Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] halogeny przeciwmgielne przód

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] halogeny przeciwmgielne przód

    Zamieszczone przez tasek
    pyta o porównanie mobil 0w40 i castrol edge 0w40
    Polskie czy zachodnie ?

  • #2
    [O1] halogeny przeciwmgielne przód

    Linkłem przednie lampy na takie,które mają w sobie światła przeciwmgielne(soczewki).Zbudowałem instalacje,zmieniłem główny włącznik świateł na taki "wyciągany" na 2 razy ,zaopatrzyłem się w konektorki do kostki reflektora żeby się podpiąć i...No włąśnie. Okazało się,że mam w kostce fabryczną instalację do tych halogenów. :shock: I teraz moje pytanie.Czy ktoś wie gdzie w kabinie zapewne przy bezpiecznikach szukać drugiej strony tych kabelków? W ostateczności można odciąć przy lampie kabelki i dolutowć te co zrobiłem,ale jak jest fabryczna instalacja to warto by z niej skorzystać.Może jakiś schemat?Czekam na podpowiedzi bo w necie nie mogę do O1 z 2010 r namierzyć schematu.
    1.6 BFQ never gas....only Pb

    Komentarz


    • #3
      Nie wiem czy dobrze rozumiem.
      Masz fabryczną kostkę gdzie możesz podłączyć nowe "lampki" ale brakuje Ci wiedzy gdzie podłączyć to do kostki przy włączniku świateł (tym takim wyciąganym) czy brakuje Ci wiedzy skąd temu dać prąd?
      No i czy sprawdziłeś czy masz wsadzony bezpiecznik do tego rozwiązania?
      I jeszcze jedno, Skoda Octavia I (jedynka) i 2010 rok (dwuletnia oktawka jedynka)?
      OI, AHF

      Komentarz


      • #4
        Re światłą

        Włącznik świateł,który założyłem pozwalający włączać halogeny uzbroiłem w odpowiedni pin,bezpiecznik nr 36 dostaje zasilanie po włączeniu zapłonu( nie wiem czy tak ma być) z samym wysterowaniem nie będzie problemu tylko nie wiem gdzie szukać czy przekaznika do halogenów czy czegoś innego co pozwoli żeby to zadziałało :x .Zakładam,że jeśli coś takiego jest to tylko w kabinie w okolicach bezpieczników czy przekazników tylko gdzie ? :roll:
        A moja octavka to wersja TOUR z końca czerwca 2010 r.To były ostatnie jedynki ,które podukowali do pazdziernika 2010.

        [ Dodano: Sro 26 Gru, 12 10:51 ]
        Właśnie skąd temu dać prąd pewnie gdzieś z kabiny.Tylko skąd ?
        1.6 BFQ never gas....only Pb

        Komentarz


        • #5
          Wczoraj złożyłem ten element samochodu ale że brakuje mi co najmniej dwóch śrubek (w zasadzie to trzyma się wszystko na słowo honoru, trochę mnie to drażni, gdyż tak składają auta fachowcy) mogę rozebrać i sprawdzić co i gdzie.
          Tylko zastanawia mnie jedna sprawa. Skoro tamta (do świateł) wiązka była przygotowana do tego by podłączyć "światełka" to dlaczego ta nie jest?

          Możemy umówić się tak, że jak mi pokażesz który pin dodałeś (tak bym wiedział co mam śledzić) przejdę drogę od włącznika, przez bezpiecznik do przekaźnika (bo pewnie po drodze powinien być). I wieczorem opiszę.
          Chyba, że znajdzie się ktoś kto to będzie wiedział.
          OI, AHF

          Komentarz


          • #6
            re

            Na oryginalnej kostce włącznika świateł podłączyłem dodatkowy pin do miejsca oznaczonego NL.Jeśli dobrze kojarzę patrząc na wprost na kostkę po odłączeniu włącznika jest to lewy górny róg.W mojej wersji autka(podobno podstawowa) w tym miejscu było pusto.Rozpiske kostki znalazłem na forum.Jak to będzie dla Ciebie duży problem to odpuść temat,jak nic nie znajdę to odetnę przewody przy wtyczce lampy i dołączę te ,które doprowadziłem nowe.Póki co dzięki.A jak się uda będzie miodzio
            1.6 BFQ never gas....only Pb

