Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Drganie samochodu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Drganie samochodu

    fazy2, opcję migania kierunkami raczej nie włączysz a ni nie wyłączysz, bo to standard - znaczy zawsze mrygają :wink:

    A masz inaczej :?:

  • #2
    Drganie samochodu

    Witam.
    Mam problem, przy prędkości dokładnie 85km/h w aucie odczuwalne są drgania. Zjawisko to nie zależy od tego czy przyspieszam, hamuję silnikiem czy jadę na luzie. Zawsze przy 85km/h odczuwam drgania. Dodam, że drgania nie są odczuwalne na kierownicy czy gałce od zmiany biegów. Odczuwalne są zarówno na oponach zimowych jak i letnich. Felgi i tarcze hamulcowe z przodu nowe. Opony zmienialem w tym samym zakładzie - czy możliwe jest że chłopaki mają zepsute maszyny i źle wyważają koła? Przy źle wyważonych kołach raczej kierownica by drgała? Samochód Passat B6. Piszę na tym forum ponieważ mając Octavię spotkałem się z dużą życzliwością i pomocą...Niestety brakuje tego na innym forum.

    Komentarz


    • #3
      Bez auta trudno określić przyczynę. Proponuję zacząć od oględzin przegubów i półosi napędowych.
      Prędkość zawsze osiągasz na jednym biegu, czy może próbowałeś sprawdzać na różnych?
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz


      • #4
        Sprawdzałem na różnych biegach, nawet na luzie jadąc z tą prędkością czuć drgania.

        Komentarz


        • #5
          Objawy zaczęły się po zakupie czy z taką przypadłością kupiłeś?
          www.k-mot.pl
          Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
          Autoholowanie.
          Robert Kulma

          Komentarz


          • #6
            Najprawdopodobniej po zakupie ale głowy nie dam;-)
            Zaraz po zakupie zrobiłem autem 10tys., poźniej dostałem auto służbowe i przez 2 miesiące stało pod domem, poźniej zmieniłem opony na zimówki i auto dalej stało przez całą zimę. Mimo wszystko wydaje mi się, że po zmianie na zimówki też występowały drgania po przejechaniu kilkudziesięciu km. Zauważyłem też, że po zmianie opon przez pewien czas jest ok. Nie wiem czy spowodowane jest to tym że podnoszony jest samochód na podnośniku i coś się ustawia na chwilę tak jak trzeba?

            Komentarz


            • #7
              A ciśnienie sprawdzałeś czy masz ok, miałem podobny problem i okazało się że na jednym kole miałem za mało powietrza

              Komentarz


              • #8
                Ciśnienie sprawdzałem jest ok. Zaobserwowałem też, że czasami drgania ustają. Bardzo rzadko ale zdarza się. Jak np. jadę na zmianę opon czy do serwisu, gdzie podnoszą samochód na podnośniku i ściągają koła to po wyjeździe z warsztatu problem ustępuje na kilka kilometrów. Mam wymienione zawieszenie - amortyzatory + sprężyny + łożyska kolumn McPersona + amorki i sprężyny z tyłu. Niestety drania dalej występuję. Najciekawsze jest to że zawsze przy tej samej prędkości niezależnie od biegu czy odbywa się to na luzie. Jakby półosie czy przeguby wewnętrzne były krzywe/zużyte to czy to zjawisko nie występowało by głównie podczas przyspieszania i czy by nie drgała kierownica? U mnie nie czuć drgań na kierownicy tylko na budzie.
                Jak sprawdzić półosie i przeguby?

                Komentarz


                • #9
                  A ktos wie czy luz na polosiach ma wplyw na drgania ?
                  nowy cSIMC od Aliego
                  seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
                  Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

                  półosie seryjne przebieg 273 tyś

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez rafalus
                    A ktos wie czy luz na polosiach ma wplyw na drgania ?
                    Wzdłużny nie (przy prawidłowo zamocowanym układzie napędowym), poprzeczny tak ( ale to raczej będzie luz samego przegubu).
                    www.k-mot.pl
                    Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                    Autoholowanie.
                    Robert Kulma

                    Komentarz


                    • #11
                      W pierwszej kolejności też obstawiałem ciśnienie w jednej z opon,ale skoro sprawdzałeś to w takim razie odpada. Trzeba by dokładnie obejrzeć auto,jakieś dodatkowe objawy oprócz drgania? Na kierownicy nic nie wyczuwalne,tylko na samej skrzyni?
                      www.sklepmartec.pl - sklep motoryzacyjny.

                      Komentarz


                      • #12
                        adi2009 mam ten sam problem ale ja bym obstawiał moje opony zimowe "są od 2006r".

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam.
                          posiadam skode octavie I 98r 1.6(75)
                          czy ktos mi pomoże rozwiazac problem:na kazdy biegu przy obrotach 3000 nastepuje drżenie o okolicy skrzyni biegówi co to moze byc?
                          a)źle zamontowany tłumik?
                          b)cos ze skrzynia?
                          c)zużyty katalizator?
                          d)czy cos innego?

                          Komentarz


                          • #14
                            adi2009, Mialem tak kiedys w oplu Kadett i to były po prostu krzywe felgi.
                            mako1985, Akurat to też było w Kadecie, z tego co pamiętam to wyrobione poduszki pod skrzynią biegów albo pod silnikiem
                            Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
                            Laurin & Klement

                            Komentarz


                            • #15
                              Wielkie dzięki za info.
                              Jutro pogadam o tym z mechanikiem i jak cos będę wiedział to napiszę!!!!

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X