Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z alarmem, otwieraniem samochodu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z alarmem, otwieraniem samochodu

    Zamieszczone przez leonn
    mrfazi napisał/a:
    był czas na dyskusje o jego wyglądzie.

    Był? Kiedy był..
    Spójrz na 7-my ekran tego topicu i szukaj swojej wypowiedzi.
    Zamieszczone przez leonn
    mrfazi napisał/a:
    Dyskusja na temat jego wyglądu miała miejsce i została zakończona.

    Przez kogo została zakończona?
    Powstał projekt, ruszyły zapisy = koniec dyskusji. Każda zmiana wiązałaby się z oczekiwaniem na akceptację wszystkich zapisanych na liście.
    mrfazi jak najbardziej popieram Twoją wypowiedź.
    rafiki decyduj i zakończ zbędne dyskusje.

  • #2
    Problem z alarmem, otwieraniem samochodu

    Witam wszystkich

    Samochód:
    Skoda Octavia I
    rok produkcji: 98
    1.9TDI

    (jeżeli to ma znaczenie nie wiem czy alarm jest fabryczny czy zakładany przez poprzedniego właściciela)
    __________________________________-

    Sprawa wygląda następująco, zajeżdżam na stacje, pompuje opony, odkurzam samochód. Zamykam (pilotem) i idę na chwilę do środka umyć ręce. Wracając nie mogę już otworzyć drzwi pilotem (nie reaguje na żaden przycisk, zamykanie; otwieranie; zamknięcie tylnej klapy; alarm)

    Otwieranie kluczem działa - otwierają się wszystkie drzwi i załącza się alarm, przy próbie odpalenia samochodu, odpala na 1s i gaśnie.

    Alarm po chwili milknie, dioda miga i nic nie można zrobić.

    Zostawiłem samochód na stacji pojechałem do domu po drugi kluczyk i udało mi się otworzyć i rozbroić alarm pilotem

    Po dojechaniu do domu zamknąłem go pilotem, problem się ponawia i nie mogę otworzyć pilotem. Pomogło (otworzyło i rozbroiło) wyjęcie baterii z pilota i ponowne włożenie, po tej czynności piloty dalej nie reagują.

    Samochód zamknąłem samym pilotem z rozbrojonym alarmem.

    ________________________________
    Szukałem w google odpowiedzi lecz nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.
    Myślę, że dosyć szczegółowo i zrozumiale opisałem sprawę i proszę was o pomoc.

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Wygląda to na jakiś problem z pilotami. Alarm jest już pewnie dość wiekowy i jeśli jest nieoryginalny to może to być po prostu zużycie pilota. W Uno tak miałem, te tanie alarmy starczają tylko na jakiś czas potem najlepiej kupić od razu nowy. A czy ten drugi pilot był często używany? Po pierwsze wymień baterię w pilocie i zobacz co się stanie. Po drugie może bateria w aucie coś świruje. Po otwarciu z kluczyka musiałbyś zdezaktywować alarm. Np w OII wystukuje się pin za pomocą przycisku, w uno miałem taki mały kluczyk do dezaktywacji. Jak tego nie zrobisz odcina Ci zapłon i dlatego nie zapala. To i tak dziwne, że Ci syrena nie wyje po otwarciu drzwi z kluczyka i wejściu do środka. Czujniki ruchu to też często jednorazówki...
      PS czy czegoś nie zrozumiałem czy Ty masz osobno alarm i osobno centralny?
      SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

      Komentarz


      • #4
        Po otwarciu samochodu kluczykiem załącza alarm
        Załącza alarm jak otworze drzwi i wsiądę do samochodu.
        Myślę, że to nie jest wina baterii bo dioda działa poprawnie od pilota, i przekładałem baterie z jednego pilota do drugiego

        Samochód posiadam od 2 tygodni i jeszcze wszystkiego nie ogarnąłem.
        Centralny i alarm myślę, że jest razem bo otwierając kluczykiem - otwiera
        otwierając pilotem - otwiera i wyłącza alarm

        Nie mam pojęcia jak zdezaktywować alarm, przy drugim pilocie (zapasowym) jest czarna karteczka w folii z napisem

        X + + + + + + +

        + - cyfry

        Komentarz


        • #5
          Hmm a jakąś książeczkę od poprzedniego właściciela dostałeś? Może tam jest producent alarmu albo coś... Może skontaktuj się z poprzednim właścicielem. Takie nieoryginalne alarmy (oryginalne pewnie też w sumie) generują czasami spore problemy... Może zrób zdjęcie pilota może ktoś rozpozna co to za firma...
          SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

          Komentarz


          • #6
            Myślę, że problemem może być rozkodowanie pilota (w tym czasie przed przestaniem działania, kliknął mi się w kieszeni i spadł na ziemie ^^ )

            Znalazłem metody do zakodowania pilota, spróbuje pierw tym jeżeli sprawa będzie się ponawiać wstaje foto i poszukam jakiś informacji na temat alarmu jaki jest w samochodzie

            Z właścicielem się nie skontaktuje bo samochód jest z Niemiec, pośrednikiem był szwagier który też jest w Niemczech i nie mam z nim teraz kontaktu.

            [ Dodano: Sro 23 Sty, 13 15:59 ]
            Rozwiązanie znalezione, zakodowałem pilota i działa wszystko

            sposób:
            Zdalne sterowanie falami radiowymi modele do 1999.

            - Włączyć zapłon na krócej niż 5 sek.
            - Wyjąć kluczyk ze stacyjki
            - Nacisnąć przycisk zamykający.
            - Nacisnąć przycisk otwierający 3 razy.
            - Puścić przycisk zamykający. Jeśli kod kluczyka zostanie przyjęty przez moduł sterujący zadziała zamek centralny.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X