Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem ze sterownikiem Xenonow

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem ze sterownikiem Xenonow

    Możesz też oblukać kostki w ramce, pod tą osłoną z rączką otwierania maski.
    Tam też mi zgniło i trzeba było poprawiać.

    U mnie nie chodziła szyba przód, central tył, blokada szyb rodzicielska, lampki drzwiowe, oświetlenie na klapie i coś tam jeszcze.
    Poprawiłem to co piszę tu oraz post wyżej i wszystko działa (prawie wszystko - oprócz lampki prawych drzwi).

  • #2
    Problem ze sterownikiem Xenonow

    Drodzy forumowicze, otóż ostatnio po sprawdzaniu skodziny VCDS-em i przedkodowywaniu sterów wpisałem kodowanie 0000000 w sterowniku "Xenon range". Kodowanie to przyjął i po próbie ponownego zakodowania na 0000007 co jest dla octavia II, pokazuje błąd że kodu nie może przyjąć, co więcej nie przyjmuje już żadnego kodu, ani nie można wykasować błędów w sterowniku. Czy owe kodowanie wprowadziło sterownik w funkcję "safe" czy totalnie go zresetowało, tak że jest już nie do życia. W bloku wartości mierzonych (nie pamiętam w którym kanale) widziałem info "divided by zero" i myślę, że to jest błąd, który blokuje sterownik przed ponownym zakodowaniem. Czy ktoś wie jak mi pomóc żeby odblokować sterownik? Może przez logowanie w Seccurity Access?
    There's no points for second place

    Komentarz


    • #3
      sprawdź w adaptacjach czy jest kanał 00
      to powinno być factory settings
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        Ja bym jeszcze spróbował przejść do katalogu VCDS/Debug i w pliku CodingLog.txt zobaczył stare kodowanie. Powinno zatrybić. Być może zjadłeś gdzieś jedno zero...
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • #5
          też o tym myślałem, ale dobrze jest - 6 zer i 7
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            A jakie masz teraz błedy ?
            Bo chyba po przekodowaniu to adaptacje trzeba zrobić na nowo.
            Mozesz sprawdzic z Security Acces 15284, tylko to jest do adaptacji raczej niz kodowania.

            Komentarz


            • #7
              A da się w ogóle zmienić kodowanie jak są aktywne błędy?
              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

              Komentarz


              • #8
                Sprawdziłem w Adaptation i dla kanału 00 pokazuje mi Safe All factory reset -> cos w tym stylu. W pamięci sterownika siedzą błędy zasilania i czujników poziomowania przód i tył(3 błędy, których nie da się wykasować), przy próbie kodowania na cokolwiek wywala komunikat "General error 10: coding rejected", o dziwo w blokach pomiarowych pokazuje mi wszystko. Próbowałem także sie zalogować do sterownika przez 15284 ale odrzuca kod. Macie jakiś pomysł? Powtarzam że sterownik nie przyjmuje żadnego kodu i ostrzegam wszystkich przed kodowaniem na same "0". Co dziwne wczesniej jak próbowałem wpisywać kodowanie to miałem same zera dla WSC i Importer, a po wpisaniu kodu 1111111, pomimo że nie przyjął to zauważyłem że te informacje się zmieniły z "0" na inne, liczbowe.
                There's no points for second place

                Komentarz


                • #9
                  przy kodowaniu podawaj wartości wsc i importer różne od samych zer
                  a adaptacjach wykonaj factory reset, czyli wpisz 1 lub 0, niech się zresetuje
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #10
                    Podstawowe pytanie
                    Po co ruszałes to kodowanie ?

                    Zostaw tego VAGa i podłacz VAS-a zobaczymy co zrobi. Jak nic, to wymień sterownik

                    WSC nie zawsze jest wpisane przez Dealera i nie trzeba tego zawsze wpisywac.

                    jak nie zadziała VAS-em to wymieniaj sterownik jak odczyt bloków masz poprawny z obu czujników.

                    i dopisz sobie w podpisie" there is no point's to chage coding if all working correct"

                    Komentarz


                    • #11
                      spacewalker,

                      but sometimes Y_o_u have to check something...
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X