naprawa regulacji recznej reflektorow O1 2001

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • ajst84
    Classic
    • 2014
    • 9

    naprawa regulacji recznej reflektorow O1 2001

    @Artax-T2S Nie krytykuj sprzętu konkurencji Miałem dynavin i sprzęt daje radę Co mnie do niego zraziło to pisałem że tylko i wyłącznie tuner radiowy był bardzo kiepski (słucham radia bardzo dużo) i to mi nie pasowało. Pozostałe funkcje jak gps, video, parktronic, wyświetlanie komputera w radiu działało dobrze a nawet więcej. Jestem ciekaw ja w Twoich sprzętach działa tuner radiowy, pewnie równie kiepsko jak w tych innych tego typu. Chyba że już tam jest podwójny to podobno ma być lepiej. Już tego nie chciałem testować.
  • poler654
    Drive
    • 2012
    • 50

    #2
    naprawa regulacji recznej reflektorow O1 2001

    Witam wsztkich

    Mam pewien problemik. Mianowicie w mojej Skodzince mam problem z reflektorem przednim prawym.
    Mianowicie pokretlo do regulacji poziomej reflektora obraca sie bardzo lekko a same lustro z zarowkami lata samo na lewo i prawo.

    Pytanie brzmi: czy jest mozliwosc naprawy (przynajmniej zorientowania sie czy jest jeszcze do naprawy) regulacji lampy aby nie latala bez jej wyjmowania i rozklejania szkla.

    Nie moge nigdzie dostac zdjecia lub jakiejs grafiki jak zbudowana jest lampa po lifcie ani jakiejs ksiazeczki do Octavi po 2001 (mam jedna z serii Sam Naprawiam z 99r ale do Octavi z przed liftu i nie ma tam budowy reflektora i paru innych rzeczy)

    Komentarz

    • hsurim
      Elegance
      • 2006
      • 788
      • Kia
      • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

      #3
      Jaki masz reflektor ? Szkło (?) klejone, czy raczej już plastik ?
      A jeśli szkło, to zapewne jednak na zapinki (?) Przyjrzyj się dokładnie.
      U siebie rozebrałem go (mam szkło na zapinkach) i okazało się, iż tylko pokrętło na ośce obracało się - a nie powinno.
      Przewierciłem otworek pokrętle i ośce w ten sposób, aby pasowało a w otworek wsadziłem zwykły gwóźdź (zaprzęgliłem) i zagiąłem go, aby nie wylatywał.
      Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

      Komentarz

      • poler654
        Drive
        • 2012
        • 50

        #4
        mam szklo i jest klejone nia mam spinek :-(
        Nie wiem jak sie dojstac do mechanizmu bez robierania calej lampy i sciagania klosza (czyli smazenie lampy w piekarniku)

        Komentarz

        • hsurim
          Elegance
          • 2006
          • 788
          • Kia
          • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

          #5
          Przyjrzyj się, co powoduje ruszanie (bujanie) się środka lampy.
          Nie sądzę, aby mechanizm wiele się różnił od mojej lampy i może wystarczy np. wklejenie plastikowego pokrętełka na jego (u mnie metalową) ośkę.
          Oczywiście bez zdjęcia szkła jest to utrudnione, ale może się uda jakoś przytrzymać.
          Myślę jednak, że bez małego ścięcia tego plastikowego pokrętła się nie obędzie, gdyż inaczej nie będzie możliwe przytrzymanie tej metalowej ośki, której to musi się pokrętło mocno trzymać, aby odbłyśnik był nieruchomy (nie 'bujał' się) a także była możliwość pewnego obracania w celu regulacji.
          Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

          Komentarz

          • pablokinah
            Rider
            • 2010
            • 574

            #6
            Ja u szwagra miałem tak samo nic nie było urwane tylko wyskoczyło z zaczepu , wyjeliśmy reflektor z auta wyjeliśmy żarówki jeden celował aby zaczep wpadł na miejsce a drugi włożył palce w miejsce żarówki i palcami dociskaliśmy aż wskoczyło bez rozbierania lampy (no chyba że u ciebie jest urwane)
            jakby co posiadam kabel vag

            Komentarz

            • poler654
              Drive
              • 2012
              • 50

              #7
              Sprobuje powyciagac zarowki i zobaczymy czy cos mi sie uda.
              Dam znaka

              Komentarz

              Pracuję...