Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z biegami..

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z biegami..

    Zamieszczone przez cezary 70
    Witam wszystkich
    Maksiu jest ze mną wszystko ok grożnie wszystko było ale się dobrze skończyło
    witamy na pokładzie

  • #2
    Problem z biegami..

    Witam. Jestem posiadaczem Scoda Octavia 1997 1.6 75KM.
    Problem polega na tym... Jadąc wczoraj do domu było wszystko niby ok.. Podczas jazdy miałem problem z wbiciem biegu, ale się udało i przejechałem kolejne 10 km. Potem stanąłem na przejeździe kolejowym i chcąc ruszyć już zupełnie nie byłem w stanie wbić biegu. Sprzęgło twarde, ale nie było możliwości wbicia biegu, żadnego.. Po chwili "męczarni" udało mi się wbić jedynkę i zajechałem jakieś 200 m , po czym stanąłem na poboczu, chcąc zweryfikować co się stało... I co zauważyłem... Na wyłączonej stacyjce biegi wbijają się normalnie, bezproblemowo. Ale już przy włączonej stacyjce ani nie chcą drgnąć w żadną stronę się nie wbijają.. Co zrobiłem? wyłączyłem stacyjkę, wbiłem 1-kę, później wcisnąłem sprzęgło zapaliłem silnik i w tym momencie mogłem ujechać kawałek.. lecz przy próbie zmiany biegu na inny nie udawało się... Potem przyjechała laweta i zawiozła mnie z autem 150 km do domu, ale to już inna historia...
    Drodzy forumowicze... Moim skromnym zdaniem nawaliło tutaj sprzęgło co jest raczej niezaprzeczalnym faktem chociaż mogę się mylić.. Co może być jeszcze tego przyczyną.. Samochód odstawiłem na pobliski warsztat, ale nie chciałbym się naciąć na "pazernego mechanika" który z uwagi na fakt mojej małej wiedzy technicznej będzie wymyślał rzeczy do zrobienia.. Czego mogę się spodziewać.. Proszę o poradę.. dziękuję..

    Komentarz


    • #3
      ralfiolawa, Zobacz przy okazji czy masz olej w skrzyni biegów bo Skoda miała problemy z tymi skrzyniami do 1,6 . Więc stosowali specjalny olej przekładniowy. Radze po naprawie zalać sobie ten olej. Problem znany w skodzie wiec z zakupem w ASO nie powinno być problemu. Ja go kupowałem w ASO ok 45 zł za litr.

      Tu masz linka
      Olej przekładniowy manualnej skrzyni biegów Skoda -oryginał - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia
      .

      Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

      Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

      Komentarz


      • #4
        Miałem Octavię z tym silnikiem i ten sam problem, pomogła wymiana wybieraka biegów, który znajduję się na skrzyni.

        Komentarz


        • #5
          mam octavie z tym silnikiem i przytrafiło mi się tak samo po zdiagnozowaniu okazało się że zatarł się pręt wysprzęglający w skrzyni biegów

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X