Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pomocy! Osłona tarczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pomocy! Osłona tarczy

    Zamieszczone przez phpion
    Zamieszczone przez aBencjusz
    Jeśli dobrze rozumiem to chodzi o to, że wiadomo który z kierowców zmienia pas kolega marcin19r mówi, że ten z busa a ten z busa mówi, że marcin19r.
    Zapewne na jezdni zostały jakieś ślady (np. fragmenty szkła z reflektora). Wiadomo zatem, na którym pasie doszło do kolizji. Mając 2 auta jadące sąsiednimi pasami (auto A lewy pas, auto B prawy pas) mogą być 2 sytuacje:
    1) Auto A zjeżdża na pas auta B - ślady zostają na pasie auta B.
    2) Auto B zjeżdża na pas auta A - ślady zostają na pasie auta A.
    Nawet jeśli nie ma śladów to zawsze można popatrzeć na kąty uszkodzeń. No chyba, że faktycznie ta sytuacja była mega nieoczywista.
    Życie było by piękniejsze gdyby tak było ale jeśli jadą dwa auta obok siebie i kolizja ma miejsce przy zmianie pasa to ewentualne odłamki zostają najczęściej na lub w pobliżu osi jezdni. Gdyby miały by być na jednym pasie to kolizja musiała by być przy minimalnej prędkości albo jedno auto musiało by wjechać bardzo "głęboko" na drugi pas. Kąty uszkodzeń jak najbardziej ale przy dobrym dzwonie a nie w sytuacji jak masz po dwie ryski na autach To oczywiście taka luźna dywagacja, nie będąc na miejscu można układać przeróżne scenariusze. Powodzenia kolego marcin19r w wyjaśnianiu sprawy, tak z ciekawości jak będziesz o tym pamiętał po sprawie, to napisz jaki był wyrok.

  • #2
    Pomocy! Osłona tarczy

    Witam ,
    Nigdzie niestety nie mogę znaleźć osłony tarczy hamulcowej octavia I 4x4 moja poprzednia była cała zardzewiała a robię gruntowną wymianę zawieszenia i brakuje tych 2 osłon na tył przez co nie mogę poskładać do końca auta . Proszę o pomoc w każdym sklepie motoryzacyjnym proponują mi oryginały od zwykłej octavii a w tych 4x4 są inne

    takie są złe :

    te stare były podobne do tych:

    Komentarz


    • #3
      A po co kombinujesz?
      1J0 615 611 C - Lewa tylnia osłona do 4x4
      1J0 615 612 C - Prawa tylnia osłona do 4x4

      W ASO niecałe 40zł - czasami warto po części tam uderzyć

      ciekawe za ile oferowali ci w sklepach te osłony :wink:
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        Za praktycznie taka sama cene kupisz w Inter Carsie te tarcze
        2.0 AQY + BRC

        Komentarz


        • #5
          tak jak kolega powyżej pisze

          Komentarz


          • #6
            Szukaj też w sklepach internetowych,tam bez problemu powinieneś znaleźć osłonę do tarczy,zresztą wbrew pozorom wybór masz szeroki,tylko kwestia odpowiedniego wyszukania.
            www.sklepmartec.pl - sklep motoryzacyjny.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X