Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Magnetyzery

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Magnetyzery

    Zgadzam się z MisiekWAW
    Stawiam na styl jazdy. Sam cały czas mam ustawiony kom na bieżące-chwilowe spalanie. Zauważyłem, że najlepiej szybko rozpędzić autko do żądanej prędkości i później spokojnie ją utrzymywać, delikatnie ściągając nogę z gazu do póki V jest utrzymywana.
    Te wskazania kompa działają jak bat :szeroki_usmiech na mojego buta-noga staje się lżejsza, czasami zauważyłem, że bardziej zwracam uwagę na wskazania kom niż prędkościomierz - natura Poznaniaka
    Na miasto nie ma mocnych, np ja mam do pracy 4km i 7 świateł - to nie ma sensu zwracać uwagę na komp - zużycie.
    Na trasie warto!!!

  • #2
    Magnetyzery

    Natchniony wątkiem o magnesowaniu liczników pytam czy ktoś jeździ z magnetyzerem i stwierdził, że to działa :?:
    Leon FR 2.0TDI 170KM

    Komentarz


    • #3
      Taaaa... :lol:
      Byl juz jeden taki, co myslal ze jak sobie zalozy magnetyzery to mu po 10% moc podskoczy... :lol:
      Watki:
      Forum - Octavia Club Polska
      Redirect

      Magnetyzery dzialaja tak samo jak Sauna Solution, czy preparat na porost wlosow z doliny Amazonki... :lol:
      "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
      Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

      STOP ECO-TERRORISM!

      Komentarz


      • #4
        U mnie w domu lezy Maksor Dynamic Fuel.

        Nie wykluczam przeprowadzenia dlugodystansowego testu. :twisted:
        TDI 205PS

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez MiKruS
          U mnie w domu lezy Maksor Dynamic Fuel.

          Nie wykluczam przeprowadzenia dlugodystansowego testu. :twisted:
          :shock: jak wpadl w twoje posiadanie ? :roll:
          Ciekawy jestem czy faktycznie w tescie nie sponsorowanym tez by cos wyszlo . Ja tam osobiscie nie wroze nic owocywnego z przyrostow :wink:
          TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
          SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

          Komentarz


          • #6
            Osobiście nie wierzę w cudowną moc magnetyzerów, ale że jestem empirykiem a koszt zabawy jest niski to .....zamontowałem sobie proste neodymowe magnesy i skrupulatnie notuje wyniki i obserwuję
            Jako że od montażu nie minęło jeszcze 1000 km, więc nie będę się jeszcze wypowiadał w brzydkich słowach, co sądzę na ten temat :-)
            Obecnie na tapecie Subarak OBK 2.0D

            Komentarz


            • #7
              Osobiście nie wierzę w cudowną moc magnetyzerów, ale że jestem empirykiem a koszt zabawy jest niski to .....zamontowałem sobie proste neodymowe magnesy i skrupulatnie notuje wyniki i obserwuję
              No właśnie, znalazłem coś takiego:
              Link

              koszt to jakiś pikuś, chyba się skuszę, żeby się emiprycznie przekonać
              Leon FR 2.0TDI 170KM

              Komentarz


              • #8
                60 zeta to sporo, ja zainwestowałem jeszcze mniej :-)
                Obecnie na tapecie Subarak OBK 2.0D

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Kmab
                  60 zeta to sporo, ja zainwestowałem jeszcze mniej :-)
                  15 u Pana Kazia ze stadionu X-lecia :diabelski_usmiech Podobno to to samo, wiec juz niedlugo kazdy bedzie mial takie cos pod maska, bo wtedy silnik zacznie naliczac mniej paliwa potrzebnego mu do pracy :lol:
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    silnik zacznie naliczac mniej paliwa potrzebnego mu do pracy
                    Właśnie! Ciekawe jaki wpływ ma magnes pod maską na elementy elektroniki sterującej samochodem.
                    Leon FR 2.0TDI 170KM

                    Komentarz


                    • #11
                      Jak gdzies blisko bedzie jakas cewka to krotko mowiac cos sie w niej spierniczy szybko :twisted: To tak jak z licznikiem pradu, stale silne pole magnetyczne dzialajace na metal w koncu namagnsuje ten metal i zaczynaja sie schody.
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        kiedys siedzac w ASO i czekajac na wymiane lozyska, czytalem sobie o magnetyzerach, krotko piszac szajs, nawet testy wyszly gorzej ...
                        1.9 TDI ATD KOMBI 4x4

                        Komentarz


                        • #13
                          U mnie w domu lezy Maksor Dynamic Fuel.

