drgania kierownicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Mikas88
    Classic
    • 2015
    • 8
    • Volkswagen

    drgania kierownicy

    To juz kolejny przypadek na tym forum pokazujący czym się konczy jazda z zapieczoną zmienną geo w sprezarce.
    Nie wiem czym sie kieruje pan mechanik ... ale na mojego czuja wtryski masz dobre.
    A to ze masz korby pogiete to wiecej niż pewne.
    VW Golf V
  • krzychuuu80
    Drive
    • 2013
    • 93

    #2
    drgania kierownicy

    od niedawna pojawił się w mojej octavii problem. po "nagrzaniu" się hamulców podczas hamowania czuć drgania kierownicy, na zimnych jest wszystko ok gorzej jak jade dalej i więcej hamuje. podobno może tak się dziać przez "pofalowane" tarcze hamulcowe, ale wtedy chyba by tak się działo na ciepłych jak i na zimnych hamulcach.
    doradźcie coś bo nie chcę wchodzić w koszty i wymieniać tarczy

    Komentarz

    • Damian-jg
      Ambiente
      • 2008
      • 229

      #3
      Nagrzewają się i robią sie miękkie.
      FIAT Service

      Komentarz

      • krzychuuu80
        Drive
        • 2013
        • 93

        #4
        czyli wymian będzie ??? tutaj na forum znalazłem gdzieś że tarcze MIKODA to dobry wybór. polecacie ??? czy coś innego lepiej kupić ??? i czy wymiana klocków też by się przydała - klocki jeszcze w bardzo dobrym stanie

        Komentarz

        • aniol
          RS
          • 2012
          • 5228
          • Octavia I combi (1U5)
          • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

          #5
          krzychuuu80, Jak masz układ kierowniczy sprawny,zawieszenie nie wybite to z pewnością wina zwichrowanych tarcz.U mnie jeszcze było że pedał hamulca lekko drgał.Po wymianie tarcz (zimmerman) i klocków problem ustał.Jak masz klocki grube,równo starte,nie popękane to ja bym na twoim miejscu je zostawił.Troche pojezdzisz to się ułożą,dotrą do tarcz.
          http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
          Pozdrawiam ANIOL

          Komentarz

          • kika
            Drive
            • 2013
            • 53

            #6
            Na początku maja, miałam podobny problem + drgał też pedał hamulca, z racji, że tarcze(ferodo) były stosunkowo niedawno wymieniane - póki co pomogło przetoczenie tarcz i efekt.. Prawie jak nowe , na pewno nie na tak długo jak po wymianie ale sposób skuteczny, na jakiś czas i na pewno tańszy
            Moja OI: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75798

            Komentarz

            • krzychuuu80
              Drive
              • 2013
              • 93

              #7
              no u mnie na początku było drganie pedała hamulca, a od niedawna już się na kierownice drgania przeniosły. to jakie tarcze polecacie bo jednak chciałbym wymienić niż przetaczać

              Komentarz

              • aniol
                RS
                • 2012
                • 5228
                • Octavia I combi (1U5)
                • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                #8
                krzychuuu80, Ja zakładałem zimmermann jakieś 30 tys.km.temu i nie narzekam.Wejdz sobie w szukaj,tam jest rzeka temat o wyborze tarcz.Też to czytałem przed kupnem.
                http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                Pozdrawiam ANIOL

                Komentarz

                Pracuję...