Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z 5-tym biegiem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z 5-tym biegiem

    Gratulacje :kciukgora
    Te 18 cali to minimum dla kół w O3. Podstopnicę to już powinni montować w serii, dokładałeś u dealera czy własny montaż? Ten czarny pas w dolnej części drzwi to standard czy mod?

    P.S. Kolejne DSG w RS.

  • #2
    Problem z 5-tym biegiem

    Octavia 1.6 AKL 99r 158tyś km. Podczas jazdy pierwsze wrzucenie 5-tki, bieg nie wchodzi. Puszcze sprzęgło, wcisnę jeszcze raz, bieg w miarę normalnie wchodzi. Później wchodzi ale muszę lewarek troszkę cofnąć i znowu wrzucić, bieg wchodzi. Reszta biegów wchodzi normalnie, skrzynia nie wyje, była już rozbierana nie wiem z jakiego powodu ale nie za mnie. Wybierak zewnętrzny ma delikatny luz ale raczej to nie powód tego. Olej w skrzyni wymieniłem i nic nie pomogło. Podejrzewam synchronizator. Czy mam rację?
    MAŁY

    Komentarz


    • #3
      Gdyby Ci 5tka w ogóle nie wchodziła to wtedy by Ci się synchronizator zaciął na kole 5 biegu. Gdy raz Ci się uda ją wbić na postoju potraktuj mechanizm przełączania (ten w tunelu) smarem. Popsikaj tam smarem w spray na kulkę od góry żeby na dół aż poleciało i pobaw się biegami (tzn. pozmieniaj położenie drążka zmiany biegów aby dobrze rozprowadzić smar na kulce).
      Podejrzewam że pomoże. :wink:
      Renault Laguna HB IphII 2000 1.8 16V 120KM F4P / PB + LPG -> Skoda Octavia Combi I FL ELEGANCE 2002 1.8T 150KM AUM / PB

      Komentarz


      • #4
        Problem polega na tym, że na postoju przy włączonym lub wyłączonym silniku (wciśnięte sprzęgło) biegi wchodzą prawie idealnie łącznie z piątką. Dopiero podczas jazdy gdy wałki w skrzyni pracują 5-tka wchodzi jak wchodzi. Wydaje mi się ,że jest to kwestia regulacji synchronizatora 5-tego biegu, ale spróbuję oby pomogło. I nie pomogło. Ilu fachowców tyle opinii.
        MAŁY

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X