Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z odpaleniem/akumulatorem Octavia 1.8T

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z odpaleniem/akumulatorem Octavia 1.8T

    Ja mam Comfortline - c5 / 508 2.0 HDI w porownywalnej wersji mozna bylo upolowac za jakies 82-85 tys. Czyli jakies 7 tys musialbym nadplacic. Niby nie tak duzo... ale limit juz podnosilem i podnosilem. Trzeba bylo kiedys powiedziec stop.

  • #2
    Problem z odpaleniem/akumulatorem Octavia 1.8T

    Witam,

    mam mały problem z rozruchem Octavii 1.8T 4x4 - benzyna.

    Od pewnego czasu przy uruchamianiu dobiega krótki metaliczny/świszczący dźwięk spod maski + efekt lekkiego zaduszenia. Trwa to tylko chwilę, czyli sam czas rozruchu. Następnie zauważyłem, że np. przy postoju jak otwieram szyby to przygasają lekko kontrolki i spadają obroty silnika. Jest to dosyć wyraźny efekt. Mogę nakręcić film na potrzeby
    Dodatkowo, ten efekt chyba ma wpływ na akumulator, który się mi ostatnio rozładował (co prawda teraz mniej jeżdżę i nie wykluczam, że żywot aku też dobiega końca). Jednak efekt po zrobieniu jednorazowo 600km nie zniknął. Mierzyłem miernikiem akumulator, na zimno 12V, przy włączonym zapłonie 14,6V, przy samym uruchamianiu ~8V.

    Co myślicie jest tego przyczyną ? Akumulator ma wpływ na ten efekt podczas rozruchu, czy to coś z alternatorem, co wpływa z kolei na aku? Sprawdzić szczotki? rozrusznik? Może ktoś rzuci jakąś dobrą radę to i wtedy z ewentualnym spotkaniem z mechanikiem będzie się lepiej rozmawiało.

    Pozdrawiam i z góry dzięki.

    [ Dodano: Wto 04 Lut, 14 11:34 ]
    Nikt nie ma żadnego pomysłu? Czuję się zawiedziony...

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X