Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

(O2 FL]do włascicieli pakietu Dynamic lub sportowych siedzeń

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Przed FL też.
    OCTAVIA II 1.9TDI - 2006 - sprzedana
    OCTAVIA II 1.9TDI - 2007 - Rozbita, sprzedana
    OCTAVIA II FL 1.9 TDI 4x4 - 2009

    Komentarz


    • #27
      Czyli to powszechny problem i nie ma większego sensu dopłacać 1500zł za ten pakiet?

      Komentarz


      • #28
        Czy się nie opłaca to nie wiem. Ja jakbym miał jeszcze raz kupić Octavie to i tak bym wziął Pakiet Dynamic, bo wszystko rekompensuje trzymanie za zakrętach, a wystarczy znaleźć ogarniętego tapicera co to zrobi raz, a porządnie i będzie po kłopocie. Kolega _tm_ miał problem z fotelami, oddał do tapicera i już ma spokój z tego co pisał.
        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez Mihau
          Kolega _tm_ miał problem z fotelami, oddał do tapicera i już ma spokój z tego co pisał.
          Zgadza się. U mnie też się popsuł fotel kierowcy. Oddałem go do tapicera, który powiedział, że to znany problem i że naprawi tak, że więcej się nie będzie psuło. Zrobiłem od naprawy 10 tys. km i na razie jest ok.
          S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
          Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
          -------------------------------------------------------------------------
          O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
          O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
          O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

          Komentarz


          • #30
            Sądzicie, że producent coś zmodyfikował od tego czasu?
            _tm_, ile orientacyjnie kosztuje taka naprawa? Czy to bezpieczne, żeby "nieuprawniona" osoba grzebała przy poduszkach i czy nie powoduje to utraty gwarancji?

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Tichy
              Sądzicie, że producent coś zmodyfikował od tego czasu?
              _tm_, ile orientacyjnie kosztuje taka naprawa? Czy to bezpieczne, żeby "nieuprawniona" osoba grzebała przy poduszkach i czy nie powoduje to utraty gwarancji?
              Naprawa kosztowała chyba 150zł (nie pamiętam dokładnie). Przy poduszkach nie ma za dużo grzebania, bo po prostu wypina się wtyczkę i już. Dokładnie tak samo jak przy obszywaniu kierownicy - wystarczy odpiąć, a później ponownie podpiąć poduszkę i żadnego problemu to nie spowoduje.
              S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
              Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
              -------------------------------------------------------------------------
              O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
              O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
              O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez Tichy
                "nieuprawniona" osoba grzebała przy poduszkach
                Tichy, a to jakiś specjalny kurs trzeba mieć????
                każdy przeciętny tapicer czy blacharz grzebie przy poduszkach i to niejednokrotnie w autach ktorych cena jest kilkakrotnie wyższa
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #33
                  OK, ale co z gwarancją?

                  Komentarz


                  • #34
                    Tichy, to jest tak samo jak z felgami- jeździsz zmieniać koła do ASO?

                    co z gwarancją?- czytałeś warunki?
                    każda naprawa poza ASo powoduje utratę gwarancji na dany element
                    pytanie tylko czy ktoś zauważy że była dokonana naprawa
                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                    Komentarz


                    • #35
                      Wiecie może, czy zmienili coś w konstrukcji tych foteli, żeby wyeliminować problem? Bo naprawiać na własny koszt coś, co z założenia miało być lepsze i za co się dopłaca to według mnie porażka?

                      Komentarz


                      • #36
                        Chyba problem pozostał i to nie tylko w pakiecie dynamic. Ja mam zwykłą O2 FL Ambiente z sierpnia 2010 i przy przebiegu ok. 7000 km pojawiło się to uszkodzenie. Zostało naprawione na gwarancji w ASO Carsed w Stojadłach (oprócz mojej mieli jeszcze dwie sztuki do naprawy). Po naprawie wygląda ok. Zobaczymy czy już problem się nie pojawi.
                        Kiedyś były Octavie. Obecnie Toyota Auris TS FL 1.6 Valvematic i Toyota Yaris III 1.0 VVTi.

                        Komentarz


                        • #37
                          Czytajac ten wątek myślę co jest nie tak. Sam mam pakiet Red i właśnie jestem w aucie- mysle spra wdzę jak jest u mnie. Wysiadam otwieram drzwi i faktycznie jest takie "uszkodzenie" na folelu pasażera - przebieg 58 000 ale z boku rzadko żona siedzi, zrobię fotki i pokażę jak to wyglada. Przy najblizszej okazji bedę reklamował.
                          Co to wygody to rewelacja -można przejechać 500 km bez wysiadania i nic nie boli.
                          Mam okazje jeździć ostatnio letnim 3 passatem i tam siedzenia sa o wiele gorsze (bardzo wąskie w plecach)
                          O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                          Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                          Komentarz


                          • #38
                            I myślę, że to jedna z przyczyn, dla której nic nie zmieniono. Wielu użytkowników pakietu nie zauważa tego uszkodzenia. A przecież tu chodzi o bezpieczeństwo. Człowiek dopłaca i dostaje produkt wadliwy dodatkowo stwarzający zagrożenie (cholera wie jak się zachowa boczna poduszka w przypadku wypadku....)

