[O1] Ubytek oleju.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • so2000
    Classic
    • 2013
    • 7

    [O1] Ubytek oleju.

    Zamieszczone przez looker
    A jeśli kiedyś będę miał je w aucie to tylko w sytuacji gdy nie będzie innego wyjścia (tak samo z automatem).
    Też tak kiedyś mówiłem, że manual to mój żywioł i wiesz co ? Nie oddam już automatu za żadne skarby. Za fajnie się maca pasażerki po kolanie, aby w korku z tego zrezygnować.

    Zamieszczone przez looker
    Takie gadżety jak tempomat, grzane tyłki, czujnik deszczu czy zmierzchu nie są i nie będą mi potrzebne nigdy. Jestem tego tak pewien jak tego, że nie będę palił papierosów.
    Nigdy nie mów nigdy. MI siadło krążenie i za grzane dupy zimą oddałbym jedno jajo. A tak, zanim fura się nagrzewała to ja zdąrzyłem wystukać zębami kilka razy 7mą symfonię Beethovena A-dur - cz4 - Allegro con brio ...
  • karol83
    Classic
    • 2011
    • 23

    #2
    [O1] Ubytek oleju.

    Witam.Mam chyba problem z silnikiem a dokładnie z poziomem oleju.Trochę dużo go ubywa ok 2l dolałem na niecałe 7000km.Jakie może być zużycie oleju które mieści się w normie??Co może być przyczyna takiego ubytku??Nie zauważyłem wycieku i chyba nie "kopci" na niebiesko.












    '

    Komentarz

    • luks
      Ambiente
      • 2009
      • 240

      #3
      będąc szczerym, to jest trochę o potencjalnych przyczynach brania oleju na forum.. jesli chodzi o silniki 2.0 to też wynika z ich natury (u ciebie wychodzi 0.285 l/1000km - imho to nie dramat).. napisz ile posiadasz samochód i czy brał zawsze..
      skoda
      fuckyeah!

      Komentarz

      • karol83
        Classic
        • 2011
        • 23

        #4
        od października tak że nie wiem.jeszcze końcówka wydechu jest tak jak by była mokra w oleju.wykręcę świece sprawdzę czy jest na nich olej i sprawdzę od razu kompresje.wtedy będę wiedział coś więcej.jaki przebieg powinny wytrzymać uszczelniacze na zaworach?? myślę ze gniazd zaworów jeszcze nie wypaliło bo gaz jest od pól roku.co jeszcze można sprawdzić??

        Komentarz

        • roLLo
          L&K
          • 2008
          • 1063
          • Octavia I (1U2)
          • ASV 1.9 TDI VP 110 KM
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          #5
          karol83, W instrukcji jest napisane to: "ZUŻYCIE OLEJU........
          W zależności od sposobu jazdy może ono wynosić do 0,5 l/1000km" więc wg mnie nie jest to aż tak dużo i co najważniejsze mieści się w normie

          Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

          Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
          Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
          Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

          Komentarz

          • karol83
            Classic
            • 2011
            • 23

            #6
            ma ktoś może instrukcje to tego modelu po polsku bo mam tylko po niemiecku??a to zużycie oleju to w dieslu czy w benzynie??bo widzę że kolega ma diesla.

            Komentarz

            • Digix
              Drive
              • 2008
              • 64

              #7
              Nie panikuj jest wszystko w normie mówiąc potocznie ten typ tak ma mam to samo to wynika z konstrukcji silnika i jeszcze nie jedno cię zaskoczy

              Komentarz

              • ahmed799
                RS
                • 2009
                • 6871
                • Ford

                #8
                karol83, kiedyś czytałem, że te silniki biorą do 1l oleju na 1000km. Mój bierze ok. 0,6 litra na 15 kkm. Wszystko zależy od stylu jazdy. Ogólnie to one lubią olej pobierać.

                филип
                Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                Komentarz

                • karol83
                  Classic
                  • 2011
                  • 23

                  #9
                  a co takiego jeszcze może zaskoczyć??tak na przyszłość jak by coś??

                  Komentarz

                  • pike
                    Classic
                    • 2011
                    • 12

                    #10
                    Z tym olejem to nie ma reguły. Ja zrobiłem od nowości 200 tys. i do końca nie brał oleju, tzn. ubytki między przeglądami były minimalne, nie trzeba było dolewać. Poza tym nic się nie działo, silnik nie tykany. Gdy zdawałem samochód zleciłem dokładny przegląd, nic nie trzeba było robić, nawet sprzęgło jest w bardzo dobrym stanie. To bardzo dobry silnik.

                    Komentarz

                    • likoss
                      Elegance
                      • 2010
                      • 753
                      • Superb II combi (3T5)

                      #11
                      jesli chodzi o olej to i ja jestem przewrazliwiony, silniki podobno tak maja ze czasami biora , moj nie bierze i niech tak zostanie.
                      a z doswiadczenia npo Corsie powiem ze wszystko jest relatywne zalezy od zalanego oleju i tak jak koledzy pisali stylu jazdy. moja Corsa miala ponad 240 tys (gaz ) i nie dolewalem wiecej niz 1l na rok(tj ok 20 tys km)
                      Znajomy ma BMW 3 i dolewa okolo 1 co kilka miesiecy wiec wszystko i u ciebie jest OK
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81807
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ghlight=likoss
                      http://www.jiu-jitsu-gruppe-heinrich-jansen.de/

                      Komentarz

                      • karol83
                        Classic
                        • 2011
                        • 23

                        #12
                        to fajnie ze jest "wszystko w normie" ale jakoś mi to spokoju nie daje.miałem golfa III 1.8 i od wymiany do wymiany nie ubyło nawet kropli.teraz mam jeszcze cc 900 i też nic,jak sprawdzę kompresje to napisze co wyszło.

                        [ Dodano: Sro 21 Mar, 12 21:15 ]
                        sprawdziłem kompresje i wyszło w każdym 12,5bar.świece wypalają dobrze ale jest na nich widać nagar z oleju.nie ma tego dużo ale jest.nie wiem czy wymiana pierścieni olejowych coś by pomogła??

                        Komentarz

                        Pracuję...