Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zużycie oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zużycie oleju

    eaglemirek, dzięki - o to chodziło
    ew. dla 2,4GHz można by:
    1. dać szerokość kanału 40MHz
    2. przenieść się na kanał 3
    3. jeśli nie masz urządzeń wymagających starszych wifi b/g to ew. testowo przełączyć się w tryb "tylko N"

    natomiast jeśli Twój router strzela fochy w określonych godzinach, to warto by jeszcze sprawdzić, czy nie masz czegoś poustawianego w kontroli przepustowości w typie jakieś ograniczenia transferu w określonych godzinach. pobrałem nawet instrukcję obsługi dla Twojego routera, ale nie znalazłem tam nic na ww. temat, czy jest tam jakieś QoS itp.

    jeszcze:
    - czy inne komputery / urządzenia sieciowe też mają max 20Mbps w ww. godzinach?
    - czy ten router z vectry ma porty LAN? jeśli tak, to czy możesz podłączyć szeregowo kablem swój router (czyli -> kabel z domu->router vectry->linksys) i sprawdzić jakie będą transfery po wifi w takiej konfiguracji?
    ptad

  • #2
    Zużycie oleju

    Witam
    Jestem posiadaczem O1 AGR 90KM z 2002 roku z przebiegiem 300 000km . Przy kontrolnym sprawdzaniu oleju miałem minę nie tęgą ponieważ po przejechaniu 8000km w ciągu 6 miesięcy bagnet był całkowicie suchy.

    Kontrolki są w porządku nie świeci się ani zółta ani czerwona oleju.


    Czy to możliwe aby po 8000km silnik zużył 3l oleju?

    Osłona pokrywy zaworów była wymieniana rok temu.

    ostatnio zalałem 10w40 lub 15w40 Motul'a (dokładnie nie pamiętam)
    "Biały, ale cały"

    Komentarz


    • #3
      Możliwe może masz wyciek, teraz dolewaj ostrożnie oleju. Dzieląc taki przebieg na ten pobór, to i tak zachowywał by normę.

      A czemu wymieniałeś osłonę pokrywy zaworów? Chyba że chodziło Ci o uszczelkę.

      Podałeś dwa różne oleje. Jeden półsyntetyk a drugi mineralny ( chyba że Motul ma jakieś inne oznaczenie ).

      Więc bądź pewny co zalałeś.

      Komentarz


      • #4
        Zaszedłem do garażu zalałem 15w40 , przy wymianie uszczelki pokrywy zaworów.

        Poprzedni właściciel lał mobila 10w40. Czy zmiana oleju mogła wpłynąć na większe spalanie?
        "Biały, ale cały"

        Komentarz


        • #5
          mam również agr ma przejechane około 240 tyś i zużycie oleju jest na poziomie 1,5 litra oleju mobil super s 10w40 i uważam że to jest w normie twoje zużycie około 3 litrów tez nie jest tragiczne najwyzej zmień olej na mineralny lub jezeli masz półsyntetyk to polecam
          valvoline maxlife 10w40 i spadnie ci zużycie

          olej 15w 40 jest olejem mineralnym

          Komentarz


          • #6
            To jeszcze pytanie,po zakupie auta zmieniłem pracę i jeżdżę przeważnie krótkie odcinki , czy mogło to spowodować wzrost zużycia oleju??

            Odcinki to mniej więcej około 5-6km do pracy w 1 stronę.
            "Biały, ale cały"

            Komentarz


            • #7
              Ja w 70% jezdze glownie do pracy - 5km w jedna ostrone. Ostatnio dolalem moze szklanke oleju, od wymiany do wymiany. leje 5w40 valvoline durablend, silnik agr 296 tys. km, polecam ten olej.

              Komentarz


              • #8
                Mosiej, Zalej Valvoline Max Life 10w40 i sytuacja może się poprawić, aczkolwiek kontroluj stan płynów w aucie regularnie np. co tydzień!

                O to zdjęcie podglądowe oleju : Link


                I broń boże nie lej oleju mineralnego... :roll:

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X