Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Hamulce FEBI BILSTEIN

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Hamulce FEBI BILSTEIN

    na czeskiej stronie napisali ze bedzie mial ok. 4,85 dlugosci - to by bylo 2 cm wiecej, ma byc sporo niby szerszy, ale nizszy... ciekawe czy to ze bedzie nizszy nie wplynie na poczucie przestrzeni z tylu - to dla mnie glowna przewaga Superba dotychczas nad Passatem - to miejsce z tylu... zarowno gigantyczna ilosc na nogi (rekord :-) ) jak i sporo na glowy.

  • #2
    [O1] Hamulce FEBI BILSTEIN

    Heja! Szukam dobrych i solidnych tarcz hamulcowych do swojej Octavii. Wczoraj w niedzielny wieczór siadłem i zacząłem szukać czegoś w necie i natrafiłem na dosyć ciekawą ofertę. Ale chciałbym aby ktoś kto siedzi w temacie hamulców rzucił na nią okiem i mi doradził Tarcze i klocki hamulcowe: hamulce samochodowe - sklep Nowe-Hamulce.pl czy to jest warte grzechu, czy spasuje itp.. Z góry dzięki wielkie za pomoc.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez marik123
      Szukam dobrych i solidnych tarcz hamulcowych do swojej Octavii.
      no to ja bym patrzył na TRW, Zimmerman, ATE.....

      nie twierdzę że te z podanego przez Ciebie linka są złe- ale, IMO, FEBi i Bilstein to robią b.dobre elementy zawieszeń pojazdu

      Komentarz


      • #4
        Yhm, rozumiem. Poczekam może jeszcze ktoś się udzieli i podejmę decyzję. Dzięki wielkie za swoją opinię :wink:

        Komentarz


        • #5
          kolego wszystko zalezy czego oczekujesz od hamulców. czy użytkujesz je intensywnie, i potrzebujesz większej niż obecnie skuteczności. jesli z obecnej skuteczności hamulców byłes zadowolony a trzeba tylko wymienić i miec z głowy to nie ma co za bardzo szukac, ale skłaniałbym sie do Zimmermana, ATE czy EBC czy własnie TRW(czesto widze ze w ASO produkty tej firmy są montowane) ale z kazdych, które wymieniłem z gładkich, podstawowych tarcz bedziesz zadowolony.

          Zamieszczone przez marik123
          czy spasuje itp..
          w jakim sensie? tobie czy do auta bedzie pasować? jesli do auta to bedzie trzeba dobrać po VIN-ie jesli tobie to nie wiem :P

          tutaj masz watek, który jest na temat hamulców, tam warto popytać, poczytac. lepiej nie powielać tematów bo chłopaki zrobią porządek. są na forum osoby zajmujące się handlem hamulcami więc możesz ich popytać, i zakupić od razu
          Forum - Octavia Club Polska
          OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

          Auto Detailing: Dream Car Studio
          (znajdź również na fb)

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez zajas
            FEBi i Bilstein to robią b.dobre elementy zawieszeń pojazdu
            Robiło. Gumy Febi to aktualnie marka noname. Amory Bilstein B4 to tragedia - zresztą poczytajcie sobie opinie na ich temat (w prywatnej Alfie 147 na tyle wytrzymały 800km...)

            Zimmermann wychodzi nieznacznie drożej od tego wynalazku więc ja bym się nie zastanawiał..
            403 Access Forbidden


            btw na wielu forach pojawiają się bardzo podobne wpisy z firmy nowehamulce.pl - czyżby spam?
            Kilka przykładów :wink: :
            Ford Mondeo 2007 rok, jakie klocki wybrać? : Układ hamulcowy
            Peugeot 306 | Dobry płyn hamulcowy | PEUGEOT Forum
            Samochody Świata - Forum Motoryzacyjne - Zobacz temat - Tarcze hamulcowe do Hyundai i30 2007 rok
            Forum Vectra Unlimited - Polski Klub Opla Vectry
            [LFA] Płyn hamulcowy - Lexus - Forum
            Link
            Just a moment...
            Link
            www.brakeparts.pl
            Facebook

