Wiele spraw nowego użytkownika O2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • karlos78
    Classic
    • 2014
    • 4

    Wiele spraw nowego użytkownika O2

    Kiedyś (jakieś 20 lat temu) mój kuzyn też myślał, ze postawi sie komuś, bo widział jak machać łapami... Efekt jest taki, że w ciągu kilku sekund stracił 8 przednich zębów i dziś nie musi się martwić, że będą go bolały :diabelski_usmiech
    Nie ma co kozaczyć, bo dziś nie wiadomo, czy zawodnik nie wyjmie zza pazuchy noża albo innego narzędzia... :?
  • pTb
    Classic
    • 2012
    • 22

    #2
    Wiele spraw nowego użytkownika O2

    Witam,


    Od czasu zakupu mojej pierwszej czeszki minęło już kilka miesięcy. Jestem super zadowolony z tego auta i mam nadzieję, że obopólne zauroczenie potrwa długo

    Stąd też decyzja o tym, że będzie w samochód inwestowane.

    I teraz kilka spraw, który pojawiły się po drodze, bądź są w bliższych czy dalszych planach...
    O2 kombi 2005 wersja Ele silnik 1.9 BKC

    1) Nie działa DSG na kierownicy. Radio od momentu zakupu nie było oryginalne i w tej chwili jest wymontowane w ogóle tymczasowo. Choć kiedy radio było kierownica też była martwa.
    Czy podłączenie innych funkcji niż radiowe w kierownicy wymaga obecności audio ?
    Czy ktoś może polecić mi dobre miesjce w Łodzi, które się temu fachowo przyjrzy ?

    2) O uszy obiło mi się info o możliwości zdjęcia ogranicznika mocy w samochodzie.
    Czy przy przebiegu 267.000 i skrzyni DSG nie narobię sobie tym więcej kłopotu niż pożytku ? Pomijam kwestie zwiększonego spalania. No i gdzie to najlepiej zrobić.

    3) Chciałbym założyć jakąś ładną końcówkę wydechu ale tak ze smakiem, a nie żaden wieś tuning. Ma być ładne ale nie rzucające się w oczy i fajnie byłoby gdyby dał jakieś przyjemne delikatne brzmienie. Ale nie wiem czy w dieslu to możliwe bo to mój pierwszy. Czy właściciele kombiaków mogą polecić coś sprawdzonego ?

    4) Czy polecicie jakiś zakład w Łodzi gdzie można podłączyć auto i sprawdzić wszelkie ustawienia oraz możliwości ?
    Chodzi mi np o możliwość włączenia/zamontowania doświetlania zakrętów , czy opuszczania lusterek na wstecznym. Chciałbym po prostu pogadać z kimś kto się zna/doradzi

    5) Parktronic. Zawsze przy wstecznym daje sygnal ale nie zawsze pika. W zasadzie nie ma reguły. Potrafi tydzień działać a potem kilka dni cisza. Jak to sprawdzić ?
    Czy warto rzucić się na kamerę ?

    6) Lusterko. Niby jest przycisk od ściemniania ale się nie ściemnia Prawdopodobnie winne są czarne szyby z tyłu ale... słyszałem, że przy mocnym świetle z frontu również powinno się ściemnić. Prawda to ?

    7) Na tym forum znalazłem linka :


    podobają mi się niektóre z przednich lamp i czarne na tył. Czy ktoś z forum bawi się handlem i montażem ? A może kogoś polecicie ?

    To by było chyba na tyle. Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.

    Aha i jeszcze
    8) Alarm. jeśli dobrze doczytałem książkę serwisową to w tej wersji powinien być w standardzie alarm - wyjec. Niestety otwarcie drzwi z kluczyka i nie odpalenie samochodu w przeciągu jakiegoś tam czasu książkowego nie zakończyło się wyciem. Jak inaczej sprawdzić ?
    pozdrawiam,
    Olo

    Komentarz

    • piotrek_gdy
      RS
      • 2008
      • 7723
      • Volkswagen
      • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

      #3
      Zamieszczone przez pTb
      Nie działa DSG na kierownicy
      a niby czemu miałoby działać w 2005 roczniku?
      chyba, że ktoś wymieniał kierownicę

      Zamieszczone przez pTb
      ale... słyszałem, że przy mocnym świetle z frontu również powinno się ściemnić. Prawda to
      nie, nieprawda

