Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1]Wymiana półosi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1]Wymiana półosi

    SPOT OCP Gdynia, Skwer Kościuszki 02.04.2013 g.19:30

    1. marbab
    2. Borsuk2
    3. McGan
    4. piotrex
    5. gadula007
    6. mirek_p11
    7. slawek31113
    8. lilo
    9. macbab
    10.sebastian 7905 być może
    11. mariusz87
    12. krivak :-)
    13. cykut po 20.30 na chwilke wpadnę podac łapkę pozdro
    14. tom007
    15. ...
    krzysiek nowy moto

  • #2
    [O1]Wymiana półosi

    Witam. Dzis rano sobie skręcałem w lewo, cos stukneło i skończył się napęd. Zajrzałem za lewe koło i widzę że mniej wiecej w połowie pękła półośka :evil: Zamówiłem nową w IC gdyż cena 2800 w Aso mnie trochę oszołomiła i mam teraz pytanie czy wymiana jest trudna ?
    Czy uda mi się wsadzić nową bez odkręcania sworznia wahacza ? Nie chce potem na nowo geometrii ustawiać?
    Na co mam uważać? W jakimś wątku doczytałem ze przy odkręcaniu nakrętki piasty trzeba uważać zeby nie urwać sruby trzymającej tarcze hamulcową. Co wy na to?

    Czekam na jakieś mądre porady. Pozdrawiam.

    Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

    Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
    Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
    Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

    Komentarz


    • #3
      nie wiem jak tam w TDI ale u mnie po wymianie półosi geometria była nieruszona :wink:

      Komentarz


      • #4
        roLLo, odkręcenie sworznia chyba jest nieuniknione, po ponownym skręceniu nie powinno być zmian w geometrii, przed rozpoczęciem prac proponuje dobrze wyczyścić śrubę i zalać jakim WD lub podobnym.
        Foty ze Spotu http://forum.octaviaclub.pl/album_cat.php?cat_id=33

        Komentarz


        • #5
          sworzeń odkręcamy oczywiście od wahacza 3 sruby a nie od zwrotnicy? Chyba sobie jakos zaznazcze polzenie sworznia w wahaczu bo wiem ze jak mi go wymieniano to geo było do robienia.

          Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

          Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
          Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
          Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

          Komentarz


          • #6
            co do półośki nie wiem ile w intercars życzy sobie za nową widziałem że mają od 600 pln ale używkę całą półoś dostaniesz z przesyłka do 200 pln nie warto przepłacać a jak się zepsuje to kupujesz następną ze swoje starej możesz przegub przełożyć jakby coś było nie tak
            przykład
            Link

            lub więcej
            Link

            Komentarz


            • #7
              oczywiście jedna śruba od zwrotnicy tylko tam po ponownym skręceniu nic nie powinno się zmienić na tych 3 śrubach jest trochę możliwości po manewrowana więc ustawianie zbieżności obowiązkowe
              Foty ze Spotu http://forum.octaviaclub.pl/album_cat.php?cat_id=33

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X