Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Problem z zaciskiem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Problem z zaciskiem

    Skfarek, gratki odwagi. Jak masz ustawioną geometrię? Na filmie, tak mi się wydaje, że Polo jest mocno podsterowne. Czy to wina opon?

  • #2
    [O1] Problem z zaciskiem

    Witajcie

    Od pewnego czasu, podczas jazdy, z tylnego prawego koła wydobywał się metaliczny pisk.
    Aktywował się po jakimś czasie jazdy. Powiedzmy po 50 km trasy.. ( jeżdżę PO-KRK )
    Wziąłem się za hamulce.

    Diagnoza
    Jedna z prowadniczek ( ta do której przykręca się zacisk ) stoi i nie myśli się ruszyć. Druga ok.
    Tłoczek przeczyszczony bo też niezbyt czysty był. Brak wżerów, przeszlifowany papierem 1K. błyszczy się i teraz ładnie chodzi.

    a teraz problemy:

    Nie mogłem nijak odkręcić przewodu hamulcowego - uciąłem górną część śruby. Z kupnem nowej nie będzie problemu. Gwint w porządku.

    Odpowietrznik - katastrofa. Zapieczony w 3 dup...y ale udało mi się go wykręcić a tu patrze niespodzianka. Na nim gwintu prawie wcale ale to najmniejszy problem i tak jest do wymiany.

    Patrze na zacisk, gwint od odpowietrznika, i tu nie wygląda to dobrze. jest jedynie kilka zwojów na samym dnie.

    Teraz pytanie, w jaki sposób sobie poradzić z tym fantem, rozwiercić, nagwintować na większy z tulejką nagwintowaną dwustronnie i ją wkręcić i później nowy odpowietrznik ? czy czeka mnie wymiana szczęki ?

    Ewentualnie gdzie w Poznaniu mogę liczyć na części ?
    Załączone pliki

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X