                            Podsumowując - ja chyba podaruję sobie to "udogodnienie"...

                            Komentarz


                            • #39
                              A mi właśnie na gwarancji naprawili te boczki :-)
                              Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez gieu
                                A mi właśnie na gwarancji naprawili te boczki :-)
                                Naprawiają bo znają temat, pisałem o tym w innym wątki - podchodzili do tego 3 razy :shock:
                                O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                Komentarz


                                • #41
                                  Mi z kolei na 2 tygodnie przed końcem gwarancji złamały się boczki w fotelu kierowcy. Wymiana bez problemów. Niestety, fotel pasażera wciąż czeka na awarię, z tym że w tym wypadku wymiana już na koszt własny
                                  Mój liftback scout

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Ja czekam na naprawę fotela kierowcy, bo pasażer już po :|
                                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      zapomnieliscie dodac, ze pakiet dynamic charakteryzuje sie tez obnizonym zawieszeniem o 3cm Bardzo fajnie to wyglada…. Co wiecej auto jest sztywniejsze - czuc to zwlaszcza na 17calowych felgach.
                                      _______________________

                                      była Octavia II 2007 1.9 TDI BXE Elegance

                                      jest Octavia II FL 2011 1.9 TDI BXE Elegance+Dynamic Silver

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        ostry82 a nie przypadkiem 1.5cm...

                                        btw
                                        kuchenne rewolucje?
                                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          30mm - sprawdzałem.
                                          _______________________

                                          była Octavia II 2007 1.9 TDI BXE Elegance

                                          jest Octavia II FL 2011 1.9 TDI BXE Elegance+Dynamic Silver

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez ostry82
                                            30mm - sprawdzałem.
                                            Czyli co więcej niż w RS ( tam jest chyba -22mm )?
                                            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              w opcji dynamic montowane są sprężyny Eibach (wiem bo mam orginał) i z tego co czytałem na stronie producenta ( przód obniża o 30mm, tył obniża o 30mm). Jakie springi są w RS - tego nie wiem.
                                              _______________________

                                              była Octavia II 2007 1.9 TDI BXE Elegance

                                              jest Octavia II FL 2011 1.9 TDI BXE Elegance+Dynamic Silver

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                ostry82, szczerze mówiąc pierwsze słyszę, żeby w jakiejkolwiek wersji Octavii II montowano oryginalnie zawieszenie Eibacha ( -30mm u Eibach-a to będzie tzw. pro kit ); skąd masz takie informacje?

                                                Wg tego co pamiętam to pakiet Dynamic w ogóle nie obejmował jakiegoś obniżonego zawieszenia ( tylko fotele, kierę i chyba inne wykończenie listew ozdobnych ), ale to musiałby ktoś potwierdzić, bo to dawno temu było.

                                                BTW. Właśnie zauważyłem, że zrobiłeś niezły "odkop"; prawie 4 lata po ostatnim poście w tym temacie :shock: :shock: .

                                                Ale jak już zaczeliśmy z tą zawiechą w Dynamic-u to skończmy, żeby była jasność na przyszłość...
                                                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  tak, zgadza sie - Dynamic obejmuje: fotele kubełkowe zintegrowane z zagłówkami WORKS + obszycia(srebrną lub czerwoną nicią), kiera (3ramienna), inne listwy ozdobne i springi o których pisze. Wiem, bo mam swoją od nowości i wyposażałem ją pod siebie.
                                                  Dodatkowo podczas wizyty w ASO kierownik serwisu zainteresował się moim zawiasem i wszedł sobie u nich na stronke wpisał vin i potwierdził, że są to inne sprężyny (krótsze) niż w standardowej octavii II fl. Na springach pisze EIBACH.
                                                  *jednego tylko nie jestem pewien czy w skład Dynamic wchodził Sound System(12głośników) -nie pamiętam.
                                                  _______________________

                                                  była Octavia II 2007 1.9 TDI BXE Elegance

                                                  jest Octavia II FL 2011 1.9 TDI BXE Elegance+Dynamic Silver

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    ostry82, nie kojarzę, żeby ktoś na forum o tym wspominał ( ale może przeoczyłem ) a byłaby to dosyć ważna wiadomość, bo wtedy sam pewnie wziąłbym dla siebie Dynamic-a.
                                                    Możesz spojrzeć na naklejkę z kodami PR na pierwszej stronie książki serwisowej i podać jakie masz oznaczenie ( 3 znaki ) zawieszenia ( ostatnia pozycja w ostatnim rzędzie ); 2UA czy 2UC?
                                                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X