climatronic/ climatic

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • subydu
    Classic
    • 2014
    • 1

    climatronic/ climatic

    kupie interfejs diagnostyczny bmw >2008, żeby miał takie możliwości jak VCDS.
  • Kierowca z
    Classic
    • 2012
    • 5

    #2
    climatronic/ climatic

    Witam,
    Moze zaczne od tego ze jestem tu nowy wiec za gafy, niewlasciwe miejsca itp z gory przepraszam i prosze o lagodne traktowanie.
    Kupilem niedawno Skode Oktavie. 2000r, 1,6 benzyna z oznaczeniem SLXI.
    Jest to moja pierwsza skoda i samochod z klima. Dlatego nie wiem nic... Nawet czy to o2 czy o1. wiec prosze o cierpliwosc i wyrozumialosc.
    Probowalem znalesc tu na Waszym forum odpowiedzi na dręczące mnie wątpliwości i znalazlem ale polowicznie.
    Mianowicie dowiedzialem sie ,ze z moim klimatronik (prosze os prostowanie ) jest wszystko ok, tzn, wlaczaja sie wentylatory na chlodnicy. slychac stuk wlaczania klimy, i obroty przyspieszaja. delikatny syk slyszalny ktory podobno jest spowodowany rozprężającym sie gazem... chlodne przewody klimy. *chyba
    Jednak kiedy wlacze opcje na LO,( max chlodzenia ) moje wyobrazenie o klimie gasnie, Moim zdaniem nie leci zimne powietrze jakiego sie spodziewam.. znaczy leci jakby letnie.
    Do tego na trasie ok 400 km nie moglem dojsc do oczekiwanej temp 20 st wg mnie. bylo za cieplo. Pomozcie mi mili uzytkownicy Skod. czy z klimy ma leciec zimne bardzo powietrze przy ustawieniu na LO w trybie ECON i AUTO, czy nie ...
    pozdrawiam serdecznie
    <bezradny>

    Komentarz

    • adamzg
      Ambiente
      • 2008
      • 155

      #3
      Re: climatronic/ climatic

      Zamieszczone przez Kierowca z
      Witam,
      Moze zaczne od tego ze jestem tu nowy wiec za gafy, niewlasciwe miejsca itp z gory przepraszam i prosze o lagodne traktowanie.
      Kupilem niedawno Skode Oktavie. 2000r, 1,6 benzyna z oznaczeniem SLXI.
      Jest to moja pierwsza skoda i samochod z klima. Dlatego nie wiem nic... Nawet czy to o2 czy o1. wiec prosze o cierpliwosc i wyrozumialosc.
      Probowalem znalesc tu na Waszym forum odpowiedzi na dręczące mnie wątpliwości i znalazlem ale polowicznie.
      Mianowicie dowiedzialem sie ,ze z moim klimatronik (prosze os prostowanie ) jest wszystko ok, tzn, wlaczaja sie wentylatory na chlodnicy. slychac stuk wlaczania klimy, i obroty przyspieszaja. delikatny syk slyszalny ktory podobno jest spowodowany rozprężającym sie gazem... chlodne przewody klimy. *chyba
      Jednak kiedy wlacze opcje na LO,( max chlodzenia ) moje wyobrazenie o klimie gasnie, Moim zdaniem nie leci zimne powietrze jakiego sie spodziewam.. znaczy leci jakby letnie.
      Do tego na trasie ok 400 km nie moglem dojsc do oczekiwanej temp 20 st wg mnie. bylo za cieplo. Pomozcie mi mili uzytkownicy Skod. czy z klimy ma leciec zimne bardzo powietrze przy ustawieniu na LO w trybie ECON i AUTO, czy nie ...
      pozdrawiam serdecznie
      <bezradny>
      Econ to wylaczenie kompresora klimy.

