Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Porada przy doborze używanej dwumasy. Octavka I kombi ALH

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Porada przy doborze używanej dwumasy. Octavka I kombi ALH

    Zamieszczone przez SS
    georgg, obecność odnotowana
    tak jak w szkole zapisane w dzienniku musi być. :szeroki_usmiech

  • #2
    Porada przy doborze używanej dwumasy. Octavka I kombi ALH

    witam ponownie

    nadszedł czas na wymianę dwumasy w mojej Octavince i pojawił się problem jaki rodzaj dwumasy wybrać

    znalazłem na ebay coś takiego:

    Error page | eBay

    co przy wieku i przebiegu mojego auta (14 lat i 230000 km) byłoby najrozsądniejszym rozwiązaniem

    moje pytanie brzmi czy istnieje możliwość oceny stanu sprzęgła i dwumasy wyłącznie po obejrzeniu ich zdjęć? niestety luzu w ten sposób nie ocenię, ale do Glasgow mam za daleko. koleś ma niby 10 tyś opinii i 99,8% pozytywów, ale... tym razem może się mylić

    co sądzicie o tej dwumasie? warta inwestycji 60gbp?

    z góry dzięki za poradę
    rzeczy popularne są do dupy... za wyjątkiem samochodów

    Komentarz


    • #3
      Używanej dwumasy w dodatku już zdjętej z auta sam nie jesteś w stanie ocenić,gdyby jeszcze była na samochodzie to po jej pracy (czy nie hałasuje ) jeszcze tak.
      Ja jednak nie ryzykowałbym bo koszt wymiany-mechanik u nas weźmie ok 400zł. A co jak kupisz,założysz i się okaże ze jest już prawie zużyty???
      Nowy kompletny dwumas ze sprzęgłem do tego auta to koszt około 1300zł,zakładasz i masz spokój,jak chcesz jeszcze pojeździć autem.

      Komentarz


      • #4
        tak jest
        używana dwumasa to zły pomysł, bo ona zawsze jest zużyta - mniej lub więcej ale zawsze
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          Zawsze mozesz zalozyc jednomas . Tak jak radza inni uzywka to bardzo zly pomysl.
          Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
          Obecnie -> Seicento 900+LPG
          Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
          Bylo ->GOLF 3 1.8

          Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

          Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

          Komentarz


          • #6
            Wielkie dzięki za "odradę"
            wiecie wcale bym się nawet nie zastanawiał nad zakupem używki gdyby nie to, że w miejscu, w którym mieszkam wartość nowej dwumasy i robocizny dobije a może nawet przekroczy wartość auta. koło LUK to conajmniej 320GBP do tego robocizna 100GBP, a auto jest warte jakieś 400-600 funtów. Uwielbiam moją skodzinkę, ale nie wiem czy warto w nią aż tyle inwestować. Kto wie czy za rok nie pójdzie na złom, bo być może nie przejdzie tutejszego stosunkowo rygorystycznego przeglądu technicznego? :/

            Zastanowię się jescze co z tym dalej poczynać, a zrobić coś trza, bo stary dwumas doprowadza mnie już do szału, Trzepie, stuka, rzuca budą jak pierun. Może po prostu sprzedam moja Skodiczkę i zainwestuję w coś nowszego i z mniejszym przebiegiem.
            Albo może wyskoczę na wakacje do PL i tam kupię sprzęt i za grosze go na miejscu wymienię.

            Co powiecie na to:
            Link

            zna ktoś ten sklep i kolesia? warto wybulić tysiaka?

            dzięki jeszcze raz za poradę
            Macie rację. Nie ma co ze śmiecia pakować się w drugi śmieć.
            rzeczy popularne są do dupy... za wyjątkiem samochodów

            Komentarz


            • #7
              wladek0706, poszukaj u naszych forumowych dostawców części, może ktoś wyśle do GB.
              Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

              _______
              Piotr

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X