Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czasami gorzej odpala, Skoda Octavia 1,9 TDI 90km 2002r

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czasami gorzej odpala, Skoda Octavia 1,9 TDI 90km 2002r

    Zamieszczone przez maksiu
    Zamieszczone przez SS
    chcecie się spotkać na BP o 17:30 w piątek. I ni uja nie mogę tego znaleźć
    za wiaduktem przed zakrętem po prawo
    Paweł, gratuluję tekstu dnia

  • #2
    Czasami gorzej odpala, Skoda Octavia 1,9 TDI 90km 2002r

    Witam.

    W większości przypadków auto po nocy gorzej odpala, czasami po kilku godzinach, też występuje ten objaw, w zasadzie nasila się przy niższych temperaturach. Ciepły pali od razu na dotyk, nawet zaraz po odpalniu, jak zgaszę i odpalę to też jest super. Bywa również że po 8 godzinach odpali od razu pięknie...
    (Są przypadki że po odpaleniu przez chwile 1 - 2s silnik chodzi nie równo, ale to też nie za każdym razem)
    Wymieniłem czujnik temp. cieczy i świece, podłączyłem drugie aku jednego ranka, ale to nie pomogło. Generalnie nie jest tragicznie, ale nie ma mrozów, jak nadejdą za pewne będzie gorzej

    Podczas jazdy nie ma niczego niepokojącego, jak narazie...

    Możecie mi jakoś pomóc? Miał już ktoś z Was takie objawy? Rozwiązał już Ktoś podobny problem?
    proszę o pomoc.

    Komentarz


    • #3
      Sprawdz ustawienie statycznego kąta wtrysku....
      Przemek
      DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
      A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
      80 B3 Limo 1.6 TD SB

      Komentarz


      • #4
        Dzięki za odpowiedz. Sprawdzę...

        Komentarz


        • #5
          Hej. Mam dokladnie tak samo, wiec jak zlokalizujesz problem to daj znac. Jaki masz przebieg? Moja czeszka ma 255tkm i myslalem ze to z czasem normalne. Czcialem tez wymieniac aku ale widze ze nie pomoze. Pzdr

          Komentarz


          • #6
            Witam. Jak na razie nie miałem okazji sprawdzić kąta wtrysku. Moja Octavia ma 200k km. Z akumulatorem to nie mam 100% pewności...

            Phocus a Ty już próbowałeś coś z tym zrobić?

            Komentarz


            • #7
              absolutnie nic. Nie grzebie do poki nie wiem czy warto. Jak na razie autko smiga jak ta lala, pali dobrze oleju prawie nie bierze(jak na diesla) ogolnie nie narzekam. Obiawy rozruchu mam takie jak opisales a i z tym czujnikiem sa jakies jaja bo czasami zapala sie kontrolka potem gasnie i znowu dwa tygodnie nie swieci.... Odczytalem vagiem ze to od tego czujnika ale jak na razie nic nie zmienilem bo wszystko dziala normalnie a kontrolke ignoruje. W sumie myslalem ze to od baterii bo siedzi ori od 2005 wiec juz czas pomyslec o nowej ale napisales ze to nie pomoze wiec chyba odloze jeszcze zakup. Pzdr

              Komentarz


              • #8
                tak jak pisał przemik.

                U mnie było to samo. A przy takim odpalaniu jeszcze świece się szybciej kończą (dodatkowo musiałem wymienić), więc lepiej się za to zabrać

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X