[O1] Klimatyzacja - syczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • wojciech_
    Ambiente
    • 2008
    • 164

    [O1] Klimatyzacja - syczy

    Zamieszczone przez tom.tom
    Pogadałem z kumplami którzy mieli do czynienia ze sprawami takimi jak ta
    Ja to przerobiłem ok roku temu na "własnej skórze". Mój brat cioteczny został skasowany przez auto wymuszające pierwszeństwo na czerwonym. Kamera zarejestrowała uderzenie, nie było nagranych żadnych tablic, jakość kamery hd za 100 z marketu. Nagranie pokazywało wjazd brata na skrzyżowanie na zielonym. Nie było innych świadków zdarzenia poza gapiami już po fakcie. Dowód został przyjęty i włączony do akt. Obaj kierowcy twierdzili że wjechali na zielonym. Była ekspertyza działania sygnalizacji, badanie autentyczności nagrania, ciągnęło się to strasznie długo - nie zostało podważone. Wyrok zapadł, sprawca skazany. Dowód pomocniczy obrazował przebieg zdarzenia i to było dla sądu wytyczną do wydania orzeczenia w tej sprawie.
    Sąd sądowi nie równy, nie ma u nas prawa precedensu, ale zawsze można złożyć apelację jak są absurdalne wyroki a mamy dowody świadczące o naszej niewinności.
    Zamieszczone przez tom.tom
    Naprawdę naiwny jest ten który myśli, że posiadając filmik ze zdarzenia, wygra sprawę w sadzie
    Nikt tak nie twierdzi, ale odrzucenie dowodu, bo nie jest jakości hd to już nie kuriozum a kuzorium. Albo są to jakieś mity gdzieś zasłyszane i przekazywane dalej, albo sprawa była zupełnie inna i zaistniały zupełnie inne fakty które wyłaczyły dowód ze sprawy (nieoryginalny nośnik, wycięty fragment z nagrania i wiele innych). Podważyć tak łatwo się nie da, trzeba podać powód i go uzasadnić.
    Zamieszczone przez tom.tom
    filmik zrobiony przez amatorów, na którym widać jak w parku bawi się dziecko, które następnie jest porywane przez orła
    Zamieszczone przez tom.tom
    Dałbym stówę, że filmik jest prawdziwy, a to jednak fake
    no proszę cię :lol: od razu było widać że to był fake (np po cieniu), już nie mówiąc, że biegły z zakresu fonoskopii takie filmiki zjada na śniadanie.
    Każdy ma swój cyrk i swoje małpy. Jeden wierzy że nawet nagranie z d... mu pomoże, a inny wyda 3tys. i dopiero wtedy będzie spokojny.
    Niestety i tak to sąd weryfikuje i jest nieobliczalny jeżeli chodzi o wyroki.
    tu masz jeszcze wątek z podobnymi przepychankami: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...iek%B3&start=0
  • Gripen
    Drive
    • 2007
    • 67

    #2
    [O1] Klimatyzacja - syczy

    Witam

    Klimatyzacja manualna, włączam i spod schowka syczy. Przestaje syczeć dopiero po wyłączeniu klimy. Oczywiście, nie mam mowy o chłodzeniu. Brak czynnika, nieszczelność czy coś poważniejszego ?

    Komentarz

    • tomus7
      RS
      • 2010
      • 1896
      • Peugeot

      #3
      Kolego więcej info o autku jak długo w twoim posiadaniu czy tak było od zawsze etc
      ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
      http://www.bunkry.pl/pl/index.html
      a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
      http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
      Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

      Komentarz

      • agrala
        Rider
        • 2011
        • 397

        #4
        Gdyby bylo brak czynnika to by nie syczalo.
        Zawsze slychac takie bulgotanie przy wlaczaniu i przy wylaczaniu klimy.
        Wlaczaja Ci sie wentylatory i slychac cykniecie na sprzegle kompresora?
        Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
        Emulator czujnika poziomu oleju G266
        Napraw sterowników AIRBAG

        Komentarz

        • Gripen
          Drive
          • 2007
          • 67

          #5
          Zamieszczone przez agrala
          Gdyby bylo brak czynnika to by nie syczalo.
          Zawsze slychac takie bulgotanie przy wlaczaniu i przy wylaczaniu klimy.
          Wlaczaja Ci sie wentylatory i slychac cykniecie na sprzegle kompresora?

          Odpowiadam obydwu Panom

          2003 rok, klima manualna - nie nigdy wczesniej tak nie było.

