Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrolka check engine podczas jazdy na LPG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kontrolka check engine podczas jazdy na LPG

    Łukasz, interesuje mnie zestaw sprzęgła do silnika 1.7SDI. dzięki.

  • #2
    Kontrolka check engine podczas jazdy na LPG

    Ostatnio borykam się z palącym się checkiem. Wywala błędy o ubogiej mieszance. Dzisiaj została wymieniona listwa wtryskowa i błąd dalej się pojawia. Gazownik stwierdził, że błąd wywala przy obrotach pomiędzy 2000 a 3000 obrotów. Omówiony jestem na wtorek na jazdę przy której będzie przeprowadzona regulacja. Czy ktoś miał podobny problem? Dodam że auto po wywaleniu błędu chodzi tak samo.

    Komentarz


    • #3
      jak mniemam mape wtrysku sprawdzał...
      Skasuj błąd i przejedź kikadziesiat kilometrów na benzynie by wykluczyć błąd po stronie układubenzynowego i czujników.

      Komentarz


      • #4
        Gazownik u którego był gaz zakładany regulował, wymieniał dysze. miał nawet auto na cały dzień, i nic z tego nie wynikło. Więc dałem do innego (podobno najlepszy w okolicy). Jak już pisałem ten drugi wymienił listwę wtryskową i coś tam ustawiał. Mam jeszcze we wtorek przyjechać na jazdę z nim i wtedy będzie dokładnie patrzył jaka jest dawka gazu na poszczególnych obrotach. Niby wtedy powinno być dobrze. Podczas jazdy na samej benzynie błąd nie występuje.

        Komentarz


        • #5
          kontrola ustawień mnożnika i powinno być oki. Ewentualnie od początku go ustawić czyli od autoadaptacji po mapy wtrysku benzyny i gazu

          Komentarz


          • #6
            w moim szkodniku jest to samo,regulacje a takze ponowne ustawianie od poczatku i klapa. dodam ze na pb. bład nie wywala

            Komentarz


            • #7
              witam

              mam ten sam problem ale smigam na bezynie od 2 lat,jak przygazuje zapala mi sie check,po 2 dniach gasnie check,i za jakis czas znowu to samo....
              LATO

              Komentarz


              • #8
                jak wystkakuja błedy na gazie to pierwsze należy ustalić czy wina jest po stronie gazu czy osprzętu całego silnika.
                Po krótce wyłaczamy gaz kasujemy błędy i kontrola czy sie powtórzy.
                Jeżeli problem wystepuje podczas jazdy np szarpanie to przełaczamy na PB i sprawdzamy czy dalej problem jest. często kontrolka jest wynikiem złego ustawienia gazu lub złych map tu tez mnożnika.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X