Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie odpala...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie odpala...

    krystus20, a nikt się nie bawił tym włącznikiem przy lampce :?: :szeroki_usmiech

  • #2
    Nie odpala...

    Witam
    Dziś podjechałem normalnie pod garaż ,zgasiłem auto ,poszedłem otworzyć drzwi garażowe , wróciłem zapalić samochód i tu niespodzianka - auto odpaliło i po ok. 3 sekundach zgasło .
    Ponowiłem kilka razy ten manewr i ciągle to samo .Zauważyłem ,że przy przekręceniu kluczyka , gdy zapalają się kontrolki ,kontrolka grzania miga i żeby było śmieszniej miga na przemian z żółtą kontrolką w kształcie auta z kluczykiem . Obie te kontrolki migają nawet po chwilowym uruchomieniu silnika i po jego zgaśnięciu. Auto to nazywa się Skoda Octavia II ,2005r, TDI 105 KM.
    Poradźcie proszę co robić ,gdzie szukać usterki , a może ktoś miał coś podobnego i jak sobie poradził. Za każdą radę czy podpowiedź będę wdzięczny.
    Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej...

    Komentarz


    • #3
      coś pewnie z imo weź drugi kluczyk i czy będzie to samo

      Komentarz


      • #4
        Krisoctav , jak zauważyłeś otrzymałem tylko jedną odpowiedź - ALE JAKĄ.
        Rankiem poszedłem do garażu z zapasowym kluczykiem , włożenie , przekręcenie i autko pali .Twoja pomoc była dla mnie bezcenna , wielkie dzięki.
        Niemniej ośmielę się jeszcze zapytać , co dalej z tym "uszkodzonym" kluczykiem .
        Co sprawdzić i może jak ewentualnie naprawić . :lol:
        Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej...

        Komentarz


        • #5
          Spradz czy odpala na tym kluczyko co nie odpalal.
          Moze to nie wina kluczyka a petli przy stacyjce.
          Jezeli to wina kluczyka to albo uszkodozny transponder albo kluczyk wysypal sie z pamieci immobilajzera.
          Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
          Emulator czujnika poziomu oleju G266
          Napraw sterowników AIRBAG

          Komentarz


          • #6
            Na tym felernym kluczyku nadal nie odpala (mrugają na przemian dwie kontrolki-grzanie i autko z kluczykiem ) . Może można coś zaprogramować ,jeden kluczyk do drugiego , lub jakoś inaczej je skonfigurować ? Na zapasie odpala bez problemu.
            Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej...

            Komentarz


            • #7
              a bateria jest dobra :idea: :?:

              Komentarz


              • #8
                Chyba tak , bowiem otwiera i zamyka centralny w aucie.
                Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej...

                Komentarz


                • #9
                  weź wymień baterię z pilota który nie działa koszt mały to że zamyka i otwiera tak ogólnie nic nie znaczy jeśli bateria jest słaba to różnie może być to że otwiera i zamyka nic nie znaczy ale najpierw zrób krótki test zapas i pierwszy pilot otwieraj i zamykaj auto z określonej odległości zwiększając 1 2 3 4 5 metra jeśli bateria jest kiepska to będzie różnica znaczna. Później po wymianie zaprogramuj kluczyk i powinno być gitara imo nie potrzebuje baterii ale w tych nowych bateria oprócz alarmu pewnie spełnia jeszcze funkcję komunikacji z kompem pętlą w kierownicy na 99%

                  Komentarz


                  • #10
                    Zrobię tak jak radzisz , ale " Później po wymianie zaprogramuj kluczyk "- co to znaczy ?
                    Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej...

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez dziadziol
                      " Później po wymianie zaprogramuj kluczyk "- co to znaczy ?
                      1. rozkodowany kluczyk wkładasz do stacyjki i przekręcasz na zapłon i zostawiasz go tam.
                      2. drugi (działający kluczyk) wkładasz w zamek kierowcy (od zewnątrz oczywiście :diabelski_usmiech ) i zamykasz drzwi mechanicznie.
                      3. wciskasz przycisk od odryglowania zamków ( powinien włączyć się klakson/syrena)
                      4. czekasz ok 5-7s i ponownie wciskasz przycisk odryglowania zamków.

                      I takim oto sposobem masz zakodowany kluczyk w stacyjce
                      Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
                      Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
                      Pozdrawiam i Szerokości!
                      Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
                      http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

                      Komentarz


                      • #12
                        ja u siebie jak baterie wymieniałem, to nic nie kodowałem
                        najszybciej to możesz z drugiego pilota podmienić

                        Komentarz


                        • #13
                          Bateria wymieniona na nową , auto mogę otworzyć i zamknąć z pilota ( tak jak przed wymianą ) ,obyło się bez kodowania ,ale nadal nie odpala .Może to coś pomoże w diagnozie , mianowicie zanim zaczęły się problemy , kluczyk (scyzoryk ) upadł mi na ziemie z ok 60-70 cm. ops:
                          Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej...

                          Komentarz


                          • #14
                            Kodowanie immo w kluczyku - Diagnostyka VAG - Passat Forum
                            poczytaj sobie to też grupa vw więc dużo więcej nie będzie się różnić no i kabel vag będzie potrzebny

                            Komentarz


                            • #15
                              no to pewnie transponder się uszkodził. Trzeba będzie dorobić nowy kluczyk.
                              Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
                              Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
                              Pozdrawiam i Szerokości!
                              Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
                              http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

                              Komentarz


                              • #16
                                No to super , kto mi to zrobi w Poznaniu i za ile ? Czy mój stary (uszkodzony) klucz jeszcze się do tego nada?
                                Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej...

                                Komentarz


                                • #17
                                  z tego co się orientuje to transponder się wymienia
                                  reszta zostaje
                                  podjedź do ASO

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    abstinent, nie wiem, jak jest w nowych kluczykach, ale wiem, że w starszych transponder był "wtopiony" w plastik kluczyka.
                                    Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
                                    Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
                                    Pozdrawiam i Szerokości!
                                    Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
                                    http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez abstinent
                                      a bateria jest dobra
                                      Zamieszczone przez krisoctav
                                      weź wymień baterię z pilota
                                      Panowie ,a co ma wspólnego bateria z rozprogramowanym immo?
                                      Skoda Superb II Ambition
                                      2.0 TDI CR 170 KM

                                      https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        a to że nie było pewne czy to nie słaba bateria jest sprawcą problemu
                                        teraz wiadomo już co, do tego spadł kluczyk więc pewno transponder do wymiany

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          lepiej wydać chyba max 5 zł na baterię gdyby problem miał zniknąć a nie wdawać się w koszty

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Kurcze, ale u kogo (gdzie) w Poznaniu to zrobić.
                                            Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej...

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez dominik9420
                                              2. drugi (działający kluczyk) wkładasz w zamek kierowcy (od zewnątrz oczywiście :diabelski_usmiech )
                                              ale masz kolego dowcip pierwsza klasa :haha:
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Kluczyk sprawny .Reanimacji dokonał właściciel zakładu euro klucz w Poznaniu ul Wierzbięcice. Wymieniony i zakodowany transporder , wyszukany pin kluczyka i montaż nowego chipa w obudowie scyzoryka - koszt 190zł , Według mnie usługa wykonana wzorowo bez straty czasu , jednym słowem jest ok. mogę polecić w/w punkt.
                                                Tym samym temat uważam za zamknięty ,dziękując jednocześnie za rady i sugestie.
                                                Pozdrawiam
                                                dziadziol :lol:
                                                Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej...

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X