Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[AGU] Chodzi na 3 gary na niskich obrotach, na wyższych OK.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [AGU] Chodzi na 3 gary na niskich obrotach, na wyższych OK.

    mirek_p11, przez tiry może też choć nie zapominajmy, że jak ją projektowano to wogóle nie przewidywano takiego ruchu i takich ciężarów

  • #2
    [AGU] Chodzi na 3 gary na niskich obrotach, na wyższych OK.

    Witam.
    Mam dziwny problem z autem, pacjent to O1 1.8T AGU. Objawy są następujące:

    - na wolnych obrotach często chodzi na 3 cylindry, telepie silnikiem. Często oznacza, że nie zawsze. Czasami jest OK.
    - podczas jazdy do około 2500 rpm poszarpuje gubiąc zapłony, albo po prostu w ogóle jeden cylinder nie gada. Jeśli się na chwilę depnie i puści, przez kilka sekund pracują wszystkie 4, potem znów szarpie.
    - powyżej mniej więcej 3000 jest w porządku, wszystko działa jak złoto.
    - zlokalizowałem problematyczny cylinder - 4 licząc od strony rozrządu.
    - VAGCOM nie wykazuje ŻADNYCH błędów. Ściślej żadnych silnikowych, misfajerów itp. brak. Jedyne co mu się nie podoba, to jakaś pierdoła z centralnym zamkiem, ale tak już ma od 3 lat.

    Wymieniłem świece i cewki. Po wymianie świec na chwilę pomogło, dwa dni było OK i ponownie się wszystko zaczęło sypać. Zostały mi jeszcze przewody zapłonowe, ale w międzyczasie chciałbym się spytać, gdzie ewentualnie jeszcze można szukać przyczyny?

    Nie podejrzewam kiepskiej kompresji albo głowicy, bo jak wspomniałem jest to raczej nieregularne zachowanie, a przy awarii mechanicznej zawsze chodziłby na 3 gary niezależnie od sytuacji.

    Proszę o jakieś sugestie...

    Pozdrawiam,
    Andrzej.

    Komentarz


    • #3
      Może coś z czujnikiem położenia wału. Miałem tak w 1.6AKL. Na początku tylko czasem wypadał jeden gar. Potem problemy z odpalaniem się zaczęły, a na końcu jechałem tylko na 3 garach. Było to na trasie Gdańsk-Lublin z rodziną. Przydrożny mechanik z częściami zrobił za jakieś 250-300zł.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X