Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1 1,9TDi 1998] stuki w czasie jazdy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1 1,9TDi 1998] stuki w czasie jazdy

    "Kiedy okazało się, że rozrządy i turbosprężarki źle znoszą tak rzadką wymianę oleju, niektórzy producenci aut skrócili interwały."


    Ten fragment tekstu to moj ulubiony Pozdro dla milosnikow long life

  • #2
    [O1 1,9TDi 1998] stuki w czasie jazdy

    Witam

    Pytanie może wydawać się banalne ale byłem u 2 fachowców i żaden z nich nie wie co to stuka. Stukanie występuje przy niewielkiej prędkości np. rozpędzam się do 60 wrzucam luz i stuka, wrzucam bieg też stuka (dowolnie jaki bieg), rozpędzam się na biegu i też stuka. Stukanie na prostej równej drodze, zawieszenie jest ok, półośki na 1 rzut też nie ma luzów nigdzie ...

    Auto było na podnośniku z uruchomionym silnikiem na każdym biegu bez obciążenia nie stuka ... nikt nic nie wie a fachowcy z wieloletnim stażem ...

    może ktoś z grupowiczów ma pomysł co i jak sprawdzić by to zdiagnozować, drugi mechanik mówił, że to może satelity w skrzyni biegów ale wydaje mi się, że skoro na podnośniku nie stuka to ma to związek z półosiami ...
    tak naprawdę nie wiem jaki mam silnik mój VIN: TMBZZZ1U...

    Komentarz


    • #3
      Skąd dochodzi dźwięk? Z przodu?
      Częstotliwość stukania jest zależna od prędkości?
      Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Zbyhoo
        Skąd dochodzi dźwięk? Z przodu?
        Częstotliwość stukania jest zależna od prędkości?
        dźwięk wydaje się pochodzić ze środka lub z prawej strony ale na prawdę tego nie wiem skąd no i z przodu o ile się nie mylę,

        jeśli jadę ok 100 km to nic nie słychać albo słychać ale szum itd... zagłuszają ten stukot

        jak jadę 60 i zwalniam to jest jakby głośniejszy i stukanie jest zależne od prędkości jak jadę wolniej to jest mniej stukania, przy wciśnięciu hamulca jakby ustawał ten stukot ale też nie jest to regułą ... taki zonk
        tak naprawdę nie wiem jaki mam silnik mój VIN: TMBZZZ1U...

        Komentarz


        • #5
          Może jakiś złośliwy krasnoludek gdzieś się ukrył i kilofem wali - gdy mu ochota przyjdzie :-)

          A tak na serio... stukot metaliczny czy głuchy? Może jakaś osłona gdzieś się kołacze na wietrze.
          Poniżej 60, przy 30, 40 też stuka?
          Mi na przykład stukał tłumik środkowy. :-)
          Sprzedam dom: http://www.paulinaguzek.pl/dom/
          ---


          A to moja skodzinka:
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1470014

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X