      Komentarz

      • Kierowca z
        Classic
        • 2012
        • 5

        #4
        tak , wiem, to pomylka bez znaczenia, ale dzieki za sprostowanie.
        AUTO i bez opisu to zalaczony kompresor tego sie juz od Was dowiedzialem, tylko czy te powietrze ma byc zimne czy lekko zimne czy jakie,
        nie mialem nigdy klimy wiec nie mam porownania

        Komentarz

        • adamzg
          Ambiente
          • 2008
          • 155

          #5
          Zamieszczone przez Kierowca z
          tak , wiem, to pomylka bez znaczenia, ale dzieki za sprostowanie.
          AUTO i bez opisu to zalaczony kompresor tego sie juz od Was dowiedzialem, tylko czy te powietrze ma byc zimne czy lekko zimne czy jakie,
          nie mialem nigdy klimy wiec nie mam porownania
          u mnie mam na 22 stopnie i po przejechaniu parę km w kabinie jest zimno ze daje na 24stopnie

          Komentarz

          • Kierowca z
            Classic
            • 2012
            • 5

            #6
            no to juz jes tcos !
            Dziekuje Ci kolego bo ta informacja daje duzo do myslenia i utwierdziles mnie w przekonaniu ,ze ta moja klima dziala cos kulawo,
            nie czuje niczego co moglbym porownac do tego co opisales pozwyzej,
            Zatem czy ktos podpowie mi co moge zrobic zeby uzyskac taki efekt jak powyzej... ?

            [ Dodano: Nie 26 Sie, 12 18:33 ]
            podkresle jeszcze ,ze po wlaczeniu klimy na min temp nie odczuwam zadnego obnizenia temperatury w aucie. juz nie chodzi mi w tym momencie o trzymanie zadanej temp tylko o samo chlodzenie, jesli klima sie wlacza tzn ze czynnik jest, z tego co z forow roznych sie dowiedzialem.
            wiec dlaczego nie leci zimne powietrze, nawiewy chodza gora srodek dol. grzanie tez,
            o co chodzi?

            Komentarz

            • mamaj12
              RS
              • 2009
              • 1956
              • Octavia II combi (1Z5)
              • BKD 2.0 TDI 140 KM

              #7
              Kierowca z, może trzeba uzupełnić czynnik po prostu.
              obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
              wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

              Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

              Komentarz

              • Kierowca z
                Classic
                • 2012
                • 5

                #8
                To by byla dobra opcja i chyba najtansza. ( jesli prawdziwa)
                Czy moze wiesz mamaj12 jak czesto w warunkach normalnej eksploatacji trzeba uzupelniac ten czynnik?
                lub ktos inny wie? no tak orientacyjnie, przeważnie...
                dziekuje i pozdrawiam

                Komentarz

                • mamaj12
                  RS
                  • 2009
                  • 1956
                  • Octavia II combi (1Z5)
                  • BKD 2.0 TDI 140 KM

                  #9
                  Kierowca z, to zależy od tego jak dużo używasz klimy i szczelności układu. Czynnik sam z siebie (przy szczelnym układzie) chyba się nie zużywa (chyba że jestem w błędzie).
                  obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                  wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                  Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                  Komentarz

                  • poler654
                    Drive
                    • 2012
                    • 50

                    #10
                    Nie ma Panowie idealnie szczelnej instalacji. Podobnie jak nie ma silnika ktory nie spali oleju. Klime napewno powinno sie odgrzybiac raz w roku (chociazby z powodow zdrowotnych), natomiast nabijac jak wlasnie nie chce chlodzic tak jak w twoim przypaku "Kierowca z". Zimne powietrze (wyraznie zimne) powinno leciec doslownie w ciagu max kilku minut przy nastawieniu na LO lub przy manualu po przekrecenie na zimy nawiew.
                    Na dodatek powiem jeszcze ze niewielu sobie zdaje sprawe ze wraz z czynnikiem wtryskiwany jest do ukladu niewielka ilosc smaru ktory zabezpiecza pompe przed zatarciem (jako ciekawostka)
                    Pozdrawiam.

                    Komentarz

                    • Kierowca z
                      Classic
                      • 2012
                      • 5

                      #11
                      Podobnie mi sie nasunelo...
                      Na dniach wybiore sie do napelnienia . czy tez dopelnienia czynnika . mam nadzieje ze to bedzie to...
                      Dziekuje ,za pomoc wszytkim ktorzy mi pomogli Spotkamy sie za pare dni i zobaczymy co dalej...
                      prosze nie zamykac
                      pozdrawiam Forum

                      Komentarz

                      Pracuję...