Czujnik zużycia klocków O I

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Stefan888
    Classic
    • 2012
    • 7

    Czujnik zużycia klocków O I

    Zamieszczone przez Wojtenio
    obrus, W ASO Vas-em mogą Ci to zrobić , VCDS tego nie ogarnia .Gdzieś już ktoś na forum o tym pisał .Bo chyba sterownik Ci wymieniali w ASO ? , bo normalnie to byś został przy standartowych ustawieniach jak każda O2 FL i O2 Tour .
    Tak, sterownik zakupiłem u Miśka i zmieniałem w ASO. Od tego czasu mam tył wyłączony.
    Nawet przez pomyłkę wkleiłem całe kodowanie starego sterownika i światła z tyłu nie ożyły.

    [ Dodano: Sro 12 Gru, 12 14:29 ]
    Zamieszczone przez Maicroft
    A zadam takie pytanie.

    I jak wzgledem przepisow ma sie ustawienie dziennych przez swiatla drogowe(dlugie) przy obniżonym napięciu, takie cos czesto widze, nawet nie wiem czy VW nie ma w Passacie czegoś takiego normalnie zastosowanego
    Jak reflektor ma homologację, to nikt nie ma prawa tego kwestionować.
    Ktoś tu już pisał - Enriquez albo 1.6d, że te auta (np. Golf) mają inną żarówkę od drogowych, dwuwłóknową, i to "słabsze" włówkno jest właśnie do dziennych.
  • przemekjurek
    Classic
    • 2011
    • 17

    #2
    Czujnik zużycia klocków O I

    Witam. Po przejechaniu kilku km włącza mi się kontrolka zużytych klocków. Jutro zmieniam kola na letnie to może powalczę coś z czujnikiem bo z tego co widziałem przez felgę klocki są jeszcze grube.
    Chciałem prosić o wskazówki co mogłbym zrobić żeby zaradzić tej usterce (zakładam, że dobrze widziałem i klocki się jeszcze nie kończą). Rozłączyć klocki z wiązką i potraktować jakimś WD 40 ? Jeśli macie jakieś praktyczne rady to czekam na wskazówki.

    Komentarz

    • piotrek_os
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 8160
      • Octavia II (1Z3)
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      przemekjurek, moze byc tak, ze "blaszka" w klocku jest tak zatopiona, ze juz dotyka do tarczy - ja tak miałem w 0II i klocki na przodzie duzo za wczesnie wymieniłem :diabelski_usmiech ale nie lubie jak cos mi się swieci "na szafie"
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz

      • sew1981
        RS
        S_OCP MemberModeratorr
        • 2009
        • 10917
        • Fiat

        #4
        przemekjurek, co zrobić? ja bym rozłączył to w ogóle, no chyba nie wszystkie klocki mają te czujki, ja z tego co pamiętam stosuje różnie i nie wszystkie to mają.

        Komentarz

        • Space99
          Rider
          • 2008
          • 275
          • Octavia I (1U2)
          • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

          #5
          czujnik jest na jednym klocku i jest to pętla przewodu która przy końcu okładziny się przeciera. Zwarcie powinno rozwiązać problem lub przeczyszczenie , sprawdzenie złącza

          PS było już
          pozdrawiam Marcin

          Moja obecna Okta a poprzednia na ALH

          Komentarz

          • przemekjurek
            Classic
            • 2011
            • 17

            #6
            Jednak klocki są do wymiany-od strony wewnętrznej (ten z czujnikiem) jest znacznie węższy niż ten który udalo mi się ozbaczyć przez felgę dzień wcześniej.

            Komentarz

            Pracuję...