Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Znowu problem z temperatura silnika...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Znowu problem z temperatura silnika...

    Ale z tego co dobrze pamietam, tam chyba taki dziki parking jest i strasznie nie rowno na tym 1000 lecia :P czy sie myle?

  • #2
    Znowu problem z temperatura silnika...

    Witam.
    Moje auto to Octavia I VRS 1.8 Turbo 200 KM.

    Problem zaczął się od wymiany oryginalnego i jak później się okazało sprawnego termostatu który zalecił gazownik, bo niby to w nim leżała wina że auto bardzo późno przełącza się na gaz. Wymieniłem na termostat firmy Geitz koszt około 45 zł problem rozpoczął się następnego dnia wskazówka temperatury spadała i podnosiła się bez względu na jazdę czy postój samochodu nawet bez załączania klimy. Wymieniłem więc na termostat firmy wahler 90 zł w momencie wymiany mechanik zauważył ze termostat Geitz był niedomknięty (zacięty). Po wymianie na Wahlera problem ustał aż do dziś (około miesiąc czasu) tylko że teraz objawy są trochę inne auto dłużej się nagrzewa zanim osiągnie 90 stopni muszę przejechać z 10 km... i temperaturę już trzyma ale po załączeniu klimy temperatura spada do 80 stopni bez wględu czy ustawie zimny czy ciepły nawiew, chociaż przy ciepłym nawiewie szybciej wytraca temperaturę... Podłączyłem komputer żadnego błedu nie pokazuję. Proszę o pomoc bo to nie problem wyłożyć kolejne 150 zł na termostat i wymianę... a nawet nie wiem czy jest uszkodzony...

    Komentarz


    • #3
      pewnie znowu termostat a pytanie czy z każdą wymianą termostatu wymieniałeś płyn czy tylko dolewałeś może warto przeczyścić układ i wlać nowy płyn do układu.
      Jeśli błędów brak to sprawdzić czujnik temperatury który podaje info do kompa i na zegary jaka różnica wskazań może tu tkwi błąd lepiej czujnik wymieniać niż termostat znowu na starcie

      Komentarz


      • #4
        I tak zrobie z czujnikiem temperatury, tylko ze moim tokiem myślenia jeżeli byłby walnięty czujnik to wskazówka by szalała bez względu na włączenie klimy a u mnie temperatura ewidentnie leci po włączeniu klimatyzacji. A co czystość płynu miałaby do rzeczy ?? Nie był wymieniany tylko dolewany ale przy odkrecaniu termostatu płyn był łapany w zbiornik i był czysty..

        Komentarz


        • #5
          jak robić to porządnie wymienisz płyn i będziesz pewny jakości a latający zegar - wskazówka to może coś z licznikiem

          Komentarz


          • #6
            Jak masz takie wahania temperatury to raczej znowu termostat zacięty. A od siebie dodam że termostaty Wahlera się skiepściły. Wszyscy mówią że najlepszy zamiennik mi w 3 autach odmawiały posłuszeńswa po 1 miechu

            Komentarz


            • #7
              trza znaleźć porządny sklep gdzie cena i jakość to podstawa którzy nie wciskają kitu i jeśli polecają firmę która jest zamiennikiem oryginału i się spisuję i nie mają zwrotów i negatywnych opinii od klientów na temat danej części i taką kupuję -czasami mają ciut drożej ale i tak wychodzi taniej Witek05 wychodzi na to że wymienisz teraz pewnie trzeci raz termostat i oby był to ostatni

              Komentarz


              • #8
                Podejrzewam, że to będzie czujnik temperatury. Mialem taki przypadek, że nagle w czasie jazdy wskazówka na czerwone pole i na dodatek świeci czerwona kontrolka temperatury i sygnał dżwiękowy. Przeraziłem się bardzo, oczywiście zatrzymalem i zaglądam pod maskę, spodziewając się czegoś bardzo gorącego, a tam norma, nawet wąż od chłodnicy niezbyt nagrzany, i silnik tak samo. Po odczekaniu kilku minut ruszam i temperatura na wskażniku w normie, a po około 5 minut jazdy znowu wskażnik na czerwone pole, chociaż można wyczuć, że temperatura silnika w normie. Wymiana czujnika rozwiązała problem. Mogą też być wahania w stronę niższej temperatury.

                Komentarz


                • #9
                  Oczywiście problemem był termostat znowu się zaciał, wymiana na kolejnego wahlera narazie jest ok.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X