Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciek Octavia tour

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyciek Octavia tour

    Zamieszczone przez shado
    Trochę za bardzo rzuca się w oczy..
    Nie ma za bardzo gdzie jej dać tak żeby była niewidoczna, w pierwszej wersji miała byc z prawej strony lusterka ale wtedy nie dało się normalnie używać "daszka" przeciwsłonecznego.

  • #2
    Wyciek Octavia tour

    Czesc. Kupiłem nową octavię tour 1.6 mpi. Wczoraj zauważyłem wyciek jakiejś substancji. Cieknie na połączeniu silnika ze skrzynią biegów, auto na gwarancji bo ma jedynie 3 tygodnie i 2000 km. Czy to jest jakaś typowa usterka ? Wydaje mi się, że zapach oleju silnikowego jest inny niż tego co wycieka. Olej ze skrzyni biegów ??? Jak to możliwe, zeby w nowym aucie coś się sypnęło ?

    Komentarz


    • #3
      zer0, auto jest na gwarancji, to jedz do ASO niech sprawdza

      A po za tym nowe nie oznacza wolne od wad :!:

      Komentarz


      • #4
        Jak to możliwe, zeby w nowym aucie coś się sypnęło ?
        przyzwyczaj sie, to dopiero poczatek

        jedz do serwisu, poki masz gwarancje
        i niczego nie odpuszczaj, bo zostaniesz z reka w nocniku, tak jak ja

        Komentarz


        • #5
          ale można tym jeździć czy się wstrzymać ? oleju silnikowego nie ubywa w stopniu zauważalnym ale jak to olej ze skrzyni to się może coś zatrzeć... Jak myślicie ???

          Komentarz


          • #6
            zer0, Tak jak pisałam jedz do ASo, licho nie spi

            Komentarz


            • #7
              czy mozna z tym jezdzic?! tak, mozna, jechac, ale do serwisu, a nie czekac na pogorszenie

              Komentarz


              • #8
                stawiam na uszczelniacz walu. widocznie błąd montażowy w fabryce. Nawet się nie zastanawiaj tylko wal do ASO.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez karo
                  stawiam na uszczelniacz walu. widocznie błąd montażowy w fabryce. Nawet się nie zastanawiaj tylko wal do ASO.
                  wale do aso ale termin mają dopiero na środę :P myślałem, że nowe auta to jest priorytet :shock:

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez zer0
                    Zamieszczone przez karo
                    stawiam na uszczelniacz walu. widocznie błąd montażowy w fabryce. Nawet się nie zastanawiaj tylko wal do ASO.
                    wale do aso ale termin mają dopiero na środę :P myślałem, że nowe auta to jest priorytet :shock:
                    oni przyjmuja jak maja wolny termin, bez wzgledu czy stare auto, czy nowe

                    Komentarz


                    • #11
                      może się mylę, ale czy to nie jest woda ze skraplacza od klimatyzacji?
                      Ja też ostatnio miałem coś takiego przy dłuższej jeździe na klimie. Sprawdź czy na pewno nie woda.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez biedron
                        Sprawdź czy na pewno nie woda.
                        no bez jaj, ewidentnie to nie woda z klimy, Panowie i Panie, wsadziłem głowę pod motor i widziałem... na łączeniu skrapla się olej a nie woda...

                        Komentarz


                        • #13
                          no wlasnie, bez jaj, i Ty chciales tak jezdzic?

