Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] "Zgrzyt" drugiego biegu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] "Zgrzyt" drugiego biegu

    szczetke, podrzuć skan, pomyślimy jakie pliki trzeba dograć byś miał opisy

  • #2
    [O1] "Zgrzyt" drugiego biegu

    Witam

    Od jakiegoś czasu jak zaczynam jazdę zimnym autem to przy wrzucaniu 2 biegu jest zgrzyt i to teraz prawie zawsze. Ciekawe jest to, że jak auto się nagrzeje to 2 wchodzi normalnie i nic nie zgrzyta. Olej w skrzyni wymieniony, czysty bez opiłek. Co może być tego przyczyną?

    Komentarz


    • #3
      Synchronizator 2 biegu-są wrażliwe. Też tak miałem ale w TDI AXR-zrobili na gwarancji

      Komentarz


      • #4
        Zastanawiałem się czy może też nie łożysko oporowe?

        Komentarz


        • #5
          No jeśli tylko zgrzyt na II, to synchronizator właśnie II

          Komentarz


          • #6
            u mnie też tak było. Wymiana synchronizatora rozwiązała sprawę

            Komentarz


            • #7
              a droga zabawa taka wymiana?

              mam ten sam efekt w swojej octavce

              Komentarz


              • #8
                sorki ale nie pamiętam ile to kosztowało. Mechanik robił mi jeszcze inne rzeczy. Wymienił mi przy okazji tarczę sprzęgłową, łożyska na wale atakującym, przesuwki 1 i 2 biegu, sprężynki wstecznego biegu... Mówił że za jedną robotą więc robocizna tańsza, a tarcza też już powoli się kończyła. Była od nowości.

                Komentarz


                • #9
                  odp

                  Ja się właśnie zastanawiam czy u mnie to na pewno synchronizator bo trzeci bieg tęż lekko zgrzyta. Ciekawe jest że jak się skrzynia zagrzeje to wszystko pracuje normalnie

                  Komentarz


                  • #10
                    u mnie zgrzytało bardziej jak się zagrzała skrzynia, a właściwie jak więcej razy włożyłem 2 bieg. Jak był zimny to czasem nawet nie zgrzytnął w ogóle. Natomiast inne biegi chodziły OK cały czas

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X