenniku cieszę się że kupiłem O2.
    ja też
    Zamieszczone przez mkania777
    Nie kupilbym Rapida, nawet mimo tego że jest to nowość. Jeżeli Skoda myśli że to zastąpi godnie O2T to powodzenia życzę.
    + 1000 :diabelski_usmiech

    Właśnie ze znajomym "zjechaliśmy" całkowicie Rapida ... zdecydowanie lepiej przypadł nam do gustu tańszy CITROËN C-Elysée :szeroki_usmiech

    Owszem Rapid stylistycznie wygląda powiedzmy "nowocześnie" choć konserwatywnie ale wnętrze i ta chora cena ... owiesic
  • tadmarciniak
    Classic
    • 2012
    • 4

    #2
    DSG

    Problem z DSG. Uzytkuję Skoda Octavia II w automacie 2008 120 000km. Po jeździe na autostradzie około 8 godzin nastąpiło wyłacznie skrzyni. Zrobił się neutral - miganie wszystkich wskaźników). Nie pojawił się tryb awaryjny. Po 1 godzinie pojechałem dalej. W ASO nie zobaczyli tej sytuacji na kompie. Były jakieś inne będy (najczęściej oznaczone - sporadycznie). Problem chyba jest duzy, bo gdybu bylo to podczas wyprzedzania. Czego szukać?
    Marek

    Komentarz

    • Maicroft
      Moderator
      S_OCP MemberModeratorr
      • 2004
      • 25757
      • Audi

      #3
      Olej byl wymieniany ?? Bo mi wyglada na przegrzanie oleju i dlatego skrzynia rozlaczyla sprzegla ??
      Spritmonitor.de

      Komentarz

      • tadmarciniak
        Classic
        • 2012
        • 4

        #4
        Tak. Olej był wymieniany w ASO przed samym wyjazdem czyli około 1000 km wcześniej.
        Marek

        Komentarz

        • Puchacz
          Moderator
          S_OCP Member
          • 2004
          • 1192
          • Superb III (3V3)

          #5
          Zamieszczone przez tadmarciniak
          Tak. Olej był wymieniany w ASO przed samym wyjazdem czyli około 1000 km wcześniej.
          Tymbardziej trzeba wszystko posprawdzac. Moze np. adaptacji nie zrobili po wymianie? Ale ewidetnie od poczatku wiazałbym to z wymiana i poinformowal o tym ASO, w ktorym to bylo robione (najlepiej pisemnie w formie reklamacji do wykonanej uslugi), bo jak pozniej cos wiecej ze skrzynia sie stanie...

          IMO przegrzanie z powodu dlugiej trasy raczej nie powinno wystapic, najwiecej sprzeglo sie grzeje przy ciaglym spinaniu/rozpinaniu, czyli korek i to pod gore, czyli z wiekszym obciazeniem.
          Ja tu tylko sprzątam...

          Komentarz

          • kowal 2002
            RS
            S_OCP Member
            • 2006
            • 5161

            #6
            tadmarciniak, jeśli masz auto z okresu wrzesień 2008 - sierpień 2009 to poproś w ASO, żeby sprawdzili czy auto nie podchodzi pod akcję przywoławczą 37F2 ( Nr TPI: 2021922/1 ). Jakby co zmienią Ci soft w sterowniku skrzyni.
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz

            Pracuję...