Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] uboga mieszanka w paliwo

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] uboga mieszanka w paliwo

    Zamieszczone przez symek-jg
    Zamieszczone przez xman750
    Zamieszczone przez rss
    Zamieszczone przez xman750
    dziwi mnie dlaczego na pompkach spalanie będzie wieksze ? przecież to nowsza technologia, lepsza kultura pracy wyższe ciśnienie wtrysku skąd więc się bierze wyższe spalanie ?
    to bardzo ogolne stwierdzenie - ja bym sie dopytal kto i jak to mierzyl ze doszedl do takich wnioskow, ale w sumie spalanie wieksze nawet o te 0,1 l / 100km to jednak spalanie wyzsze
    hmm 0.1l to akurat jest pomijalna różnica ale przeglądając różne fora i porównując opinie można dojść do wniosku że silniki PD palą zauważalnie więcej niestety to tylko zasłyszane opinie na razie dane było mi jeździć tylko autem z silnikiem VP i na spalanie nie mogę narzekać ciekaw jestem jakie spalanie będzie miał taki 230-konny PDek vs VP o tej samej mocy przy normalnej codziennej jeździ przy różnicy nawet rzędu 1-1.5l /100km na dłuższą metę wygeneruje znaczące koszty + jednak nadal pompowtryski w razie awarii są sporo droższe w naprawie/wymianie z drugiej strony wydaje sie że przy wyższym momencie na dole to spalanie na pompkach powinno być niższe bo nie trzeba krecić tak wysoko silnika więc sam już się zgubiłem w tym wszystkim
    Planujesz poważnego moda, a przejmujesz się większym spalaniem o 1-1,5l / 100km. Ile robisz rocznie kilometrów ?? Przecież te silniki tak czy siak jeżdżą na przysłowiowej "kropelce" ON.

    Pozdrawiam
    no nie wiem teraz to mogę powiedzieć że na kropelce bo średnio pali mi 6l/100 ale przy 230KM ta kropelka moze być juz całkiem inna rocznie robię ze 20-30kkm zalezy jaki rok

  • #2
    [O2] uboga mieszanka w paliwo

    witam mam takie zapytanie zalalem na stacji paliwo PB95 przejechalem ok 100km i zapalila mi sie kontrolka silniczka pojechalem na komputer i tam wyskoczylo mieszanka zbyt uboga i tu moje pytanie

    co moze byc nie tak swiece czy sonda co najlepiej wymienic pierwsze?

    moze wszystko jest wpozadku tylko jakies ferelne paliwo za wszelkie informacje z gory dziekuje

    Komentarz


    • #3
      przyczyna tego błedu najczesciej jest nieszczelnosc w układzie dolotowym ,wadliwy przepływomiesz i uszkodzona sonda lamda . spradz czy nie masz gdzies dziury w dolocie jak masz mozliwosc to zrób logi z bloku 2 31 wtedy bedzie wszystko jasne co jest nie tak
      diagnostyka vag 602-614-253

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X