Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sprawny termostat nie działa w samochodzie.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sprawny termostat nie działa w samochodzie.

    Witam.

    Ostatnio w aucie zamontowałem kilka ciekawych rzeczy.
    Pierwsza, to element z napisem OCTAVIA na rączkę wysokości foteli zamówiona u macherstudio.
    A druga, bardzo przydatna moim zdaniem rzecz, to listwa ochronna tylnego zderzaka.
    Zawsze trzeba było uważać, żeby nie porysować. Teraz będzie wygodniej
    Listwa zakupiona tutaj:
    Listwa ochronna

    Pozdrawiam
    Eryk

  • #2
    Sprawny termostat nie działa w samochodzie.

    Witam miałem problemy i nadal mam z termostatem. Objawy grzanie się auta, górna rura od chłodnicy gorąca, chłodnica i dolna rura zimna , wymieniłem termostat i nadal był ten sam problem.

    Sprawdziłem potem obydwa terostaty w goracej i zimniej wodzie dwa razy i prawodlowo się otwierają przed wrzaniem wody.
    Może ktoś pomóc w czym problem?
    Bez termostatu temperatura prawidłowa nie przegrzewa się rury ciepłe i chłodnica.
    Pompa wody działa.
    i teraz pytanie która kreska na wskazniku oznacza 90temp.stopni? Środkowa gruba?
    Skoda Octavia I 98' 1.8 20v 125KM - Wisienka

    Komentarz


    • #3
      Środkowa to jest ok. 90 stopni, ale w rzeczywistości wskazówka jest w tej pozycji w pewnym zakresie temperatury, od chyba 80 stopni do 100 kilku. Najlepiej sprawdzić VAGiem ile jest dokładnie.

      Komentarz


      • #4
        Okej a jak myślicie co jest z tymi termostatami?? Zamontowany nie działa a w garnku otwiera się i zamyka?

        Może najpierw trzebabyło je przegotować w wodzie??
        Skoda Octavia I 98' 1.8 20v 125KM - Wisienka

        Komentarz


        • #5
          fred, A króciec masz dobry :?: Termostat się w nim nie blokuje :?:
          http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
          Pozdrawiam ANIOL

          Komentarz


          • #6
            Raczej dobry dopiero wczoraj tak się stało że zaczął się grzać, wczesniej "stary"termostat działał dobrze i temperatura była w normie.
            Skoda Octavia I 98' 1.8 20v 125KM - Wisienka

            Komentarz


            • #7
              Wnioskuję że termostat wymieniony i dalej wskazówka temperatury żle pokazuje. Poprostu trzeba wymienić czujnik temperatury płynu chłodzącego. Bardzo często potrafi nawalić.
              Mogą wystąpić błędne/nie prawdziwe wskazania temperatury, oraz zła praca silnika, w szczególności cięzkie uruchomienie gorącego silnika, trzeba długo kręcić rozrusznikiem.

              Komentarz


              • #8
                Na goracym silniku bez problemu odpala.

                Oby dwa termostaty są działające po sprawdzeniu w domu w goracej wodzie. Jak termostat jest zamontowany w aucie to jak wyzej napisałem gorny wąż gorący a chłodnica i dolny waż zimne/letnie i samochód sie grzeje aż wyskakuje kontrolka chlodnicy. Temperatura wzrasta na wskazniku bez zawachania. Ciepły nawiew grzeje w aucie a temperatura nie schodzi.
                Temperatura z wwyjętym termostatem jest w normie podczas jazdy i wkazuje na srodkową kreske i czasem powyzej tej krestki ale nie dochodzi do samego kkońca. Problem w tym ze nie wiem czy wentylator sie załącza bo jak temperatura była powyzej srodkowej kreski to wentylator nie dzialal.

                P.s. mam klime i jak sprawdzic czy działa? Czy na chłodnicy klimy ktora jest przed chłodnicą powinien być wentylator? Bo mam kabel i ślad na chlodnicy klimy jakby byl tam wczesniej wentylator
                Skoda Octavia I 98' 1.8 20v 125KM - Wisienka

                Komentarz


                • #9
                  fred, Znaczy się blokuje termostat,sprawdz porządnie kruciec jak pisałem wcześniej. Jak masz klime muszą być dwa wentylatory
                  http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                  Pozdrawiam ANIOL

                  Komentarz


                  • #10
                    Sprawdze w tygodniu ten kruciec jak bede miał wolne. I napisze co i jak

                    czyli raczej klima nie działa bo nie mam drugiego wentylatora na chłodnicy klimy.
                    Nie pomyślałem o tym przy zakupie z tą Klimą.
                    Skoda Octavia I 98' 1.8 20v 125KM - Wisienka

                    Komentarz


                    • #11
                      fred, po pierwsze primo.. nie sugeruj się działaniem termostatu jak go gotujesz w domu.. chyba, że masz odpowiednią aparaturę, żeby go zbadać (temp otwarcia). kup i dobrze zamontuj dobry termostat.. no ja polecam ori. Wtedy badaj co się będzie działo - skoro masz takie kuku w aucie a wentylator się nie uruchamia to szukaj gdzie jest problem.
                      VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                      Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                      Komentarz


                      • #12
                        Temperature otwarcie w garnku mierzysz czym ??
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Przed wrzeniem wody termostat zaczyna się otwierać. a jak wiadomo kiedy woda wrze to osiąga temperature 100stopni
                          Skoda Octavia I 98' 1.8 20v 125KM - Wisienka

                          Komentarz


                          • #14
                            Glupie pytanie a po wymianie termostatu odpowietrzyles system ??
                            Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                            Obecnie -> Seicento 900+LPG
                            Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                            Bylo ->GOLF 3 1.8

                            Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                            Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                            Komentarz


                            • #15
                              Tak tak było odpowietrzone,
                              W środe jade do znajomego mechanika ogarnać problem
                              Skoda Octavia I 98' 1.8 20v 125KM - Wisienka

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez fred
                                Przed wrzeniem wody termostat zaczyna się otwierać.
                                Jeździsz czołgiem.. czy jakąś podobną maszyną?

                                W octavii temp. otwarcia termostatu to 87st.

                                Zamieszczone przez fred
                                a jak wiadomo kiedy woda wrze to osiąga temperature 100stopni
                                powiedz to góralom k
                                VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                                Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X