Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

octavia98 silnik AKL 1.6 benzyna problem z odpalaniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • octavia98 silnik AKL 1.6 benzyna problem z odpalaniem

    Odgrzeje, niestety problem może i został rozwiązany ale brak info zwrotnego.

    Mam podobny problem. Pedał sprzęgła nagle zaczął się blokować mniej więcej na środku skoku. Po zatrzymaniu się gdy problem wystąpił kilka razy ręką ruszyłem pedał i jest ok. Teraz zostaje w połowie gdy np na światłach za długo trzymam sprzęgło. Opór przy zwolnieniu sprzęgła na końcu czuje zawsze czy zgłaszone auto czy odpalone. Macie może jakiś pomysł?
    Już wiem że rozwiązania sa dwa. Wysprzęglik czyli zdjęcie skrzyni albo opcja pompy sprzęgła która jest pod pedałem.

    Może jakieś pomysły co to może być dokładnie??

  • #2
    octavia98 silnik AKL 1.6 benzyna problem z odpalaniem

    Witam wszystkich;posiadam octavie 98 silnik akl 1.6 benzyna i mam problem z odpalaniem głównie rano.Wygląda to tak; przekręcam kluczyk i włączam zapłon wyświetlają się kontrolki i są takie nie wyraźne to samochód nie odpala gdy to powtórzę i uda się jakimś cudem zrobić tak że kontrolki zrobią się wyraźne odpala bez najmniejszego problemu i jak odpali to wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. Proszę o pomoc.
    Saikor

    Komentarz


    • #3
      wg mnie to masz słabą masę :wink: może to być również kostka pod stacyjką zaznaczone lolorem czerwonym
      Załączone pliki
      ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
      http://www.bunkry.pl/pl/index.html
      a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
      http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
      Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

      Komentarz


      • #4
        Witam. Dzięki w sobotę to sprawdzę tylko co mam z tym fantem zrobić wymienić całą stacyjkę.
        Saikor

        Komentarz


        • #5
          Wymienia się samą kostkę stacyjki.

          Komentarz


          • #6
            woda w bagarzniku octavia 98

            Witam nie wiem czy ma to coś wspólnego z odpalaniem ale pokazała mi się woda w bagażniku od strony wlewu paliwa nie wiem gdzie jest ta nie szczelność.
            Saikor

            Komentarz


            • #7
              Zachęcam do przeglądnięcia książki do samochodów Skoda Octavia, w której przeczytacie dużo przydatnych informacjiksiążka napraw skoda
              maciek

              Komentarz


              • #8
                Koledzy podepne sie pod temat.
                Silnik ten sam, auto dwa lata młodsze..

                W zasadzie za każdym razem podczas rozruchu silnik przez kilkanaście do kilkudziesięciu sekund nie wskakuje mi na stabilne 900 obr/min. Schodzi bardzo nisko, czasem gaśnie. Tak jakby nie wchodziło na ssanie automatyczne, które chyba powinno towarzyszyć przy rozruchu zimnego silnika.

                Ale lekkie przygazowanie i zostawienie na wyższych obrotach stabilizuje prace silnika nawet juz po kilku czy kilkunastu sekundach.

                Auto mam zaledwie 4 dzień i puki co jeszcze nie skończyłem robić pełnego odszczurzania i wymian eksploatacyjnych.

                Puki co wpadły nowe filtry powietrza, kabinowy, paliwa i oleju wraz z olejem oczywiscie.

                Na co jeszcze zwrócić uwagę? Co może powodować takie zachowanie silnika podczas jego rozruchu?

                W planach mam jeszcze wymianę świec i przewodów.

                Jednak nie mam pewności, czy to pomoże.
                Wiem, że poprzedni właściciel walczył z gasnieciem silnika w czasie jazdy i wyskakiwaniem jakiegos błędu. Ponoć wymienił czujnik temperatury (nie wiem czy silnika czy cieczy w chłodnicy) i problem z gasnieciem znikł.

                Fakt, auto nie gaśnie, błędu na pulpicie nie ma.

                Edit: Pod Vaga podpiąłem dzisiaj auto.
                Pokazało mi 00282
                Poszukałem trochę i okazuje się, że jest to standard w tym typie silnika i czeka mnie rano czyszczenie przepustnicy.

                Przypuszczam, że po czyszczeniu problem zniknie

                [ Dodano: Pon 16 Lut, 15 17:50 ]
                Przepustnica przeczyszczona. Gdzieś tam znalazlem trochę masła

                Obroty od razu prawie się ustabilizowały. Po odpaleniu nie ma jeszcze rewelacji ale prawie od razu bez dodawania gazu auto wchodzi na ok 900 i już nie gaśnie.

                Po przejechaniu małej trasy zauważyłem ustabilizowaniem się obrotów biegu jałowego na równe 1100 w chwilę po rozgrzaniu się silnika.

                Wiem, że muszę zrobic adaptacje. Vaga mam, programy też. Dostęp do forum się znajdzie więc jutro ciąg dalszy walki z obrotami

                It's nice to be important but more important is to be nice

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X