Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zapchane wtryskiwacze 1.6 MPI O2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zapchane wtryskiwacze 1.6 MPI O2

    r2r, gorzej jak mu się odmieni i poprosi np. o Iron Maiden albo co gorsza Weekend :terefere

    [ Dodano: Sob 29 Mar, 14 09:28 ]
    Panowie, powiedzmy sobie szczerze, takiej aktywności o tej porze to dawno u nas nie było :szeroki_usmiech

  • #2
    Zapchane wtryskiwacze 1.6 MPI O2

    Witam,

    Mam problem z zapchanymi wtryskiwaczami benzyny. Usterka powstała prawdopodobnie od ciągłej jazdy na LPG (benzyna od zawsze służyła mi tylko do rozruchu).
    W tej chwili autko na benzynie straciło moc i szarpie (szczególnie na zimnym silniku przy ruszaniu). Na LPG zachowuje się normalnie (no może trochę silnik nierówno pracuje ale to pewnie sprawa przybrudzonej przepustnicy)

    Ostatnio do benzyny dolałem środka do przepychania wtryskiwaczy i przejechałem na nim kilkadziesiąt kilometrów. Jest poprawa ale niestety objawy się powtarzają.

    Czy jest możliwość mechanicznego przeczyszczenia wtryskiwaczy przez mechanika?

    Jak poradzić sobię z tym problemem?
    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Są firmy które czyszczą wtryskiwacze. W Łodzi jedna jest na ul.Stylowej
      Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez mariusz8
        Usterka powstała prawdopodobnie od ciągłej jazdy na LPG (benzyna od zawsze służyła mi tylko do rozruchu).
        duzy masz przebieg autka?
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz


        • #5
          Przebieg 92 tys. km na gazie przejechał 50 tys.km. Problemy zaczęły się mniej więcej 3 miesiące temu.

          Myślałem że to pompa paliwa ale sprawdziłem i daje ciśnienie 2,8 bara. Filtr paliwa też wymieniłem.

          Komentarz


          • #6
            Re: Zapchane wtryskiwacze 1.6 MPI O2

            Zamieszczone przez mariusz8
            Ostatnio do benzyny dolałem środka do przepychania wtryskiwaczy i przejechałem na nim kilkadziesiąt kilometrów. Jest poprawa ale niestety objawy się powtarzają.
            Ktoś opisywał na forum, że problemy z wtryskiwaczem benzyny ustąpiły po przejechaniu dwóch baków z dodatkiem środka do czyszczenia wtrysków.

            U mnie też lepiej jeździ na gazie niż benzynie .
            Właśnie jestem w trakcie wyjeżdżania pierwszego baku z dodatkiem do czyszczenia wtrysków i czuje czasami dziwne poszarpywania podczas jazdy ze stałą prędkością.
            Chyba też sprawdzę ciśnienie paliwa bo czasami pompa paliwa wydaje dziwne dźwięki jak otwieram drzwi.
            Mój przebieg to 147 kkm.

            Komentarz


            • #7
              mariusz8, może po prostu komputer nałapał błędów od gazu? ja tak mam i co jakiś czas skasuje i mam spokój ...
              Foty ze Spotu http://forum.octaviaclub.pl/album_cat.php?cat_id=33

              Komentarz


              • #8
                Re: Zapchane wtryskiwacze 1.6 MPI O2

                Zamieszczone przez logan_x

                U mnie też lepiej jeździ na gazie niż benzynie .
                Właśnie jestem w trakcie wyjeżdżania pierwszego baku z dodatkiem do czyszczenia wtrysków i czuje czasami dziwne poszarpywania podczas jazdy ze stałą prędkością.
                Chyba też sprawdzę ciśnienie paliwa bo czasami pompa paliwa wydaje dziwne dźwięki jak otwieram drzwi.
                Mój przebieg to 147 kkm.
                Dzisiaj kupiłem drugą butelkę płynu czyszczącego wtryskiwacze firmy STP i zobaczymy jaki da efekt. Pierwszy bak z tym środkiem właśnie kończę.

                Rozumiem że ciśnienie jakie daje moja pompa paliwa 2,8 bara jest ok. Ktoś się orientuje?
                Przy otwieraniu drzwi kierowcy zawsze słychać uruchamiającą się pompę paliwa. To chyba normalny objaw.


                Jeśli chodzi o błędy komputera to rzeczywiście co jakiś czas łapię błędy związane ze zbyt ubogą lub zbyt bogatą mieszanką i raz się zapaliła kontrolka "check engine". Błędy na bierząco kasuję.

                Komentarz


                • #9
                  Re: Zapchane wtryskiwacze 1.6 MPI O2

                  Zamieszczone przez mariusz8
                  Dzisiaj kupiłem drugą butelkę płynu czyszczącego wtryskiwacze firmy STP i zobaczymy jaki da efekt. Pierwszy bak z tym środkiem właśnie kończę.

                  Rozumiem że ciśnienie jakie daje moja pompa paliwa 2,8 bara jest ok. Ktoś się orientuje?
                  Przy otwieraniu drzwi kierowcy zawsze słychać uruchamiającą się pompę paliwa. To chyba normalny objaw.


                  Jeśli chodzi o błędy komputera to rzeczywiście co jakiś czas łapię błędy związane ze zbyt ubogą lub zbyt bogatą mieszanką i raz się zapaliła kontrolka "check engine". Błędy na bierząco kasuję.
                  Jak otwieram drzwi albo przekręcam stacyjkę to czasami jest normalny dźwięk pracy pompy, a czasami trochę inaczej to brzmi, może jutro nagram jak się uda.

                  Ciśnienie paliwa sprawdzałeś manometrem, czy można vagiem odczytać ?

                  Ciśnienie jest chyba ok, w dokumentacji "workshop_manuals" znalazłem wartość 0.25 MPa (2.5 bara).

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: Zapchane wtryskiwacze 1.6 MPI O2

                    Zamieszczone przez logan_x

                    Jak otwieram drzwi albo przekręcam stacyjkę to czasami jest normalny dźwięk pracy pompy, a czasami trochę inaczej to brzmi, może jutro nagram jak się uda.

                    Ciśnienie paliwa sprawdzałeś manometrem, czy można vagiem odczytać ?
                    Rzeczywiście mam wrażenie że czasami słyszę pompę a czasami nie, ale skoro ciśnienie jest ok to znaczy że tak musi być.

                    Ciśnienie da się sprawdzić tylko manometrem. Prosta operacja, mechanikowi zajęło to 5 minut.

                    Podczas procedury czyszczenia wtrysków lejesz do baku E95 czy E98?

                    Komentarz


                    • #11
                      E95 tak jak jest na wlepie klapy wlewu paliwa.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X