Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Remont czy wymiana silnika?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Remont czy wymiana silnika?

    Roballo, Żadne paragrafy tu nie pomogą.Po pierwsze nie udowodnisz że miała jakieś wady jeszcze u poprzedniego właściciela.Po drugie pisałeś że temat skrzyni był poruszany podczas kupna auta.Po trzecie masz prawko,jesteś kierowcą,robiłeś jazde próbną po to by zdiagnozować stan niektórych elementów,układów,zachowania pojazdu w ruchu.Samo z siebie wychodzi że musiałeś zmieniać biegi więc czułeś jak sie je zmienia,czy są zgrzyty,opory,czy wyskakują itd.Przykra sprawa ci się trafiła ale niestety dzisiaj robiąc jakiś poważny zakup trzeba być ostrożnym.

  • #2
    Remont czy wymiana silnika?

    Witam. Ostatnio wymieniałem UPG bo uciekał Mi płyn chłodniczy po remoncie zaczął znacząco uciekać Mi olej na 200km około 1l oddałem auto do mechanika i stwierdził że trzeba wymienić pierścienie i uszczelniacze. Koszt robocizny wycenił mi na około 400zł+ 400zł części powiedzcie czy opłaca się remont czy lepiej kupić inny silnik? I jakie części trzeba zakupić?

    A jeszcze powiedzcie co jeszcze warto wymienić lub zrobić przy okazji?

    Z góry dziękuję.

    Komentarz


    • #3
      Ja jak miałem w swojej fabii robić silnik i koszt przekraczał 60% koszt 2-giego + nowy pasek rozrządu z napinaczem to zdecydowałem wymienić. A ze starego troszkę klamotów rozsprzedałem typu miska dekiel i inne i odzyskałem kasę że wyszło mnie mniej niż remont starego silnika. Jak będziesz szukał silnika kupuj jedynie osobiście nie wysyłki bo przysyłają różne wynalazki. Lepiej dopłacić 100 lub 200 i kupić z gwarancją rozruchową.
      Wyprzedaż garażowa
      Różności od książek przez budowlankę po części moto

      https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytko...e=60&offset=60

      Większość ofert dla OCP do negocjacji :P

      Komentarz


      • #4
        Witam, miałem ostatnio problemy z moim AKL, o czym możesz przeczytać w moim poście.
        Czy przed wymianą uszczelki poziom oleju był prawidłowy? Może już brał olej, tylko płyn chłodniczy maskował objawy? Cenę używanego silnika sprawdzałem na allegro, w mojej okolicy silnik kosztował 1350zł z gwarancją rozruchową.
        Jak na razie moje koszty remontu obecnego silnika to 2000zł bez rozrządu itp. Jak kupisz używkę to nie masz pewności co do stanu uszczelniaczy, UPG, pierścieni itp.
        Jak wyremontujesz to wiesz co masz nowe w silniku, ale i tak zawsze może się coś nowego zepsuć.
        Nie rozmawiaj z debilem, bo najpierw ściągnie Cie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X