Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

sypie sie skrzynia?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • sypie sie skrzynia?

    Ja też już w domu, dzięki za miłego, wesołego i nawet licznego spota.
    Mirku coś dla Ciebie:
    Forum - Octavia Club Polska
    Tomaszek nie obraź się, ale nie mogłem się powstrzymać
    Forum - Octavia Club Polska
    Forum - Octavia Club Polska

  • #2
    sypie sie skrzynia?

    Hej,dzis rano po odpaleniu auta i wrzuceniu jedynki pojawil sie dziwny dzwiek tak jakby luzna oslona nad tłumikiem...dzwiek dobiega ze skrzyni biegow i TYLKO na pierwszym biegu w calym zakresie obrotów...na innych biegach bloga cisza...co to moze byc? synchronizator? jakie koszta mnie czekaja?

    z gory dzieki za pomoc

    Komentarz


    • #3
      Witam, na początku zlej olej ze skrzyni , jeżeli w palcach wyczujesz opiłki metalu koloru żołtego tzn ,że sypie się synchronizator. Gdyby biegi rzęziły przy przełączaniu to prawdopodobnie byłby problem ze synchronizatorem. W przypadku skończenia się sprzęgła na początku byłby problem ze wstecznym, potem z jedynką. Przy wyższych biegach nie ma takich objawów, bynajmniej ja takie miałem, gdy sprzęgło skończyło się w mojej Skodzie.

      Komentarz


      • #4
        Witam!
        Ja od dłuższego czasu słyszę często (nie zawsze!) dźwięk przy wrzucaniu wstecznego, lekki zgrzyt. Reszta biegów ok, czasami muszę jeszcze raz wcisnąć sprzęgło aby dźwignia biegów weszła do końca na R. Czy to oznacza początki końca sprzęgła?
        gazu, bo dogania nas starość!

        Komentarz


        • #5
          Kolego jak zgrzyta przy włączaniu wstecznego to kończy Ci się sprzęgło . Przerabiałem to dwa tygodnie temu. Także nie zwlekaj z tym bo Rozwalisz skrzynie

          Komentarz


          • #6
            mam tak od ok, 1.5 roku, nie jest lepiej, ale gorzej też nie.
            gazu, bo dogania nas starość!

            Komentarz


            • #7
              Hmmm to trochę dziwne, u mnie taki objaw ,gdy się pojawił to bardzo szybko zyskał na sile, praktycznie po tygodniu był już duży problem z wrzuceniem wstecznego. A czy biegi za każdym razem wchodzą normalnie czy jest czasami problem z wrzuceniem? Jeżeli tak to może być pompka sprzęgła, która już zaczyna niedomagać

              Komentarz


              • #8
                Nie zawsze tak jest, ja miałem też problem ze skrzynią, mechanik mnie nastraszył ze naprawa bedzie kosztowała min. 1000zl i auto 4 dni w warsztacie. Problem był taki że jak sie rozgrzał olej w skrzyni nie bylo możliwości wrzucenia "dwójki" bez zgrzytu.
                Pomęczyłem mojego mechanika i postanowił zlejemy olej zobaczymy co nam "powie", potem podejmiemy decyzje.
                Następnego dnia okazało się ze w skrzyni było zaledwie nie całe 0.5L oleju, po zalaniu nowym w odpowiedniej ilości zapomniałem o zgrzytającej skrzyni, chodzi jak nowa
                http://carsdetailing.blogspot.com/

                Komentarz


                • #9
                  Zgadzam się , że to tez może pomóc, także nie zaszkodzi sprawdzić

                  Komentarz


                  • #10
                    no to ja powiem że może byc tez wina po stronie samego sterowania biegami - czyli regulacja linki.

                    Komentarz


                    • #11
                      cześć,
                      ja miałem podobne objawy jeśli chodzi o wsteczny - u mnie pomogła wymiana płynu hamulcowego w obwodzie wyprzęgnika i oczywiście porządne odpowietrzenie (płyn hamulcowy miałem niby wymieniany, ale szanowny pan mechanik w ASO zapomniał, że obwody hamulcowe to nie wszystko)

                      co do zgrzytu przy włączaniu dwójki na gorącym silniku to zmieniłem oleum w skrzyni ta ten ori z ASO "na zgrzyty"

                      teraz skrzynia chodzi miodzio

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X