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez patrykL
                            no wlasnie, bez jaj, i Ty chciales tak jezdzic?
                            taak, pojadę w środę do aso

                            Komentarz


                            • #15
                              powodzenia w uzeraniu sie z nimi, zycze abys odebral auto w 100% sprawne

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez zer0
                                Zamieszczone przez biedron
                                Sprawdź czy na pewno nie woda.
                                no bez jaj, ewidentnie to nie woda z klimy, Panowie i Panie, wsadziłem głowę pod motor i widziałem... na łączeniu skrapla się olej a nie woda...
                                ok, tak tylko dla pewności napisałem, bo wiadomo jak to człowiek z nowym autem to nie raz przewrażliwiony jest i bez powodu może panikować :wink:
                                powodzenia w ASO w takim razie i daj znać co zdiagnozują

                                Komentarz


                                • #17
                                  A ja stawiam na uszczelniacz wałka skrzyni biegów, :P

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja mam panowie podobny problem. Dzisiaj zauważyłem małą kroplę oleju pod samochodem. Od razu pojechałem do mechanika a on stwierdził że to wyciek na wale pomiędzy silnikiem i skrzynią biegów. Czeka mnie wyjazd nad Bałtyk w sobotę a to jednak sporo kilometrów. Boję się czy dojadę czy nie wyrzuci mi całego oleju w drodze. Mało czasu a mechanior bardzo zarobiony i nie ma czasu tego naprawić w tym tygodniu. Powiedział co można jechać tylko obserwować. Jestem trochę w strachu ale zaryzykuję.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      O wycieku dowie się ten, kto tam zajrzy lub po plamie na kostce brukowej :? .
                                      Jeździłem z "tym" miesiąc, bo aso za pierwszym razem podtarło i kazało obserwować i tak 2 razy, za 3 razem (po miesiącu) wymiana uszczelniacza skrzyni i wszystko ok.
                                      Sie zdarza, osłona silnika bardzo skutecznie maskuje owe kapanie oleju.
                                      Maro 21 spokojnie jedź na wakacje, nie pogorszy się i nie naprawi samo, po urlopie w wolnym dniu 4h i po problemie.
                                      Ps. załatw pogodę nad Bałtykiem :wink:

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez dziadekk
                                        Jeździłem z "tym" miesiąc, bo aso za pierwszym razem podtarło i kazało obserwować i tak 2 razy, za 3 razem (po miesiącu) wymiana uszczelniacza skrzyni i wszystko ok.
                                        Jak wycieka olej ze skrzyni biegów to chyba można ją zatrzeć, nie ? Jest jakaś kontrolka mówiąca o niedoborze oleju w skrzyni ? U mnie wyciek jest taki, że osłona tam nie sięga.

                                        PS: Sorry za laickie pytanie, jaki mam typ silnika ? Jest to gdzieś napisane ?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          dziadekk, dzięki uspokoiłeś mnie trochę. Z pogodą może się uda i coś załatwimy. Pozdrawiam.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez zer0
                                            Zamieszczone przez dziadekk
                                            Jeździłem z "tym" miesiąc, bo aso za pierwszym razem podtarło i kazało obserwować i tak 2 razy, za 3 razem (po miesiącu) wymiana uszczelniacza skrzyni i wszystko ok.
                                            Jak wycieka olej ze skrzyni biegów to chyba można ją zatrzeć, nie ? Jest jakaś kontrolka mówiąca o niedoborze oleju w skrzyni ? U mnie wyciek jest taki, że osłona tam nie sięga.

                                            PS: Sorry za laickie pytanie, jaki mam typ silnika ? Jest to gdzieś napisane ?
                                            -Aby zatrzeć skrzynie, to trzeba utracić przynajmniej 3/4 oleju, objawy głośna praca, ciężko wchodzące biegi.
                                            -Typ silnika masz wpisany w ks. serwisową, dow. rej., w komorze silnika, w bagażniku, homologacji silnika i pewnie jeszcze w kilku miejscach.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              [ Dodano: Sro 18 Lip, 12 19:08 ]
                                              Zamieszczone przez dziadekk
                                              A ja stawiam na uszczelniacz wałka skrzyni biegów, :P

                                              Na szczęście to nie to . Problem rozwiązany. Okazało się, że jedna ze śrub od miski olejowej nie była zasylikonowana. Oczywiście, zdjęli michę, zrobili co trzeba i jest ok, oby więcej się nic nie działo.

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X