[O1] PROBLEM Z ALARMEM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Grzesiek1
    Classic
    • 2011
    • 5

    [O1] PROBLEM Z ALARMEM

    Trzymam kciuki (y)
    grzesiek
  • ciało
    Classic
    • 2010
    • 9

    #2
    [O1] PROBLEM Z ALARMEM

    Cześć,
    Mam od wczoraj problem z alarmem, pojawił się nagle. Mam alarm montowany osobno, czyli nie w kluczyku, tylko w pilocie (jesli to cenna informacja). Alarm jest połaczony oczywiscie z centralnym zamkniem. Czyli wciskam alarm, auto sie rygluje, po 30 sekundach sie uzbraja. Tymczasem od wczoraj, po zamknieciu slychac dzwiek pik, pik, pik, tj. normalnie oznaczajacy niedomkniete dzwi, bagaznik czy maske - wszytsko sprawdzone i domkniete (szyby same sie zamykaja). Dodatkowa informacja: po uzbrojeniu dioda alarmu miga nierownomiernie, swiatlem o nierownym natezeniu i slychac cichutkie stuk stuk, jakby cos sie przelaczalo, ale nie bylo pewne na co sie zdecydowac.
    Problem jest o tyle powazny ze mam wylamane przez jakiegos zlodzieja zamki srubokretem ( w bagazniku tez) wiec nigdzie nie da sie wlozyc kluczyka i zamknac auta w ten sposob. Teraz wiec stoi na parkingu otwarty, bo w przeciwnym razie by ciagle wyl.

    Co to moze byc? czy dam rade to sam naprawic? Jesli nie to ile mnie to bedzie kosztowalo?
    Plus ew. czy doraznie moge jakos dezaktywowac alarm, tj migacze i syrene? Probowalem odlaczyc syrene, ale nie wiem jak wyglada nawet, wiec myslalem ze jak wyjme bezpieczniki z akumulatora to wystarczy ale nie.

    sory ze taki dlugi opis ale chcialem w miare dokladnie opisac

    Pozdrawiam
    Filip
    cierpliwości, nie jestem mechanikiem!

    Komentarz

    • richi9
      Rider
      • 2011
      • 427

      #3
      powinien być kluczyk do alarmu przekręcasz w syrenie i po ptokach.
      A popatrz czy jeżeli masz zamkniete drzwi czy świci sie kontrolka na uchylonych drzwi na pulpicie jeżeli tak no styk któryś do roboty.
      Masz vaga tam jest kontrola zamknięcia drzwi ,jeżeli są uchylone to pokazuje i zkontrolujecz czy alarm widzi jako otwarte czy zamknięte

      Komentarz

      • andru123
        Elegance
        • 2010
        • 783
        • Toyota
        • ATF 2.0 MPI 120 KM

        #4
        takie pikanie oznacza nie domkniete drzwi
        po sprawdzeniu czy kazde drzwu gasza i zpalaja lampke we wnetrzu , jesli okaze sie ze wszystko dziala , proponuje sprawdzic krancowke przy zamku maski
        bardzo czesto to ona pada , najprosciej jest wypiac wtyczke , wtedy nie powinno juz pikac

        doraźnie to jedynie mozna zamykac drzwi z klucza
        wylaczenie kluczykiem syrenki nie powoduje przejscia alarmu w stan serwisowy

        a moze masz gdzies nazwe tego alarmu ? wtedy byloby łatwiej
        jest O1 RS 1.8T XENON
        była O1 1.9 TDI AGR

        Komentarz

        Pracuję...