            Komentarz


            • #7
              Może nie ten samochód ale też VW, w golfie III zakładałem też te światełka bo nie miałem i wiem, że każdy golf jest do tego przystosowany, jedyna różnica to brak odpowiedniego włącznika (można zmodyfikować swój lub kupić z tą funkcją) i brakujący kabelek od kostki do świateł (u mnie była ta kostka na górze chłodnicy przy zamku maski). Sądzę, że w octavii też jest ten myk i musi być kostka do której wchodzi cała instalacja świetlna i idzie do kokpitu potem dalej, albo w kokpicie jest, w każdym bądź razie tutaj będzie brakować kabel który trza poprowadzić. Jeśli jest oryginalna instalacja to powinno być odwrotnie, że trza ten kabelek poprowadzić do bezpiecznika.

              Komentarz


              • #8
                Robert007 poszukaj za włącznikiem świateł żółtego kabelka. Podobnie było u mnie. Cała instalka była, a za włącznikem był właśnie żółty kabelek który to odpowiadał za przeciwmgielne. Nie pamiętam tylko czy on już był w kostke wpięty czy nie, ale napewno był tam z tyłu zawinięty na takie "U" i nie było końca
                Fabryka Barw :]

                Czarna O1 rs-line tdi
                Srebrna O2 Scout

                DACAR.team

                Komentarz


                • #9
                  re

                  Dzięki za podpowiedzi.W wolnej chwili luknę na kabelkologię i dam znać o efektach.
                  1.6 BFQ never gas....only Pb

                  Komentarz


                  • #10
                    Arti_r1, A czy on nie był zakończony takim gumowym ochraniaczem? i owinięte to do całej wiązki czarną parcianą izolacją?
                    Bo ja u siebie w paru miejscach spotkałem z takim rozwiązaniem
                    Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
                    Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
                    Pozdrawiam i Szerokości!
                    Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
                    http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

                    Komentarz


                    • #11
                      nie pamiętam :roll: ale wiem że napewno był koloru żółtego. I nie pamiętam czy kolega który to robił u mnie ciął ten kabel czy on już byl wpięty w kostke
                      Fabryka Barw :]

                      Czarna O1 rs-line tdi
                      Srebrna O2 Scout

                      DACAR.team

                      Komentarz


                      • #12
                        Światła

                        Witam ponownie. Zrobione Światełka "hulają jak ta lala". Dziękuje wszystkim za pomoc szczególnie Arti_r1.Podpowiedz trafiona z tym,że w moim przypadku za kostką włącznika świateł ( w kabinie) jest przewód szary z żółtym paskiem taki sam jak w kostce dopiętej do reflektora. Zarobiłem na nowo pin wcisnąłem do kostki i już.Sprawdziłem pobór prądu,światełka ciągną 8A i wygląda na to,że niestety idą na wprost bez przekaznika.Bezpiecznik nr.36 jest odpowiedzialny za te światła.Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie .
                        1.6 BFQ never gas....only Pb

                        Komentarz


                        • #13
                          Robert007, A świeci Ci się na blacie kontrolka od przeciwmgłowych ?
                          Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
                          Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
                          Pozdrawiam i Szerokości!
                          Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
                          http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

                          Komentarz


                          • #14
                            re

                            Jak najbardziej na desce świeci kontrolka zielona.

                            [ Dodano: Pią 04 Sty, 13 21:20 ]
                            I dodatkowo w samym przełączniku zapala się na żółto symbol przednich halogenów,gdzie normalnie po włączeniu pozycji jest tylko podświetlenie diagramu.

                            [ Dodano: Pią 04 Sty, 13 21:29 ]
                            W "ramach walki z nudą" trochę pomodziłem w autku dlatego wyszedł temat przeciwmgielnych.Zmieniłem kierownicę na skórzaną ( z Fabii trójramienną),dorzuciłem oświetlenie kabiny z tyłu dla pasażerów,ledy w bagażniku,ledy w schowku,podłokietnik,podświetlenie dołu drzwi przednich po otworzeniu,uchwyt na napoje nad radiem,zmieniłem miejsce fabrycznej zapalniczki teraz jest przy lewarku na owalnej części konsoli,światła dzienne w Led Philips w czarnej listwie zderzaka , dorzuciłem czujniki parkowania...chyba tyle ale znając siebie to pewnie jeszcze nie koniec :wink:
                            1.6 BFQ never gas....only Pb

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X