      Zamieszczone przez pTb
      O uszy obiło mi się info o możliwości zdjęcia ogranicznika mocy w samochodzie
      w twoim samochodzie nie ma ogranicznika mocy
      możesz wgrac nowy program( chiptuning)- czy warto=poszukaj na forum

      Zamieszczone przez pTb
      Parktronic. Zawsze przy wstecznym daje sygnal ale nie zawsze pika. W zasadzie nie ma reguły. Potrafi tydzień działać a potem kilka dni cisza. Jak to sprawdzić
      podłączyć pod komputer

      Zamieszczone przez pTb
      w tej wersji powinien być w standardzie alarm
      niekoniecznie
      sprawdź kody wyposażenia pojazdu

      wogóle większość twoich pytań ma odpowiedzi na forum- trzeba poszukać
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz

      • pTb
        Classic
        • 2012
        • 22

        #4
        szukałem.
        co do kierownicy to zasugerowałem się tym, że mam na kierownicy sterowanie i w ksiazce serwisowej od tego modelu jest to w opisie a nie działa
        pozdrawiam,
        Olo

        Komentarz

        • piotrek_gdy
          RS
          • 2008
          • 7723
          • Volkswagen
          • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

          #5
          Zamieszczone przez pTb
          i w ksiazce serwisowej od tego modelu jest to w opisie a nie działa
          jakieś nowum 8)
          a możesz wleić zdjęcie swojej kierownicy?
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz

          • kropeck
            RS
            • 2009
            • 2319
            • Octavia II (1Z3)
            • BLF 1.6 FSI 115 KM

            #6
            Skontaktuj się z Marcinem: http://forum.octaviaclub.pl/profile....rofile&u=12665 - jest z Łodzi.
            On może Ci prześwietlić auto i odpowiedzieć na miejscu na kilka pytań.
            Pozdrawiam,
            Michał

            Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

            Komentarz

            • pTb
              Classic
              • 2012
              • 22

              #7
              Zamieszczone przez piotrek_gdy
              Zamieszczone przez pTb
              i w ksiazce serwisowej od tego modelu jest to w opisie a nie działa
              jakieś nowum 8)
              a możesz wleić zdjęcie swojej kierownicy?
              Nie wykluczam, że ktoś zmieniał kierownice. A że nie powinno być w standardzie tego nie wiedziałem



              [ Dodano: Sro 15 Sie, 12 14:02 ]
              Zamieszczone przez kropeck
              Skontaktuj się z Marcinem: http://forum.octaviaclub.pl/profile....rofile&u=12665 - jest z Łodzi.
              On może Ci prześwietlić auto i odpowiedzieć na miejscu na kilka pytań.
              Dzięki. I dzięki za odpowiedzi pozostałym.

              Pzdr
              pozdrawiam,
              Olo

              Komentarz

              • piotrek_gdy
                RS
                • 2008
                • 7723
                • Volkswagen
                • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

                #8
                Zamieszczone przez pTb
                ktoś zmieniał kierownice
                kierownica jet taka jak powinna być

                ale tam nie ma niczego do zmiany biegów

                dopiero nowe (po FL) kierownice mają łopatki do zmiany biegów w DSG
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz

                • krisoctav
                  Rider
                  • 2008
                  • 417

                  #9
                  ta kierownica to ma przyciski do radia jak na moje a nie do dsg
                  zwiększanie mocy to chyba bezsensu dasz do tunera podwyższy moc programowo a i tak sprzętowo nic nie zmieni a tak powinno być a to dodatkowy koszt
                  te lampy tuningowe ładnie wyglądają ale nigdy to nie będą oryginały jakość spasowania oraz jakość wykonania to już inny problem
                  jeśli alarm nie działa to trzeba zobaczyć okablowanie w drzwiach oraz styk w zamku strona kierowcy , czujniki parkowania to kable oraz czujki do sprawdzenia

                  Komentarz

                  • Darekgda
                    Rider
                    • 2010
                    • 611

                    #10
                    pTB prawdo podobnie było radyjko pod tytułem mfd 2 kiera to obsługuje , przyciski służą do zmiany kanałów z resztą masz opis w papierach , używkę można kupić na aukcjach pt. alle itd. co do ściemniania lusterka sprawdź sensor , wrzuć foto lusterka w szerszym ujęciu

