[O1] Układ chłodzenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Andrzej1953
    Classic
    • 2010
    • 37

    [O1] Układ chłodzenia

    jak tam nikoś dalej plany?

    i czekam aż przewieziesz mnie najładniejszą occią w Egu :diabelski_usmiech
    AAA
  • dontak
    Rider
    • 2008
    • 586
    • Octavia III combi (5E5)
    • DKZA 2.0 TSI 190 KM

    #2
    [O1] Układ chłodzenia

    Witam wszystkich.
    Od pewnego czasu mam problem z instalacją gazową. Tzn. Auto przechodzi z Pb na LPG dopiero jak silnik dobrze się rozgrzeje (90 st. na blacie). Byłem u gazownika i ten powiedział że układ chłodzenia był zapowietrzony (komputer nie pokazywał żadnych błędów). Faktycznie po odpowietrzeniu auto przez tydzień sprawowało się bez zarzutu. Od wczoraj problem powrócił! Myślę że jak odpowietrzę układ znowu na jakiś czas będzie spokój.
    Auto szybko się rozgrzewa także myślę że termostat działa ok. Poziom płynu chłodzącego blisko max. i nie ubywa. W grudniu musiałem dolać około 100ml płynu (pierwsza dolewka od 1,5 roku) i od tego czasu poziom bez zmian.
    Moje pytanie jest następujące: Co może być przyczyną zapowietrzania się układu?

    Pozdrawiam
    OIII 1.2 TSI 105 KM

    Komentarz

    • tomus7
      RS
      • 2010
      • 1896
      • Peugeot

      #3
      instalacja LPG
      ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
      http://www.bunkry.pl/pl/index.html
      a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
      http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
      Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

      Komentarz

      • dontak
        Rider
        • 2008
        • 586
        • Octavia III combi (5E5)
        • DKZA 2.0 TSI 190 KM

        #4
        Może jakiś bardziej konkretny pomysł?
        OIII 1.2 TSI 105 KM

        Komentarz

        • richi9
          Rider
          • 2011
          • 427

          #5
          A kiedy założyłes LPG i czy problem pojawił sie nagle po założeniu LPG czy z odstępem czasu? Gdyby filtry były już gotowe to wyskoczył by spadek ciśnienia gazu... a tak to może gdzieś się zapowietrza np uszczelka głowicy...

          Komentarz

          • dontak
            Rider
            • 2008
            • 586
            • Octavia III combi (5E5)
            • DKZA 2.0 TSI 190 KM

            #6
            Zamieszczone przez richi9
            A kiedy założyłes LPG i czy problem pojawił sie nagle po założeniu LPG czy z odstępem czasu? Gdyby filtry były już gotowe to wyskoczył by spadek ciśnienia gazu... a tak to może gdzieś się zapowietrza np uszczelka głowicy...
            LPG zakładane w salonie w momencie zakupu. Problem pojawił się niedawno, czyli po około 3 latach. UPG była robiona przed końcem gwarancji w ASO, czyli ponad rok temu. Mam nadzieję że to jednak nie UPG.
            OIII 1.2 TSI 105 KM

            Komentarz

            • richi9
              Rider
              • 2011
              • 427

              #7
              w takim wypadku pasowało by podpiąc go pod komnpa gazowego co pokazuje na temat cisnienia gazu i temp przy otwarciu bo może czujnik wariować na reduktorze.

              Komentarz

              Pracuję...