Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z kontrolkami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z kontrolkami

    Zamieszczone przez maksiu
    Zamieszczone przez Tobi77
    Zamieszczone przez maksiu
    dobrze jakbyście mogli po MAC adresie go zbanować - pewnie korzystał tylko z komórki i kompa. Na pewno ostudziłoby go to dosyć pokaźnie.
    Po IP, nie po MAC adresie. :P
    Mając np. neostradę, netię, internet radiowy, orange, aero2, itp. po każdym połączeniu masz inny IP więc ban po IP jest mało skuteczny (poza internetem o stałym IP). Adres MAC karty sieciowej to jak pesel dla człowieka jest indywidualny i tylko jeden (no chyba że ktoś przy nim majstruje używając różnych narzędzi softwarowych ale to już nie jest do końca legalne).
    Fantastycznie i od kiedy to komputer rozsyła po sieci swój MAC address?

  • #2
    Problem z kontrolkami

    Witam
    Mam problem z Octavią 1,9 TDI 109 km 2007 rok.
    Dziś w czasie powrotu z pracy zatrzymałem się na chwilę do sklepu , gdy wróciłem do samochodu i przekręciłem stacyjkę rozległ się 3- krotny dźwięk i na dece rozdzielczej pojawiły się następujące kontrolki : migająca kontrolka hamulca ręcznego ( wykrzyknik), ASR, ABS, i wspomaganie kierownicy ( kierownica na żółto - wspomaganie nie działało) .
    Mocno spieszyłem się do domu więc jechałem z tym wszystkimi ikonkami .
    Gdy dojechałem do domu i parkowałem samochód zgasła mi kontrolka ze wspomaganiem i wspomaganie działało. zgasiłem samochód i odpaliłem ponownie , zgasły wszystkie kontrolki oprócz wspomagania kierownicy. Parę razy zgasiłem i odpaliłem silnik do doszła mi kolejna kontrolka poduszki powietrznej . W tym momencie pali mi się wspomaganie i poduszka powietrzna .
    Bardzo proszę o podpowiedz co może być powodem takiej usterki i co z tym fantem zrobić
    Krzysiek

    Komentarz


    • #3
      CRISDAN, np. słaby aku, który "kuca" przy odpalaniu.

      BTW. Jak masz OII 1,9 TDI z 2007r to zapewne masz silnik BXE 77kW/105 KM - popraw w profilu.
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        raczej nie , dziś było u mnie 7 stopni na plusie , a już były mniejsze temperatury i było wszystko w porządku, a po za tym cały dzień stał i odpali bez żadnych kontrolek , dopiero po 20 minutowej jeździe i zatrzymaniu zaczął wariować
        Krzysiek

        Komentarz


        • #5
          CRISDAN, podłącz inny aku i zobacz czy błąd będzie się pojawiał kolejny raz. Możesz też podłączyć auto pod VCDSa i zobaczyć jakie błedy wyskakują po autoscanie
          "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Komentarz


          • #6
            Miałem to samo ale w O1, pomogła wymiana aku
            Była Octa 90 w dizlu teraz jest Rapid w benzynie KONICHIWA... !!!

            Komentarz


            • #7
              Wszystko wskazuje na to że problem jest z akumulatorem , możliwe że jedna z cel pada , najlepiej daj akumulator na próbę obciążeniową i będziesz wiedział na czym stoisz , miałem taki przypadek że w prawie nowym aku padła jedna cela i objaw był taki że autko już nie odpaliło .
              Najlepiej zrób jak radzi BISZCZU wymień akumulator ewentualnie nawet pożycz od kogoś i obserwuj czy coś się będzie działo no i VCDS szczytać błędy .

              Komentarz


              • #8
                Byłem u mechanika , pokasował wszystkie błędy, i powiedział że to nie akumulator tylko czujnik położenia wałka rozrządu (jeszcze dodam że samochód zawsze na zimno pali mi za 1 razem a po jeżdżeniu za 3-4 razem pali , jeszcze mi drży po pewnym czasie jazdy)
                Co o tym myślicie o diagnozie mechanika?
                Krzysiek

                Komentarz


                • #9
                  CRISDAN, z powodu tego czujnika nie powinna się zaświecić żadna z wymienionych przez Ciebie kontrolek ( co najwyżej Check Engine ). Nie bardzo chce mi się wierzyć, że nie było innych błędów ( szczególnie że świecił Airbag ). Wiesz czym diagnozował auto ten mechanik? Może miał jakiś dziadowski sprzęt i połączył się tylko po OBD2 z kompem silnika...
                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                  Komentarz


                  • #10
                    Byłem w ASO , błędów wyskoczyła cała masa .
                    Krzysiek

                    Komentarz


                    • #11
                      błędów masa to właśnie po padzie akusia.
                      service by Auto Tar

                      Komentarz


                      • #12
                        CRISDAN, aku klęka.

                        Krótka trasa, nie zdąrzył się podładować i wysrało błedami.

                        Wymiana + skasowanie błedów i kilka lat spokoju. Miałem to samo jak mi rok temu mój siadał :evil:
                        Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                        Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                        ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                        TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                        Komentarz


                        • #13
                          wszyscy już chyba napisali, że to akumulator :diabelski_usmiech
                          "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X