[O2] BXE Potrzebny ktos kto naprawde ogarnia Octavie..

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Roto
    Classic
    • 2014
    • 2

    [O2] BXE Potrzebny ktos kto naprawde ogarnia Octavie..

    A propos koloru: to czy blachy we wnęce koła zapasowego i w komorze silnika masz w takim samym kolorze jak buda ? Bo ja mam taki sam kolor jak Twój (chyba, bo nie podałeś nazwy ...), a w podanych miejscach jest ewidentnie inny odcień niebieskiego, jakby wpadający w zielony ...
  • Bay1
    Classic
    • 2012
    • 6

    #2
    [O2] BXE Potrzebny ktos kto naprawde ogarnia Octavie..

    Witam
    Kupiłem skode octavie 2008r koncowke.Fajny samochodzik wykupiony bezposrednio z leasingu z piekna dziura w bloku
    Skoda dostala nowy motor z przebiegiem ok 20tys km. oczywiscie bxe. po wlozeniu silnika autko nie odpalalo.... nie chodzila pompa paliwa, Vag pokazywal brak komunikacji ze sterownikiem silnika. wszystkie bezpieczniki ok... znalazlem w sieci informacje ze moze byc wywalony przekaznik 100 w skrzynce obok akumulatora,po zmostkowaniu auto odpala.. i zaczely sie cyrki. auto chodzi bardzo glosno(glowica).. i nie jest to kwestia zassania oleju przez hydraulike. i leci olej z podpory filtra oleju.. pare razy to uszczelnialem i nic,ciagle leci strumieniem ! Odwiedzilem aso.kupilem nowa uszczelke i sruby... oraz przekaznik ktory zmostkowalem zeby odpalic skode. Po wlozeniu nowego przekaznika auto dalej nie odpala... Moje podejrzenia sa takie ze gdzies jest wywalony bezpiecznik/przekaznik od ECU. i po wlozeniu sprawnego auto powinno pracowac normalnie... prosze o pomoc w namierzeniu przekaznikow od ecu..( jest mozliwosc ze w skodzie wyjeli albo podmienili przekaznik poniewaz przelicytowalem kierownika skody i auto trafilo w moje rece)

    mam takze podejrzenie ze jak doprowadze auto do normalnego odpalania/nie na zmostkowanym przekazniku to takze moze nie wydmuchowac usczelki...nie wiem moze jakis zaworek ktory jest sterowany elektornicznie..
    Dodam ze wszystkie wtyczki sa podpiete,auto nie bylo powodziowe ,ecu dziala normalnie,nie ma przetarc przerwan,auto bezwypadkowe oraz wtryski ustawione wedlug programu elsa.
    Prosze o wypowiedz kogos kto ma pojecie
    Dzieki !!

    Komentarz

    • abstinent
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 4842
      • Octavia II combi (1Z5)
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      Bay1, a po kiego było ruszać kable :!:
      podmienia się sam silnik i gotowe :idea:

      Komentarz

      • Bay1
        Classic
        • 2012
        • 6

        #4
        jest podmieniony sam motor !! sam slupek bxe. chodzi o to ze dostalem auto nieuruchopmione i po podlaczeniu wszystkiego nie dziala..oczywiscie wszystko jest ori !
        Podejrzewam ze ktos wyjal cos abym sie zbytnio nie cieszyl z wygranego przetargu. dodam ze auto nie posiada odcinki ani nic.. Ktos mi mowil o jakims przekazniku od ecu 458 ale nie moge go namierzyc..

        [ Dodano: Czw 12 Lip, 12 21:28 ]
        kupilem sam slupek,cala reszcza przekrecona ze starego silnika,wtryski ustawione,turbo kolektory przekrecone.. nie wiemy czemu nie dostaje pradu na przekaznik pod maska i gdzie szukac innego ktory mogl pasc,oraz czy (wedlug mnie moze miec) ma to wplyw na zla prace silnika po zmostkowaniu i wyciek oleju przy obudowie filtra oleju(napewno dobrze poskrecane.....;/ rece opadaja

        Komentarz

        • AdamB
          RS
          S_OCP Member
          • 2007
          • 8028
          • Octavia IV (NX3)
          • DKZA 2.0 TSI 190 KM

          #5
          Bay1, ta osoba jest jak najbardziej kompetentna http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=35928
          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz

          • Bay1
            Classic
            • 2012
            • 6

            #6
            Dziekuje bardzo ! juz napisalem wiadomosc ! ale gdyby ktos mial jakis pomysl to prosze napisac.
            Pozdrawiam !

            [ Dodano: Czw 12 Lip, 12 22:09 ]
            nie zalacza sie pompa paliwa na zaplonie.. moze podpowiem.

            Komentarz

            • kabanos
              RS
              • 2011
              • 4544
              • Octavia I combi (1U5)
              • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

              #7
              Bay1, nie kombinuj, bo przekombinujesz. Zdłoś się do DGW jak ci AdamB podpowiada.

              >>>moja srebrna kombi strzała<<<

              Komentarz

              • Bay1
                Classic
                • 2012
                • 6

                #8
                sglosilem sie wiec luz ale jak ktos ma cos madrego do powiedzenia to moze sie wypowiedziec, od tego mamy forum.

                Komentarz

                • Doba
                  Rider
                  S_OCP Member
                  • 2007
                  • 357
                  • Octavia III (5E3)
                  • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                  #9
                  Wg mnie problem tkwi w złym złożeniu motorowni, coś tam przełożono lub podłączono nie tak. Wg mnie trzeba posprawdzać każdy przewód i każdy czujnik. Może ktoś w między czasie podmienił sterowniki.
                  MECHANIKA # WULKANIZACJA # MYJNIA # SPRZEDAŻ NOWYCH OPON # PROSTOWANIE FELG #

                  Zapraszamy : http://ww.facebook.com/navigator.auto


                  # # # # # # # # # # #

                  Moja O2
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51159

                  Komentarz

                  • Bay1
                    Classic
                    • 2012
                    • 6

                    #10
                    hm tylko po zmostkowaniu bezpiecznika pompa sie zalacza... tak jakby ja u nieruchomili po awarii motoru,co do podlaczen.. sprawdzalem dwa razy..nie da sie inaczej podpiac.. wszystkie wtyczki pasuja w swoej miejsce,roznia sie ksztautami i pinami..a przekrecenie kolektorow,nie blokowalo by zalaczanie pompy po zaplonie...

                    Komentarz

                    • Dzida
                      RS
                      • 2006
                      • 2253

                      #11
                      Napisz do robekcool, pewnie odpisze szybciej niż DGW, a i z terminami pewnie będzie lepiej/dostępniej.

                      Komentarz

                      • loru
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2007
                        • 4286
                        • Octavia II (1Z3)
                        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                        #12
                        Zamieszczone przez Dzida
                        Napisz do robekcool, pewnie odpisze szybciej niż DGW, a i z terminami pewnie będzie lepiej/dostępniej.
                        to fakt u Roberta to jak jest potrzeba to z dnia na dzień albo nawet i w tym samym dniu.
                        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                        Komentarz

                        • Philu
                          Ambiente
                          • 2010
                          • 172
                          • Toyota

                          #13
                          Z Robertem dogadasz się bez problemu i będziesz bardzo zadowolony. Jakbyś szukał namiaru to
                          Kiedyś były Octavie. Obecnie Toyota Auris TS FL 1.6 Valvematic i Toyota Yaris III 1.0 VVTi.

                          Komentarz

                          Pracuję...