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez halpor
              w prywatnej Alfie 147 na tyle wytrzymały 800km...
              ale włoszczyzna rządzi się swoimi prawami :P

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez zajas
                Zamieszczone przez halpor
                w prywatnej Alfie 147 na tyle wytrzymały 800km...
                ale włoszczyzna rządzi się swoimi prawami :P
                Dlatego napisałem, żeby poczytać sobie o innych markach - podobne problemy były w Audi, VW, BMW itd...
                Pierwszy z brzegu wynik
                Coś puka z tyłu Astra G - strona 4 • Forum Klubu Astra-G

                A co do włoszczyzny to nie mogę się zgodzić, zmiana z Accorda na Alfe 159 puki co strasznie mi się podoba :szeroki_usmiech
                www.brakeparts.pl
                Facebook

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez halpor
                  zmiana z Accorda na Alfe 159
                  o który rok tej AR? po 2008 znacznie się poprawili

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez zajas
                    Zamieszczone przez halpor
                    zmiana z Accorda na Alfe 159
                    o który rok tej AR? po 2008 znacznie się poprawili
                    2006r. Nie wiem co masz na myśli, że poprawili w 2008r? Że kolektor wymienili na taki w którym klapki wpadają do silnika? (odrazu napiszę, żeby nie było klapki takie wpadające ma też Ford, BMW itd...) Pozatym zmienili górny wahacz (średnicę trzpienia) i w słabszych wersjach jako standard weszły 4-ro tłoczkowe zaciski Brembo (moja na szczęście już je właśnie ma na tarczach 330mm :twisted: )
                    www.brakeparts.pl
                    Facebook

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez halpor
                      Nie wiem co masz na myśli, że poprawili w 2008
                      po 2008 alfy, moim subiektywnym zdaniem, uległy znacznej poprawie jakościowej- nie wiem czym to spowodowane, ale mam kilku znajomych "alfoholików"i głównie z ich relacji z użytkowania AR taki wniosek wysuwam- sam AR żadnej jeszcze nie miałem

                      Komentarz


                      • #12
                        Re: Hamulce FEBI BILSTEIN

                        Zamieszczone przez marik123
                        Heja! Szukam dobrych i solidnych tarcz hamulcowych do swojej Octavii. Wczoraj w niedzielny wieczór siadłem i zacząłem szukać czegoś w necie i natrafiłem na dosyć ciekawą ofertę. Ale chciałbym aby ktoś kto siedzi w temacie hamulców rzucił na nią okiem i mi doradził Tarcze i klocki hamulcowe: hamulce samochodowe - sklep Nowe-Hamulce.pl czy to jest warte grzechu, czy spasuje itp.. Z góry dzięki wielkie za pomoc.
                        gdzie jest ADMIN :?: może ktoś to zamknąć :?: jest stosowny temat na takie dywagacje.
                        Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                        @ by Tune-up Gdańsk
                        TDI VP++ i jeszcze rośnie
                        Antek

                        Komentarz


                        • #13
                          Przed zamknieciem, zainteresuj sie klockami i tarczami steinhof, to jest polska firma, i wiele osob przetestowalo ich juz zestawy, ktory od marowych nie roznia sie niczym za to cena juz bardziej, sam takie uzytkuje w O1 i nie narzekam.
                          Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez radekgw
                            Przed zamknieciem, zainteresuj sie klockami i tarczami steinhof, to jest polska firma, i wiele osob przetestowalo ich juz zestawy, ktory od marowych nie roznia sie niczym za to cena juz bardziej, sam takie uzytkuje w O1 i nie narzekam.
                            Przecież to spamer... Zobacz sobie linki które podałem wyżej. Na 300C forum doszliśmy, że to typek z iparts... Żenujący poziom reklamy
                            www.brakeparts.pl
                            Facebook

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X