Problem Silnik 1.6 MPI + LPG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • maqu
    Classic
    • 2018
    • 1
    • Octavia III (5E3)
    • CLHB 1.6 TDI CR 90 KM

    Problem Silnik 1.6 MPI + LPG

    Zamieszczone przez wróg
    Wykorzystałem kod do OCTAVIA 2 Kombi - zostały 3 kody (mam nadzieję że pasują do FL-ki :roll: )

    Jakoś nie trafiłem wcześniej na ten temat, a szukałem odpowiednich zasłonek już jakiś czas. Eksperymentowałem ze zwijanymi z Norauto, ale szkoda gadać....
    Po otrzymaniu i zamontowaniu podzielę się opinią
    Jak opinie? Bo recenzje w kombi na tylnej szybie są dość słabe.
  • maqu
    Classic
    • 2014
    • 2

    #2
    Problem Silnik 1.6 MPI + LPG

    Witam,

    W zeszlym tygodniu jadac po miescie zapalila mi sie kontrolka oleju na czerwono i rozlegl sie sygnal ostrzegawczy. Zgasilem silnik, samochod na lawete i do serwisu. Na chwile obacna nic nie udalo sie ustalic oprocz tego ze w oleju prawdopodobnie sa jakies kawaleczki metalu.

    Silnik ma 40k tys brzebiegu, serwisowany, olej castrol 5w40. Instalacja LPG fabrayczna, samochod zakupiony pod koniec 2012 roku.

    Czy ktos sie spotkal z czyms podobnym?

    Komentarz

    • OCPtaxi
      Rider
      • 2011
      • 383

      #3
      Sprawdziles stan oleju? Moze byl zwyczajnie za niski
      Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

      Komentarz

      • maqu
        Classic
        • 2014
        • 2

        #4
        olej w porzadku, zadnych ubytkow.

        Komentarz

        • terefere62
          Drive
          • 2013
          • 42

          #5
          Wejdź sobie na http://www.autoserce.pl i poszukaj, jest sporo filmów instruktażowych, poradników itp. myślę że znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie 8)
          Octavia I 1.6 75KM 98r.

          Komentarz

          • bishop
            L&K
            • 2012
            • 1430

            #6
            Zamieszczone przez maqu
            Silnik ma 40k tys brzebiegu, serwisowany, olej castrol 5w40. Instalacja LPG fabrayczna, samochod zakupiony pod koniec 2012 roku.
            Aso przeważnie leje castrola 5W30, miałeś problem/wymianę/ z wtryskami lpg, czarne padały masowo. O padnięty 1.6mpi na forum raczej trudno, pukają stukają na zimno ale ciągną ,były kiedyś opowieści o jakiś mocno eksploatowanych przez przedst.handl , ale bezpośrednio na forum raczej nie.

            Pilnuj tematu w aso, konkretnie co zawiodło ,jak wada poważna , ciśnij o wymianę na nowy silnik.

            Komentarz

            Pracuję...