                    Komentarz

                    • pTb
                      Classic
                      • 2012
                      • 22

                      #11
                      co do kierownicy - mój błąd. nieuważnie przeczytałem książkę i byłem przekonany że jedna z par przycisków jest od tego.

                      co do mocy... jeden z klientów warsztatu w którym serwisuje auto dał mi namiar i twierdzi, iż w jego samochodzie max prędkość znacznie się podniosła. Osiągi również. Jeśli zwiększa się moc to jak może to nie mieć odbicia sprzętowo ?

                      co do radia i sterowania to planuję radio zmienić na kenwooda (bardzo mi się podobają wizualnie a z poprzednich byłem mocno zadowolony) . jak się uda kierownicę podłączyć to fajnie. jak nie to trudno . zresztą i tak myślę mocno o tym, żeby ją wymienić na inną .

                      foto lusterka wrzucę oczywiście. co masz na myśli mówiąc sprawdź sensor ? tj jak to zrobić
                      pozdrawiam,
                      Olo

                      Komentarz

                      • Darekgda
                        Rider
                        • 2010
                        • 611

                        #12
                        Zamieszczone przez pTb
                        foto lusterka wrzucę oczywiście. co masz na myśli mówiąc sprawdź sensor ? tj jak to zrobić
                        Myślałem o sprawdzeniu podłączenia kabelków oraz zmierzeniu czy czujka reaguje na natężenie światła , to pewnie miernikiem . A w ogóle to poproś na spocie kolegów to może ktoś podłączy kabelek i wyjdą błędy .
                        Innego radyjka niż VAG-skie ta kiera nie obsłuży, jeśli się mylę to proszę o sprostowanie .
                        Co do wymiany kiery kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje :szeroki_usmiech .

                        Komentarz

                        • Nexus6
                          RS
                          S_OCP Member
                          • 2004
                          • 4847
                          • Volkswagen

                          #13
                          Zamieszczone przez Darekgda
                          Innego radyjka niż VAG-skie ta kiera nie obsłuży, jeśli się mylę to proszę o sprostowanie .
                          mylisz sie, niefabryczne radio potrzebuje dodatkowego adaptera tlumaczącego z CAN'a sygnały sterujące
                          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                          Komentarz

                          • sew1981
                            RS
                            S_OCP MemberModeratorr
                            • 2009
                            • 10917
                            • Fiat

                            #14
                            pTb, użyj "szukaj" i wpisz sobie chiptuning, jest masa tematów na temat tego. Warto to robić.
                            ad. 3) w dieslu nie poprawisz samą końcówką brzmienia, musiałbyś wyp...tłumiki i zrobić przelotowy wydech. A końcówa sama to fake = będziesz miał co chwila uwaloną i zakopconą sadzą

                            Komentarz

                            • Maicroft
                              Moderator
                              S_OCP MemberModeratorr
                              • 2004
                              • 25757
                              • Audi

                              #15
                              Przeciez taka multi kierownica byla w OII i mozna bylo ja miec nawet ze Stremem wiec w czym problem.

                              Kiera do DSG jest dopiero w wersji FL i sam przod wyglada zupelnie inaczej
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz

                              • olejek
                                Ambiente
                                • 2006
                                • 121

                                #16
                                Nia kierownicy po prawej jest sterowanie radia/CD, po lewej obsługa zestawu głośnomówiącego (jeśli masz) i włącz/wyłącz podświetlenia przycisków kierownicy....

                                Alarm w Elegance był opcją.

                                Łopatki do DSG dopiero po lifcie.

                                Do steroawnia radiem niefabrycznym potrzebny jest moduł CAN.

                                Parktronic - do sprawdzenia komputer. Masz czujniki z przodu? Na oryginalnym radyjku pojawia się jeszcze wizualizacja parktronica.

                                Ściemniane lusterka - włączasz przyciskiem na lusterku centralnym, zielona dioda sygnalizyje załączenie. Jak dostanie mocne światło z tyłu to ściemnia... Oryginalna szyba przyciemniana daje radę, chyba, że masz zrobione nieoryginalne, może być zbyt mało światła do zadziałania.
                                http://keeprockin.art.pl/‎

                                Komentarz

                                Pracuję...