Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ubytek płynu chłodniczego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ubytek płynu chłodniczego

    Zamieszczone przez rufus123
    dwa "panie, masz pan tu jakiś duży wyciek z silnika"
    Pamiętaj, że to może być tylko drobnostka. Ja u siebie już przerabiałem ... pusta droga, zero innych samochodów, a w samochodzie zaczęło walić olejem. Zatrzymałem się i jak podniosłem maskę to zbladłem - cała prawa strona usyfiona olejem. Winny okazał się oring za kilka złotych.

  • #2
    Ubytek płynu chłodniczego

    Witam
    Niecały rok temu robiłem uszczelkę pod głowicą - powodem było sporadyczny ubytek płynu ( kontrolka zapaliła się zaraz po odpaleniu silnika) i dziwny zapach w samochodzie ( przy włączonym ogrzewaniu).
    Po wymianie uszczelki ( głowica została niby splanowana i sprawdzona czy nie ma mikropęknięć ) wydawało się ok, tylko w zimę szyby zaczęły bardzo parować i nie można było tego zetrzeć - po włączeniu ogrzewania strasznie śmierdziało - ale wydawało się że płynu nie ubywa . Po wykonaniu dłuższej trasy w dwa dni ubyło mi około 300ml płynu - poszukałem trochę i zobaczyłem że płyn wywala przez zbiorniczek wyrównawczy, a z rurki odpowietrzającej ( z górnej części zbiornika wylewa się płyn z bąblami powietrza).
    Dodatkowo lepiej odpala na zimnym niż ciepłu silniku.
    Czy może ktoś coś podpowiedzieć o co tu może chodzić ??

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Rafal_k
      tylko w zimę szyby zaczęły bardzo parować i nie można było tego zetrzeć - po włączeniu ogrzewania strasznie śmierdziało - ale wydawało się że płynu nie ubywa
      Jak dla mnie to efekt uszkodzonej nagrzewnicy.
      Zamieszczone przez Rafal_k
      Dodatkowo lepiej odpala na zimnym niż ciepłu silniku
      O tym poszukaj było pare razy
      FIAT Service

      Komentarz


      • #4
        pewnie że nagrzewnica

        co do odpalania to pewnie trzeba dawke startową zmienić.

        radze poszukać na forum, było dużo tematów o tym, i jaki czujnik odłączyć aby zdiagnozować na 100%

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X