Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] sonda do RS'a AUQ

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] sonda do RS'a AUQ

    Tego sie spodziewalem jezeli znajdziesz troche wolnego czasu to wszystkie wskazowki co do postepowania bylyby bardzozydatne

  • #2
    [O1] sonda do RS'a AUQ

    witam serdecznie ostatnio po dluższej jeździć zapalił się check. Skutkiem była wizyta u mechanika i informacja "padnięta sonda przed katem".Mam pytanko czy występuje coś dobrego w zamienniku ?? Dzwoniłem po serwisach lecz ceny oryginału oscylują w granicach 800zł. Możecie polecić coś co napewno będzie działało i nie zesra się po paru dniach jazdy. Z góry dziękuję

    Komentarz


    • #3
      to sonda szerokopasmowa wiec tanio nie bedzie ale -jaki błąd wyskakuje?
      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

      Komentarz


      • #4
        jutro będę dokłądnie wiedział bo byłem dzisiaj na szybko na podnośniku i sprawdził ze sonda nie pracuje i było coś z za bogatą mieszanką czy ubogą ciężko mi to sobie przypomnieć

        Komentarz


        • #5
          jak miłes bład z bogatej lub ubogiej mieszanki to nie jest to uszkodzona sonada . a pozatym jest to sonda tak jak to robert napisał szerokopasmowa inaczej zwana pradowa i ona nie zmienia napiecia jak sonda waskopasmowa tylko ma stałe napiecie 1,5 v . podaj kod błedu to bedzie łatwiej a do tego silnika nie zakłada sie zamieników anie przepływki ani sody musi byc tylko BOSCH .sonda kosztuje ok 500 pln
          diagnostyka vag 602-614-253

          Komentarz


          • #6
            jeżeli chodzi o sonde dzwoniłem do kolegi do intercarsu sonda na 5 przewodów BOSCH jak dla mnie kosztowała by 330zł ale nie mam pojęcia nawet czy jest to jakaś uniwersalna sonda czy dedykowana akurat pod ten silnik

            Komentarz


            • #7
              Przyczyną "błedu ubogiej mieszanki" może być tez przepływomierz - tak było u mnie w octavii jeszcze. Wszyscy stawiali na sondę która dzielnie wskazywała dobrze i rozkładali ręce. Okazało się że przepływka oszukiwała.
              6Y20VT codename FiA - v.1.5 - 213KM/339Nm
              Polecam NETCAR.PL - Opony i Felgi, VAGSerwis.pl

              Komentarz


              • #8
                OK. zacznijmy od tego że Octavia poszła na komputer i wskazała 2 błędy :
                1. sonda- potrzebowała programowania więc to jest ogarnięte.
                2. podciśnienie dolotu nieszczelność oraz do sprawdzenia przepływka i dlatego wywala checka. w przyszłym tygodniu dopiero będzie sprawdzone.
                A jak to w samochodach bywa wysrał się alternator a mianowicie łożysko i słychać je więć alternator do regeneracji i szukanie nieszczelności. to na tyle moich problemów dziękuję za pomoc

                Komentarz


                • #9
                  1. sonda- potrzebowała programowania więc to jest ogarnięte.
                  Co masz na myśli ?

                  Objawy ustąpily ?
                  www.gregor10.pl ChipTUNING LPG HAMOWNIA -POMIAR MOCY i AFR Diagnostyka, DPF/FAP OFF

                  Komentarz


                  • #10
                    programowanie sondy ? pierwsze słyszę :shock: plug and play może oprócz przepustnicy po czyszczeniu

                    Komentarz


                    • #11
                      Też pierwsze słyszę. P&P kasowanie błedów (reset korekt) i jazda, adaptację ECU samo sobie zrobi.
                      6Y20VT codename FiA - v.1.5 - 213KM/339Nm
                      Polecam NETCAR.PL - Opony i Felgi, VAGSerwis.pl

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X