Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Pompa paliwa po otworzeniu drzwi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Pompa paliwa po otworzeniu drzwi

    piotrek_os, Nie bedziemy powolywac komisji sledczej :twisted:

  • #2
    [O1] Pompa paliwa po otworzeniu drzwi

    Witam serdecznie
    Posiadam Octavię 2.0 AQY z 1999r natomiast brat posiada Octavię z 2001 z takim samym silnikiem. U brata po otworzeniu drzwi słychać pompę paliwa natomiast u mnie cisza. Moje pytanie brzmi: Czy w wersji przedliftowej pompa nie była uruchamiana po otwarciu drzwi?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

    Komentarz


    • #3
      Widocznie nie była włączana, bo umnie (2000r), też nie włącza się.

      Komentarz


      • #4
        u mnie 2002 rok włącza się.

        Komentarz


        • #5
          ja podpowiem że jeżeli padł mikro styk w zamku (tylko od strony kierowcy) to też się pompa nie załączy...

          Komentarz


          • #6
            Wlasnie dowiedzialem sie przypadkowo co to za dziwaczny odglos mam w aucie :P

            Jaki jest sens wlaczania pompy po kazdym otwarciu drzwi ???
            Nawet jak otwieram bo zostawilem dlugopis w schowku :P
            Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

            Jeżdżę w blasku
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

            Komentarz


            • #7
              Sens jest taki, że można szybciej uruchomić samochód, mniej kręcenia rozrusznikiem, bo paliwo już jest wstępnie napompowane do układu wtryskowego i osiąga jakieś tam ciśnienie.
              Podobnie jest gdy zostanie włączony zapłon, ale jeszcze nie włączony rozrusznik, przez chwilę słychać pracę pompy, i w tym przypadku warto chwilę poczekać i dopiero włączyć rozrusznik.

              Komentarz


              • #8
                No teraz sprawa jasna
                Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                Jeżdżę w blasku
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez richi9
                  ja podpowiem że jeżeli padł mikro styk w zamku (tylko od strony kierowcy) to też się pompa nie załączy
                  dokładnie
                  w AUM 2001 się włącza
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #10
                    U mojego ojca 1.6 AKL z 1998 się nie włącza a mikrostyk jest na pewno sprawny. A u mnie w 1.6BFQ z 2003r włącza się. Tak więc możliwe że w starszych jeszcze tego bajeru nie było.
                    Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez mroko
                      A u mnie w 1.6BFQ z 2003r włącza się.
                      grudzień 2005 włącza się - jak kupiłem to auto to myślałem, ze coś z nim nie tak :diabelski_usmiech, bo se mysle co za chol..a tak buczy po otworzeniu drzwi
                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                      Komentarz


                      • #12
                        Wrócę do tematu. Od nowości (BFQ z 2005 roku) po otwarciu drzwi pompa buczała przez chwilę. Tylko... teraz nie dam głowy, czy zawsze?

                        Od kilku dni w te mroźne dni zauważyłem, że pompa buczy po otwarciu drzwi kierowcy, ale nie zawsze. Czy jak silnik jest zagrzany to może nie pompować po otwarciu drzwi?

                        Obserwuję to od 3 dni i raz zabrzęczy, raz nie. Na 100 % na zimnym silniku (rano) włącza się. W dzień jak jeżdżę jest różnie.

                        Po otwarciu drzwi (jakiś czas temu dwa czy trzy razy nie zapaliła się lampka oświetlenia wnętrza, ale po otwarciu drzwi przednich pasażera. Od jakichś dwóch tygodni problem nie powtórzył się. Po otwarciu drzwi kierowcy zawsze świeci się kontrolka otwartych drzwi na zestawie wskaźników, świeci się oświetlenie wnętrza, centralny zamek fabryczny z modułem komfortu otwiera i zamyka wszystkie drzwi - więc to chyba nie mikrostyk.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez ruwado
                          Wrócę do tematu. Od nowości (BFQ z 2005 roku) po otwarciu drzwi pompa buczała przez chwilę. Tylko... teraz nie dam głowy, czy zawsze?

                          Od kilku dni w te mroźne dni zauważyłem, że pompa buczy po otwarciu drzwi kierowcy, ale nie zawsze. Czy jak silnik jest zagrzany to może nie pompować po otwarciu drzwi?
                          u mnie to było tak.....jak auto otwieralem po nocy to pompa pracowała.....a jak czesto otwierałem drzwi to juz nie zawsze.....
                          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                          Komentarz


                          • #14
                            piotrek_os, trzymam za słowo :wink:

                            [ Dodano: Pią 24 Sty, 14 17:30 ]
                            No i dzisiaj po pracy autko stało na zimnie- po otwarciu drzwi pompka nie dała znaku. Coś mi tu się przestaje podobać.
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez ruwado
                              No i dzisiaj po pracy autko stało na zimnie- po otwarciu drzwi pompka nie dała znaku. Coś mi tu się przestaje podobać.
                              a lampka się zapaliła w środku?
                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                              Komentarz


                              • #16
                                Tak, i lampka i kontrolka na desce.
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X