Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Urwany Tłok

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Urwany Tłok

    Zamieszczone przez Prezes52
    lizus
    :czerwona: :kciukminus :czytaj :nono :zlo: :tuk:

  • #2
    Urwany Tłok

    Pacjent rocznik 2004, 202.000 przebiegu oryginał (po ojcu)

    w czwartek rano po uruchomieniu miałem silne bicie na pedał sprzęgła i stukanie mechaniczne z okolic silnika. No nic pojechałem spokojnie do pracy. Po pracy bardzo ciężko odpalił ale jakoś się udało. Obroty falowały 500-1500 rpm i poszła MEGA zasłona niebieskiego dymu z wydechu. Jakoś doturlałem się 50 km do mechanika (nadal było bicie na sprzęgło). Niebieski dym utrzymywał się ok. 10-15 min później ustał. Mechanik zajął się szkodnikiem (dwumasa + sprzęgło wymienione) bicie na sprzęgło ustało, jednak dym po odpaleniu był nadal + stukanie. Po rozkręceniu silnika okazało się, że urwał się drugi tłok.

    Czy ktoś może podać przyczynę ?
    Czy to prawda, że podczas robienia programu mogła zostać zwiększona dawka paliwa z 8mg na 10 mg bez zwiększenia dawki powietrza?

    Na programie zrobiłem 40.000km przez dwa lata bez problemu

    Komentarz


    • #3
      Dawkę powietrza reguluje się w programie przez zwiększenie doładowania ewentualnie wyłącznie EGR (świeże powietrze zamiast spalin). Na jałowym praktycznie można tylko zwiększyć dawkę powietrza przez wyłącznie EGR. Jak nie latałeś na gazie w podłodze dużo to można to zaliczyć do pecha że akurat w tym toku była wada materiałowa. Daj więcej fotek tego tłoka i cylindra.

      Komentarz


      • #4
        M4D, "ale urwał" :shock: współczuje
        to była wada materiału - pech, ja miałem w swoim byłym SI podniesione samo paliwo podobno(takie programy robił v-tech swego czasu dziwne) i żadna taka historia się nie wydarzyła, a auto lata na programie już chyba coś koło 160 tkm....i wszystko pięknie bangla. Co do powietrza nie wiem jak było u mnie, ale doładowanie turbo miałem serie.

        Komentarz


        • #5
          Witam

          Na życzenie przesyłam więcej zdjęć





          Komentarz


          • #6
            Fotów brak :roll:
            O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
            Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
            Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

            Komentarz


            • #7
              blok i wał do odratowania ? czy wszystko dostało ?

              Komentarz


              • #8
                Re: Urwany Tłok

                Zamieszczone przez M4D
                Czy to prawda, że podczas robienia programu mogła zostać zwiększona dawka paliwa z 8mg na 10 mg bez zwiększenia dawki powietrza?
                Zależy kto robił program...
                Pozdrawiam
                perfex

                Octavia HTP

                Komentarz


                • #9
                  Poprawione fotki

                  Na życzenie przesyłam więcej zdjęć




                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X