          Byłem, nabiłem, w układzie było 200 gr (?) czynnika. Jeszcze wczoraj wszystko działało, znaczy wentylatory kręciły sie, ale dzisiaj rano już w ogóle. Nabiłem i chłodzi. Urządzenie, które nabijało nie wykryło nieszczelności, więc ... No nie wiem, zobaczymy, jak ucieknie czynnik to kazali przyjechać, będziemy szukać przyczyny. Coś czytałęm w necie o jakimś zaworze rozprężnym.

          Komentarz

          • Sebastian_M26
            RS
            S_OCP Member
            • 2005
            • 1823
            • Superb II (3T4)

            #6
            Mało gazu, jest to szkodliwe dla klimy. Szybko uzupełnić gaz oraz wykryć i usunąć nieszczelność. Może być nieszczelność np. 10g na dobę i tego maszyna nie wykryje.
            Seria 188KM/270Nm na 95RON

            Komentarz

            • leszekmw
              RS
              • 2005
              • 5356

              #7
              Zamieszczone przez Gripen
              w układzie było 200 gr (?) czynnika
              no to jeszcze powinna się załączać raczej


              Zamieszczone przez Gripen
              jak ucieknie czynnik to kazali przyjechać, będziemy szukać przyczyny
              tylko nie czekaj 2 miesiące z tym sprawdzeniem , tylko jedź od razu jak poczujesz że Ci słabnie...oczywiście o ile takie coś wystąpi. możliwe że serwis nie był robiony od dawna i tyle..
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz

              • Gripen
                Drive
                • 2007
                • 67

                #8
                Zamieszczone przez leszekmw
                Zamieszczone przez Gripen
                w układzie było 200 gr (?) czynnika
                no to jeszcze powinna się załączać raczej


                Zamieszczone przez Gripen
                jak ucieknie czynnik to kazali przyjechać, będziemy szukać przyczyny
                tylko nie czekaj 2 miesiące z tym sprawdzeniem , tylko jedź od razu jak poczujesz że Ci słabnie...oczywiście o ile takie coś wystąpi. możliwe że serwis nie był robiony od dawna i tyle..

                Auto rok do roku jest serwisowane, klima nabijana, ale taki numer pierwszy raz sie przytrafił. Zobaczymy, jak zesłabnie to pojadę

                Komentarz

                • leszekmw
                  RS
                  • 2005
                  • 5356

                  #9
                  Zamieszczone przez Gripen
                  Auto rok do roku jest serwisowane, klima nabijana
                  a więc jeżeli rok temu nabijałeś to jest jakaś minimalna nieszczelność ,ciężka do znalezienia czasami , ewentualnie właśnie Ci sie zrobiła dziurka i czynnik zniknie w ciągu 2 tygodni...
                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                  GVI 1.4TSI
                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                  Komentarz

                  • Gripen
                    Drive
                    • 2007
                    • 67

                    #10
                    Zamieszczone przez leszekmw
                    Zamieszczone przez Gripen
                    Auto rok do roku jest serwisowane, klima nabijana
                    a więc jeżeli rok temu nabijałeś to jest jakaś minimalna nieszczelność ,ciężka do znalezienia czasami , ewentualnie właśnie Ci sie zrobiła dziurka i czynnik zniknie w ciągu 2 tygodni...
                    Trudno oczekiwać, aby klima w aucie była szczelna, to nie jest mozliwe, ze względu na swoją specyfikę. Zobaczymy, napełniający klime powiedzieli, abym podjechał, sprawdzą lampą czy nie ma gdzies wycieku.

                    Komentarz

                    • leszekmw
                      RS
                      • 2005
                      • 5356

                      #11
                      Zamieszczone przez Gripen
                      Trudno oczekiwać, aby klima w aucie była szczelna, to nie jest mozliwe, ze względu na swoją specyfikę
                      z racji mojej pracy znam się tochę na specyfice klimatyzacji w samochodach :szeroki_usmiech
                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                      GVI 1.4TSI
                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                      Komentarz

                      • Gripen
                        Drive
                        • 2007
                        • 67

                        #12
                        Zamieszczone przez leszekmw
                        Zamieszczone przez Gripen
                        Trudno oczekiwać, aby klima w aucie była szczelna, to nie jest mozliwe, ze względu na swoją specyfikę
                        z racji mojej pracy znam się tochę na specyfice klimatyzacji w samochodach :szeroki_usmiech
                        Znaczy, że jestem we właściwym miejscu, aby zadawać pytania o klimę samochodową

                        Komentarz

                        Pracuję...