[O1] Dziwne stukanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • krzysiekg30
    Classic
    • 2012
    • 12

    [O1] Dziwne stukanie

    FishPL, te 2 wersje, o których mówiłem, to w OI, a ty zamieniasz na gałkę z OII, tak że wszystko będzie pasowało z OII do OI.
  • ulysse
    Rider
    • 2010
    • 496

    #2
    [O1] Dziwne stukanie

    Witam

    Od wczoraj zaobserwowałem a u siebie dziwne stukanie podczas jazdy. Występuje tylko kiedy samochód jedzie na biegu, na luzie jest cisza. Obstawiam koło dwumasowe ponieważ dźwięk jest identyczny jak na filmikach :

    W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

    W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


    Tylko tutaj taki dzwięk występuje na luzie a u mnie takie "tykanie" podczas jazdy i to nie zawsze są momenty, że jest cisza.
    Jak możecie to podpowiedzcie czy to dwumas czy może coś innego. :?

    Komentarz

    • german81
      L&K
      • 2010
      • 1414
      • Octavia II combi (1Z5)
      • AUQ 1.8 20VT 180 KM
      • BZB 1.8 TSI 160 KM

      #3
      sprawdz poziom oleju w skrzyni biegów i ewentualnie mozesz wymieniał jak nie wiesz kiedy był wymieniany i masz duzy przebieg . sprawdz tez czy przegyby nie maja luzu . czy ten dzwiek jest słyszalny jak masz wbity bieg i wcisniete sprzegło?
      diagnostyka vag 602-614-253

      Komentarz

      • ulysse
        Rider
        • 2010
        • 496

        #4
        olej wymieniałem 2 lata temu po kupnie samochodu, dźwięk jest słyszalny jak mam wbity bieg.

        Komentarz

        • german81
          L&K
          • 2010
          • 1414
          • Octavia II combi (1Z5)
          • AUQ 1.8 20VT 180 KM
          • BZB 1.8 TSI 160 KM

          #5
          a sprzegło jest wcisniete czy puszczone ?
          diagnostyka vag 602-614-253

          Komentarz

          • ulysse
            Rider
            • 2010
            • 496

            #6
            puszczone

            Komentarz

            • german81
              L&K
              • 2010
              • 1414
              • Octavia II combi (1Z5)
              • AUQ 1.8 20VT 180 KM
              • BZB 1.8 TSI 160 KM

              #7
              sprawdz jeszcze półosie jesli beda ok to moze byc to dwumas lub mechanizm róznicowy
              diagnostyka vag 602-614-253

              Komentarz

              • ulysse
                Rider
                • 2010
                • 496

                #8
                I niestety moje podejrzenia były słuszne.
                Po wyciągnięciu skrzyni biegów okazało się, że dwumasa zaczęła już ocierać o obudowę skrzyni biegów, także przystąpiliśmy do wymiany dwumasy i kompletnego sprzęgła. Przy okazji wymieniony został simering wału ponieważ ciekł.
                Do samochodu założyłem koło zamachowe G60

                Dla potomnych :

                1. koło zamachowe od G60 nr katalogowy VW 037 105 273C - kupiłem za 170 zł

                2. śruby do mocowania koła zamachowego mają nr katalogowy N 902 061 03 - kupiłem komplet sachs'a za 15 zł w IC w ASO ten komplet kosztuje ponad 60 zł.

                3. śruby do mocowania docisku do naszego koła zamachowego mają nr katalogowy N 101 010 01 - tylko ASO, kosztowały 12 zł.

                4. kompletne sprzęgło (tarcza, docisk, łożysko) 228mm, 28 zębów, nr kat. Sachs 3000 332 001 - 375 zł

                co daje : 572 zł i mamy już spokój z dwumasą :twisted:

                dodatkowo u siebie wymieniłem uszczelniacz wału o nr 06A103171A koszt - 150 zł
                polecam kupno uszczelniacza na zaś i w wypadku kiedy nie będzie potrzebny zawsze możemy go oddać

                Jutro jadę w trasę bo dziś mnie zasypało i dam znać jak ten zestaw się sprawuje

                Komentarz

                Pracuję...