                          Nie wykluczam przeprowadzenia dlugodystansowego testu.
                          Miałem takowy u siebie w CRXie....
                          Nie zauważyłem na dupohamowni jakiś ciekawych spostrzeżeń, dynamika raczej nie wzrosła, spalanie na tym samym poziomie...zostawiłem ten sprzęcik nowemu właścicielowi Hondki..
                          Z ciekawostek: Mój były CRX to Vtec 150KM , chyba coś ok. 149NM- nowy właściciel(mam z nim kontakt) pojechał na hamownię..i co mu wyszło: 166KM i chyba 160NM :shock: , myślałem ,że to raczej błąd hamowni, później pojechał na inną i wyszło to samo

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez arci9
                            Z ciekawostek: Mój były CRX to Vtec 150KM , chyba coś ok. 149NM- nowy właściciel(mam z nim kontakt) pojechał na hamownię..i co mu wyszło: 166KM i chyba 160NM :shock: , myślałem ,że to raczej błąd hamowni, później pojechał na inną i wyszło to samo
                            Myślisz, że to od efekt długoletniego używania "magicznych" wynalazków czy też silnik Hondy zachowuje się jak wino - im starszy tym lepszy :wink:

                            [ Dodano: Pon 25 Lip, 05 10:33 ]
                            Zamieszczone przez Maicroft
                            15 u Pana Kazia ze stadionu X-lecia :diabelski_usmiech Podobno to to samo, wiec juz niedlugo kazdy bedzie mial takie cos pod maska, bo wtedy silnik zacznie naliczac mniej paliwa potrzebnego mu do pracy :lol:
                            Coś koło tego, tylko nie na stadionie :lol:
                            Pojeżdżę jeszcze z 5 tys i zobacze jaki efekt. Pewnie będzie żaden.
                            Według mnie główny efekt magnetyzera to lepsze samopoczucie jego właściciela. Dopóki go ktoś oczywiście nie wyśmieje :szeroki_usmiech
                            Obecnie na tapecie Subarak OBK 2.0D

                            Komentarz


                            • #15
                              Według mnie główny efekt magnetyzera to lepsze samopoczucie jego właściciela. Dopóki go ktoś oczywiście nie wyśmieje
                              Dlatego jak zamontuję to się nikomu nie przyznam
                              Problem może być tylko z mechanikami przy grzebaniu w aucie... :lol:
                              Leon FR 2.0TDI 170KM

                              Komentarz


                              • #16
                                arci9 napisał/a:

                                Z ciekawostek: Mój były CRX to Vtec 150KM , chyba coś ok. 149NM- nowy właściciel(mam z nim kontakt) pojechał na hamownię..i co mu wyszło: 166KM i chyba 160NM , myślałem ,że to raczej błąd hamowni, później pojechał na inną i wyszło to samo


                                Myślisz, że to od efekt długoletniego używania "magicznych" wynalazków czy też silnik Hondy zachowuje się jak wino - im starszy tym lepszy
                                naprawdę nie wiem :niewiem , nie wydaj mi się,że te 16kucy nadprogramowych to wzięły się z magnetyzera....
                                skolei auto miało/ma ok. 200tyś na liczniku i ponad 13 wiosen....to też daje do myślenia - fakt,że auto silnikowo było bardzo zadbane ji zawsze miało co potrzeba

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja się przyznaje mam, nawet dwa :lol: . Zostały mi sie po innym aucie, to je założyłem
                                  Ze wszystkich legend i opowieści magnetyzerach jedna wydaje sie być prawdziwa - stwierdziłem to na podstawie analizy spalin w Oplu Senatorze 3.0E którym się kiedyś poruszałem. Przed i po wycięciu dwóch katalizatorów mieścił sie w normie.

                                  Przed zabiegiem silnik "układał" sie z nimi jakieś 5000km

                                  Dla tych co nie kojarzą modelu - rzędowa trzylitrowa szóstka na wtrysku 132 konie mocy(chyba :roll w serii.
                                  Były posiadacz 1.8 Turbo

                                  Nikt nie tańczy na trzeźwo, chyba że oszalał..

