Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Szarpanie / Falowanie obrotów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Szarpanie / Falowanie obrotów

    No ładnie się dzieje

  • #2
    Szarpanie / Falowanie obrotów

    Witam, od niedawna mam Octavie 1.6 AEE 75 KM BENZYNA+GAZ:

    1. od pewnego czasu zaczęło strasznie szarpać przy puszczaniu gazu - podejrzewam, że chodzi o poduszki skrzyni/silnika. I tutaj moje pytanie ile dokładnie i gdzie są poduszki silnika/skrzyni. Wiem, że jedna jest pod silnikiem - jest nowa, niedawno wymieniana. Reszta?

    2. przy wciśniętym sprzęgle zaczyna się falowanie obrotów niezależnie od tego, czy jest na benzynie czy na gazie - winna przepustnica? co ciekawe po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu zdarza się, że wszystko jest w porządku - natomiast ogólnie strasznie faluje.

    3. ostatnio wsunąłem się pod samochód i z tyłu luźno wisi linka od hamulca ręcznego - trzeba coś z tym robić?

    Pozdrawiam forumowiczów i z góry dzięki za pomoc.

    Komentarz


    • #3
      Jezeli chodzi o poduszki to patrzac na silnik po otwarciu maski to po lewej stronie masz poduszke silnika - wg mnie tak pomiedzy zbiornikiem plynu chlodniczego a plastikowa oslona silnika sprawdzisz ja w ten sposob ze auto stawiasz na biegu bez recznego i bujasz przod tyl jak mocno sie wychyla to wadliwa. To samo z poduszka skrzyni. Jej nie zobaczysz tak prosto. Jest po prawej stronie pod obudowa filtra powietrza jezeli gdy puszczasz gaz podczas jazdy lewarek sie gibie to stawialbym na nia. Co do obrotow to sprawdz dolot bo tam czesto jest nieszczelnosc i ssie lewe powietrze. Ewentualnie przeplywka. Tutaj moze byc masa rzeczy VAG kilka by wyeliminowal co do linki to musisz sam stwierdzic czy wisi az tak ze robi sie to dla niej niebezpieczne.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X