Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

klocki hamulcowe - regulacja?!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • klocki hamulcowe - regulacja?!

    Generalnie chciałbym usłyszeć tu bardziej konstruktywne wypowiedzi.
    Szczególnie mile widziane od kolegów loyda, natasha i innych którzy mi jechali w wątku pt: "kryzys" kiedy to zarzucali mi kułactwo i wyzysk ludu pracującego.

  • #2
    klocki hamulcowe - regulacja?!

    Witam
    Ostatnio wymieniłem szczęki hamulcowe na tyle w mojej Octaviii. Wraz z wymianą szczęk została wymieniona linka hamulca ręcznego. Zauważyłem, że po wymianie strasznie grzeją się bębny. Prawy jest dosyć ciepły a lewy aż wręcz gorący. Czy jest możliwe, że szczęki hamulcowe należy wyregulować, jeśli tak to w jaki sposób? Wymiana była robiona w Dakolu w Dębicy i facet mi powiedział, że tak ma być. Wcześniej tak nie było. Proszę o poradę co z tym zrobić i w jaki sposób wyregulować, jeśli to konieczne.

    Komentarz


    • #3
      Link

      W tym linku opisałem czym się reguluje odległość szczęk od bębna i jak to zrobić. Powinno być tak wyregulowane że przy puszczonym ręcznym koła powinny obrać się swobodnie a ręczny powinien iść tak do 5 ząbka.

      U Ciebie ewidentnie jest spie... i do tego nierówno lewa i prawa strona. Pojedź najlepiej do kogoś kto wie o co chodzi.
      Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X