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    witam!
                                    Jeżdżę z magnetyzerem Maksor Dynamic Fuel po założeniu nic nie poczułem, ani spalanie ani moc wg mnie nie zmieniła się, mówią że to działa po jakimś czasie i dlatego nie czuje się efektów. Podobno po zdięcu tego jest wyraźny efekt na minus ale nie praktykowałem. Raczej nie polecam. Dodam Kidyś tam przed programem auto było badane na hamowni i wyszło, że ma 114kM, ale czy to zasługa magnetyzera, wątpię.
                                    1)1,9 TDI rok 2001
                                    333 000 km
                                    110 KM seria - prog. na 135KM

                                    2)2,0 TD rok 2011 140KM
                                    po mod. 187KM

                                    3)2,0 TDI BMW E91 seria 187KM
                                    po mod. 225KM

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Powiem tak, miałem okazję bardzo dobrze poznać gościa z Maksora, nawet wszedłem z nim w pewien układ :wink:
                                      Testowałem dla niego Maksory w Sejku 1.1MPi... wszystkie jakie były tylko możliwe, nawet miałem laske dynamitu pod maską :!:
                                      To był jakiś DF dla Tirów.
                                      Owszem na 1/4 mili miałem okazję startować z sejkiem co miał zrobioną głowice, wydech, dolot i masę innych ciulstewek i go wyjąłem o 2 sekundy :lol: więc pan się zdziwił jak zajrzał pod maskę i zobaczył Lache Dynamitu :shock: :lol:

                                      Jedynie co zauważyliśmy z Luckiem ( Luca ma DF od pocżatku szkodnika czyli już ponad 270tyś) to że emisja spalin jest mniejsza u Lucka niż u mnie.


                                      Magnetyzerom mówi stanowczo NIE :!: :szeroki_usmiech
                                      Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                                      Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                                      BMW serii 3... Radość z jazdy.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Co do przyrostów momentu obrotowego i mocy to ciężko cokolwiek powiedzieć bez pomiarów przed i po na hamowni. Nie oczekiwał bym tu rewelacji.
                                        W swojej octavii mam zamontowane tzw. aktywatory na paliwo i powietrze. Jedynie co mogę stwierdzić, że przed zamontowaniem falowały mi obroty na luzie. Po zamontowaniu oraz jakimś tam czasie wzkazówka obrotomierza na luzie osiąga swoją pozycje i stoi w miejscu. Może to jakiś zbieg okoliczności. Postanowiłen to wypróbować jeszcze na układzie klimatyzacji. Jakiś czas temu troszkę mi źle zapachniało z tego układu. Po zamontowaniu po pewnym czasie (na razie wszystko w trakcie testów) niemiłego zapachu brak. Mnie bawią takie testy. Dodatkowo magnetyzery mają jedną pozytywną cechę - można je szybko zdemontować

                                        [ Dodano: Wto 10 Paź, 06 10:49 ]
                                        Na układ klimatyzacji jednak polecam preparat w sprayu jak narazie.
                                        O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                                        KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                                        O III czarna liftback - reaktywacja

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          ja jestem ciekaw - rozne rzeczy sie slyszalo na ten temat, wiec postanowilem sam sprawdzic, moze i przepierdziele 60zl, ale przynajmniej bede mial pewnosc ze to na pewno nie pomaga

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Magnetyzery i ich teoretyczna zasada działania i owszem jest słuszna...

                                            Stosuje się je w róznych dziedzinach... nawet rolnictwo (tam raczej silne elektromagnesy dokładnie mówiąc).

                                            Jak pokazują wyniki pomiarów (poszykam to wstawie) aby przyniosłe one wymierne i mierzalne wyniki powinny być.......... wielkości dziecęcego wiaderka do piaskowiny a nie dropsa czy pudełka zapałek.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              nie działają :P tak ztwierdzil moj profesor od fizyki gdyz ich działanie jest tylko teoretyczne
                                              :P
                                              AUTO JEST BOGIEM, PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM, WYŚCIGI ZABAWA A DRIFT TO PODSTAWA

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez bezduszny
                                                Stosuje się je w róznych dziedzinach... nawet rolnictwo
                                                zwlaszcza w rolnictwie - co drugi rolnik ma je zalozone na liczniku wody i pradu - dzieki temu maja duzo ekonomiczniejsze zycie :diabelski_usmiech
                                                nasza droga: www.wpzs.pl

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Jabar1975
                                                  zwlaszcza w rolnictwie - co drugi rolnik ma je zalozone na liczniku wody i pradu - dzieki temu maja duzo ekonomiczniejsze zycie
                                                  To też.......

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X